Toto dokazují vybrané projekty z loňského ročníku, které se často neumístili ani v TOP 10, ale dokázaly využít potenciál soutěže naplno ke svému rozvoji.

Medializace

Skinners—výrobci bot do kapsy—využili medializace po skončení 8. ročníku ke zviditelnění svého produktu díky několika článkům a rozhovorům (např. Hospodářské noviny, MF DNES, Ekonom, iDNES.cz) Následně z toho těžili i v crowdfundingové kampani na HitHit, kde překonali rekord a vybrali přes 600 tisíc korun.

Investice

720° je finská společnost, která nabízí řešení pro optimalizaci pracovního prostředí s důrazem na zdraví a produktivitu zaměstnanců. Firmu spoluzakládal Čech Tomáš Novotný, který projekt začal budovat během studia na Helsinské univerzitě. Díky účasti v soutěži Nápad roku získal investici od J&T Ventures ve stovkách tisíc EUR.

Internacionalizace

Včelka.cz vyhrála pobyt v Silicon Valley pro 2 osoby a účast na konferenci TechCrunch Disrupt v San Francisco. Kde získali velkou dávku inspirace a především zajímavé kontakty na investory či potenciální partnery pro launch Včelky (Levebee.com) na americkém trhu.

Internacionalizace

Battswap , výrobce systému pro výměnu baterií pro elektrická auta. Nápad roku jim zajistil prezentaci před TOP manažery ze strojírenské společnosti Thyssen Krupp a dále stánek na European Utility Week ve Vídni, který navštívilo více než 10 000 návštěvníků z oblasti energetiky. Výstupem byla dohoda o spolupráci s čínskou skupinou EVE Batteries. Před několika týdny Battswap získali investici, která stanovila valuaci firmy na 100 milionů korun.