Vodafone Idea of the Year

We help ideas grow. Have you got an idea or an early-stage startup? Sign up for the competition, get feedback from experienced entrepreneurs, valuable prizes or up to €3.75M investment.

Apply

Got an idea?

Apply for the oldest startup competition in Czech Republic. Get feedback from experienced entrepreneurs, valuable prizes or up to €3.75M investment.

Apply

Mentoring

Enjoy a Mentoring Day full of feedback discussions and workshops prepared for the finalists and semi-finalists.

Apply

Investors

Amaze more than 20 investors focusing on seed, startup, and early-stage investments.

Apply

Jury

Get feedback from experienced entrepreneurs and investors.

 • Portrét Viktoria KorabelnikováPortrét Viktoria Korabelniková

  Viktoria je obchodní ředitelkou pro ICT služby ve Vodafone Česká republika. Její tým se věnuje poskytování spolehlivých a zabezpečených ICT služeb. Jedná se zejména o řešení v oblastech internetu věcí, 5G mobilních privátních sítí, softwarově řízených firemních sítí (SD-WAN), cloudových služeb nebo služeb kybernetické bezpečnosti. Viktoria pracuje více než 15 let v oboru automatizace a IT. Před příchodem do Vodafonu působila jako obchodní ředitelka oddělení prodeje softwarových služeb pro region střední a východní Evropy ve společnosti Hewlett-Packard. Miluje téma inovací a hledání nových přístupů a řešení. Je držitelkou MBA z City University of Seattle se specializací na Corporate Finance. Ve volném čase se ráda věnuje vzdušné akrobacii.

  Viktoria Korabelniková

  Obchodní ředitelka pro ICT služby, Vodafone Česká republika

 • Portrét Jindřich SkripPortrét Jindřich Skrip

  Jindřich Skrip má v oblasti pojišťovnictví dlouholeté zkušenosti. Začínal jako klientský poradce a postupně se přes training obchodních dovedností a vývoj produktů dostal až k marketingu, který nyní v Kooperativě vede. Během praxe si doplnil i teoretické znalosti a vystudoval Marketingovou komunikaci a PR. V Kooperativě implementoval technologii biometrického podpisu, stál u zrodu zákaznické zkušenosti nebo prvního použití personalizovaných videí v direct mailech.

  Jindřich Skrip

  Head of marketing and communication, Kooperativa

 • Portrét Štěpán AšerPortrét Štěpán Ašer

  Štěpán Ašer pracuje v J&T BANCE od roku 2003. V současné době zde zastává post generálního ředitele zodpovědného za strategický rozvoj na českém a slovenském trhu. Zároveň je členem představenstva. V oblasti financí v České republice se pohybuje od roku 1997, nejprve jako analytik, později jako portfolio manažer ve společnosti Credit Suisse Asset Management. V letech 1999 až 2002 byl členem představenstva Commerz Asset Management odpovědným za řízení portfolií a prodej. V České spořitelně se krátce specializoval v asset managementu na institucionální klienty. Štěpán Ašer je absolventem School of Business and Public Management na George Washington University ve Washingtonu se specializací na finance a finanční trhy. Následně vystudoval MBA na Rochester Institute of Technology. Ve volném čase se rád věnuje rockové hudbě a snowboardingu.

  Štěpán Ašer

  Generální ředitel, J&T Banka

 • Portrét Eva Kolkusová Portrét Eva Kolkusová

  Eva Kolkusová je součástí obchodního týmu zaměřeného na ICT služby pro firemní zákazníky ve Vodafone Česká republika. Její specializací jsou řešení v oblasti kybernetické bezpečnosti a nástroje pro digitální spolupráci v současném pracovním prostředí. Eva se kromě prodeje věnuje také rozvoji a zlepšování těchto služeb. V oblasti telekomunikací se pohybuje již více jak 20 let a ve Vodafonu pracuje přes 15 let, převážně v oblasti mezinárodního obchodu. Eva vystudovala podnikové finance a miluje propojení kreativity se světem technologií a financí. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě, kde čerpá novou energii i inspiraci.

  Eva Kolkusová

  ICT Sales Manager Security & Modern Work, Vodafone Česká republika

 • Portrét Pavel KošekPortrét Pavel Košek

  Pavel Košek se věnuje přes 20 let médiím, komunikacím a vztahům s veřejností, zpravidla pro světové lídry v oboru. Poslední desetiletí se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost a ochranu dětí a seniorů v digitálním světě. Aktuálně vede korporátní komunikaci v české pobočce společnosti Huawei.

  Pavel Košek

  Ředitel korporátní komunikace, Huawei Technologies (Czech) s.r.o.

 • Portrét Adam KočíkPortrét Adam Kočík

  Má více než 20 let zkušeností v oblasti investování (PPF, Morgan Stanley, Brookdale Group). Více než 10 let se aktivně věnuje startupům jako mentor, porotce (ČR, SK, Balkán) a angel investor. Zaměřuje se na vyhledávání technologických a inovativních startupů v regionu CEE a SEE, na jejich rozjezd a globální expanzi. Je držitelem MBA z London Business School se specializací na Entrepreneurship & Private Equity a MA ze School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University, USA se specializací na International Relations & International Finance.

  Adam Kočík

  Managing Director, J&T Ventures

 • Portrét Gabriela LöbelPortrét Gabriela Löbel

  Gabriela je zkušená marketingová specialistka s více než 15letou praxí. Zaměřuje se na oblast komunikace, marketingu a pracovala pro řadu významých značek. V současné době zastává pozici CSR manažerky ve společnosti Huawei.

  Gabriela Löbel

  CSR Manager, Huawei Technologies (Czech) s.r.o.

 • Portrét Jakub NádvorníkPortrét Jakub Nádvorník

  Má na starost propagaci a podporu inovací v celé skupině VIG CZ. Snaží se jí pomoci získat a udržet přehled o inovacích a trendech v pojišťovnictví (tzv. Inovační rozvědka), je spoluautor a lektor Inovační akademie, a spolutvůrce konceptu Inno Days. Aktuálně se věnuje zejména adopci umělé inteligence.

  Jakub Nádvorník

  Senior Executive Manager, Kooperativa

 • Portrét Kamil VacekPortrét Kamil Vacek

  Studoval v letech 1993 - 2000 na VŠE v Praze, kvůli podnikání však studium nedokončil. Od roku 1995 velmi aktivně podniká a zaměřuje se především na distribuci elektroniky a působí jako business Angel primárně v PropTech. Stál u zrodu více než 30 firem a projektů. Do střední a východní Evropy přivedl značky jako Google Pixel, Samsung, HTC, Beats By Dre nebo HONOR. Byl investorem Bezrealitky.cz Jakuba Havrlanta a stále drží podíl v Rockaway Capital. Naposledy investoval nižší desítky milionů Kč do startupů Spaceti.com nebo Realpad Software.com.

  Kamil Vacek

  Business Angel, TCCM

 • Portrét Barbora WerdmölderPortrét Barbora Werdmölder

  Bára Werdmölder od března tohoto roku působí jako managing partner v neziskové organizaci Czech Founders, z.ú. Ve své roli zastupuje a podporuje zájmy více než 900 členů. Bára má bohaté zkušenosti z mezinárodního podnikatelského prostředí, neboť v minulosti úspěšně spouštěla Uber v České republice a v Amsterdamu pracovala pro startupy Yolt a Flexclub v produktových a exekutivních rolích. Po šesti letech strávených v zahraničí se vrátila do ČR, aby do startupové komunity vnášela svou energii a zkušenosti, které během let načerpala.

  Barbora Werdmölder

  Managing Partner, Czech Founders

 • Portrét Jan BinarPortrét Jan Binar

  Jan Binar zastává pozici generálního ředitele komunikační agentury McCann Prague. Ta je každoročně oceněna řadou tuzemských i mezinárodních ocenění na poli efektivity i kreativity. Mezi její klienty patří společnosti jako je Vodafone, Coca-Cola, L'Oreal, Mastercard nebo Plzeňský Prazdroj. Jan Binar je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze.

  Jan Binar

  Generální ředitel, McCann‑Erickson Praha

 • Portrét Marek VašíčekPortrét Marek Vašíček

  Marek je CTO a spoluzakladatel platformy FTMO, která se během několika let z lokální české firmy vypracovala na nejvýznamnější společnost ve svém segmentu na světě. Marek v FTMO dohlíží na vývoj – většina technologií firmy totiž pochází z její vlastní dílny. Cílem společnosti je poskytnout lidem možnost zdokonalovat a následně monetizovat jejich tradingové dovednosti. To vše prostřednictvím školení a využívání pokročilých analytických nástrojů, které stojí právě na Markově jedinečném vhledu do potřeb traderů. Od spuštění si FTMO v placených i neplacených režimech vyzkoušelo přes 1,5 milionu lidí z téměř celého světa a na svém kontě má řadu ocenění, včetně pětinásobného prvenství v žebříčku Deloitte Fast50, vítězství EY podnikatele roku či prestižního ocenění FMLS.

  Marek Vašíček

  CTO a spoluzakladatel platformy FTMO, FTMO

 • Portrét Michal ŠmídaPortrét Michal Šmída

  Michal založil a vedl Fintech Twisto v letech 2013-2023, na svém vrcholu působící v 4 trzích s týmem 300+ lidí. Firmu dvakrát prodal, jednou do Austrálie globální firmě Zip za 2,5 miliardy Kč a o rok později podruhé do Turecka firmě Param. Dnes se věnuje několika startupům v roli non-executive director a hledá nové investiční příležitosti.

  Michal Šmída

  Non-Executive Director, Ex-Founder Twisto

 • Portrét Ondřej DušekPortrét Ondřej Dušek

  Ondřej Dušek má dvacet let zkušeností s poskytováním právních služeb v Čechách a na Slovensku. Podstatnou část jeho praxe tvoří poradenství při akvizicích, korporátních změnách, financování, ochraně investic a realitních transakcích. V těchto oblastech radí jak start-upům, tak investorům. Je partnerem advokátní kanceláře PETERKA & PARTNERS, která poskytuje komplexní právní a daňové poradenství v devíti zemích střední a východní Evropy. Tři a půl roku vedl bratislavskou kancelář PETERKA & PARTNERS. Mimo obchodní sféru se věnuje mimo jiné i vedení správní rady stipendijního fondu pro české středoškolské studenty ve Francii nebo zimnímu plavání.

  Ondřej Dušek

  Partner, Advokátní kancelář PETERKA & PARTNERS

 • Portrét Pavlína ZychováPortrét Pavlína Zychová

  Pavlína Zychová, právnička vzděláním, dobrodruh povoláním. Již několikátým rokem je hnacím motorem start-upu MyStay jako jeho spoluzakladatelka a CEO. Cílem MyStay je digitalizovat a automatizovat procesy na hotelových recepcích jako jsou například checkin a checkout. Pavlína věří, že do několika let se úplně změní koncepty recepcí. V roce 2018 byla společností Economia vyhlášena v soutěži Top Ženy Česka v kategorii Startupy. Byla ambasadorkou a spoluorganizátorkou Women Startup Competition. A v posledních letech také provozuje vlastní glamping KeepCalm Treehouse zařazený do Amazing Places Česká republika.

  Pavlína Zychová

  Co-Founder and CEO, MyStay

 • Portrét Ondřej HolzmanPortrét Ondřej Holzman

  Ondřej Holzman je šéfredaktor internetového magazínu CzechCrunch.cz. Baví ho objevovat zajímavé příběhy a dělit se o ně se světem, protože věří, že mohou motivovat další k novým úspěšným příběhům.

  Ondřej Holzman

  Šéfredaktor, CzechCrunch.cz

 • Portrét Vít HorkýPortrét Vít Horký

  Vítek je startupový zakladatel a investor. Je spoluzakladatelem a generálním partnerem Czech Founders VC a zároveň zakladatelem neziskové organizace Czech Founders, která pomáhá podporovat a kultivovat český startupový ekosystém. Je i jedním ze iniciátorů Moonshot Platform, která má za cíl akceleraci inovativních impactových projektů z celého světa zaměřujících se na řešení nejpalčivějších současných problémů podle cílů SDG. Vybudoval a prodal izraelsko-americké firmě NICE technologický startup Brand Embassy, který pomáhá mnoha Fortune 500 firmám se zlepšováním zákaznické péče. V minulosti založil (a exitoval) digitální reklamní agenturu a založil (a úspěšně položil) firmu na distribuci software. Vítek vystudoval britskou Teesside University a žil v Londýně a Kalifornii. Ve volném čase tlačí po horách kočárek s dvojčaty, jezdí na kole se synem nebo náruživě čte knihy.

  Vít Horký

  Founder Brand Embassy & Czech Founders

 • Portrét Zdeněk BeránekPortrét Zdeněk Beránek

  Zdeněk Beránek je partnerem advokátní kanceláře PETERKA & PARTNERS, která poskytuje komplexní právní a daňové poradenství v osmi zemích střední a východní Evropy. Má přes dvacet let zkušeností s poskytováním právních služeb v České republice a na Slovensku. Specializuje se na poradenství v oblasti akvizic, IP, IT a je řadu let aktivní v oblasti sportovního práva. Ve volném čase leze po horách, jezdí na kole a fandí svým dětem při závodním jachtingu.

  Zdeněk Beránek

  Partner, Advokátní kancelář PETERKA & PARTNERS

Partners

This wouldn't be possible without you. Thanks you!

 • Titulární partner

  • Vodafone logoVodafone logo
 • Hlavní partneři

  • J&T Banka logoJ&T Banka logo
  • Kooperativa logoKooperativa logo
  • Huawei logoHuawei logo
 • Partneři

  • FTMO logoFTMO logo
  • Microsoft logoMicrosoft logo
  • Peterka & Partners logoPeterka & Partners logo
 • Hlavní mediální partneři

  • Hospodářské noviny logoHospodářské noviny logo
  • Ekonom logoEkonom logo
  • CzechCrunch logoCzechCrunch logo
 • Podporovatelé

  • CZECHINVEST logoCZECHINVEST logo
  • Vienna Business Agency logo Vienna Business Agency logo
  • Webglobe.cz logoWebglobe.cz logo
  • Czech Founders logoCzech Founders logo
 • Komunitní partneři

  • xPORT logoxPORT logo
  • Laboratoř Nadace Vodafone logoLaboratoř Nadace Vodafone logo
  • Onbee.app logoOnbee.app logo
  • Aktuálně.cz logoAktuálně.cz logo
  • Klub investorů logoKlub investorů logo
  • Startup Kitchen logoStartup Kitchen logo
  • StartupJobs logoStartupJobs logo
  • Recruitis.io logoRecruitis.io logo
  • Czech Startups logoCzech Startups logo
  • Týden inovací logoTýden inovací logo
  • Zenwork logoZenwork logo