EN – Nápad roku

Vodafone Idea of the Year.

We help ideas grow. Have you got an idea or an early-stage startup? Sign up for the competition, get feedback from experienced entrepreneurs, valuable prizes or up to €3.75M investment.

Apply About
scroll

Got an idea?

Apply for the oldest startup competition in Czech Republic. Get feedback from experienced entrepreneurs, valuable prizes or up to €3.75M investment.

Sign up Mentoring
scroll

Mentoring

Enjoy a Mentoring Day full of feedback discussions and workshops prepared for the finalists and semi-finalists.

Apply Investors
scroll

Investors

Amaze more than 20 investors focusing on seed, startup, and early-stage investments.

Apply Jury
scroll

Jury

Get feedback from experienced entrepreneurs and investors.

Jannis Samaras se narodil v Československu řeckým rodičům s obchodním duchem. Svého otce Kostase dodnes považuje za svůj hlavní podnikatelský vzor. V roce 1990 založili rodinnou firmu v Krnově, kde později koupili od státního podniku Nealko Olomouc malou sodovkárnu a pustili se do výroby sycených nápojů. V roce 2002 firma kupuje obchodní známku a originální recepturu nápoje Kofola od společnosti Ivax a obchodní název společnosti v ČR a na Slovensku se mění na Kofola a.s. Z malé rodinné firmy se Kofola stala jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě, ale na skromné začátky se nezapomíná. Krnov je ve firmě stále vnímán jako rodné město Kofoly, místo, kde to všechno začalo. Jannis Samaras je držitelem prestižního ocenění „Podnikatel roku 2011“. Volného času Jannisovi moc nezbývá, a tak si ho rezervuje především pro rodinu, manželku a své tři děti. A jeho osobní motto? "Když ji miluješ, není co řešit."

Jannis Samaras

Generální ředitelKofola, a.s.

Štěpán Ašer pracuje v J&T BANCE od roku 2003. V současné době zde zastává post generálního ředitele zodpovědného za strategický rozvoj na českém a slovenském trhu. Zároveň je členem představenstva. V oblasti financí v České republice se pohybuje od roku 1997, nejprve jako analytik, později jako portfolio manažer ve společnosti Credit Suisse Asset Management. V letech 1999 až 2002 byl členem představenstva Commerz Asset Management odpovědným za řízení portfolií a prodej. V České spořitelně se krátce specializoval v asset managementu na institucionální klienty. Štěpán Ašer je absolventem School of Business and Public Management na George Washington University ve Washingtonu se specializací na finance a finanční trhy. Následně vystudoval MBA na Rochester Institute of Technology. Ve volném čase se rád věnuje rockové hudbě a snowboardingu.

Štěpán Ašer

Generální ředitelJ&T Banka

V současné době pracuje jako generální ředitel komunikační agentury McCann‑Erickson Praha. Tato agentura je každoročně oceněna řadou místních i mezinárodních ocení, v současné době je držitelem titulu „Nejefektivnější agentura roku". Mezi klienty patří například společnosti ČSOB, Nestlé, Opel, L'Oreal, Unilever a další. Jan Binar je absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze.

Jan Binar

Generální ředitelMcCann‑Erickson Praha

Působí ve vydavatelství Economia, je šéfredaktorem online vydání Hospodářských novin (ihned.cz). Vystudoval biokybernetiku na FEL ČVUT, od roku 1990 se věnuje žurnalistice. Působil v Reflexu, Lidových novinách a Ekonomu. Spolupracoval s Českou televizí, mimo jiné na pořadech Zavináč (1998 - 2001), Bez obalu (2003 - 2005) či Chytrost nejsou žádné čáry (2013 - 2014). Napsal kolem dvaceti knih, mimo jiné Půlkacíř (1993, rozhovor s Karlem Krylem), Kdyby sólokapři měli křídla (fejetony, 2006), Jak se skáče na špek (román, 2001), dvě sbírky povídek "z fleku", Lovestory ve výtahu (2013) a Muži co zírají na ženy (2014). Je spoluautorem populárního komiksu Hana a Hana. Napsal několik rozhlasových a divadelních her.

Miloš Čermák

ŠéfredaktorHospodářské noviny online

Milan Hrabovský ve společnosti Microsoft pracuje od roku 2000, kdy nastoupil na pozici IT manažera pro Českou a Slovenskou republiku. Od roku 2002 byl zodpovědný za spolupráci s partnery a postupně vybudoval a vedl nový tým. Od roku 2006 pak působil na pozici obchodního ředitele OEM zodpovědného za prodej předinstalovaného software a podporu výrobců počítačů a serverů v České republice. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze a získal titul Master of Business Administration (MBA) od Rotchester Institute of Technology. Milan je ženatý, má dvě děti a ve volném čase se věnuje rodině, turistice a sportu.

Milan Hrabovský

Ředitel divize vývojeMicrosoft

Advokát a společník KF Legal. Specializuje se na právo obchodní a správní, zejména právo kapitálového trhu a kolektivního investování, právo cenných papírů, bankovní právo a právo veřejných zakázek. Právnickou fakultu Univerzity Karlovy absolvoval v roce 2001. Ve volném čase se věnuje rodině, knihám i sportu.

Jakub Joska

SpolečníkAdvokátní kancelář KF Legal

Má více než 12 let manažerských zkušeností v oblasti investování (PPF, Morgan Stanley, ČSOB, Brookdale Group). Více jak šest let působil jako Investiční ředitel společnosti PPF Real Estate, kde se specializoval na vyhledávání investičních příležitostí a řízení projektů a firem v oblasti CEE a Asie. Je držitelem titulu MA ze SAIS, Johns Hopkins University, USA, získal titul MBA z London Business School, UK, hlavní specializace na Private Equity & Entrepreneurship. Ve volném čase se aktivně věnuje plážovému volejbalu, squashi a snowboardu.

Adam Kočík

Investiční ředitelJ&T Ventures

Ve společnosti Vodafone pracuje od roku 2008. Začínala jako senior manažerka pro retailovou komunikaci, později také jako manažerka pro značku a ATL reklamu. V roce 2010 se stala ředitelkou pro značku a marketingovou komunikaci. Před příchodem do Vodafonu pracovala více než 8 let v komunikační agentuře McCann Erickson. Volný čas tráví nejraději se svou dcerou, se kterou buduje soukromou zoologickou zahradu.

Markéta Moreno

Ředitelka pro značku a komunikaciVodafone

Oldřich Neuberger založil, vedl a v roce 2010 prodal společnost Libimseti.cz a.s., provozovatele serveru Libimseti.cz, v letech 2007-2009 jedné z nejatraktivnějších značek českého internetu. Programátor a vizionář s chutí posunout web o kousek dál. V současnosti hledá nové globální výzvy. Aktuálně se věnuje projektům Ilikeyou.com, iCollege a StartupCamp.

Oldřich Neuberger

Serial tech entrepreneur

Tomáš působí ve společnosti Profinit od roku 1998. Po odloučení Profinit od Sybase se stal jeho výkonným ředitelem. Tomáš absolvoval matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, obor matematické struktury. Před svým nástupem do Sybase a později do společnosti Profinit se věnoval oblasti obchodu s počítačovým hardwarem. Svůj volný čas Tomáš nejraději tráví se svou rodinou nebo cestováním za gastronomickými zážitky.

Tomáš Pavlík

Generální ředitelProfinit

Studoval v letech 1993 - 2000 na VŠE v Praze, Fakultu podnikohospodářskou. Kvůli podnikání však studium nedokončil. Od roku 1995 velmi aktivně podniká a zaměřuje se především na „startupy“. Stál u zrodu více než 20 nových firem a projektů. Některé z nich zakončil úspěšným prodejem, z nichž největší byl prodej společnosti GSM Partner, a.s. za 75 mil. Kč v roce 2001. Na český a slovenský trh přivedl značku mobilních telefonů Samsung a za necelé 3 roky dostal její prodeje z nuly na světovou úroveň. Poté také krátce působil na pozici marketingového ředitele Samsung Electronics Česká republika. Vedl zastoupení společnosti HTC ve 22 zemích v Evropě a Asii. Prostřednictvím vlastní společnosti Glocal Consulting, a.s. působí jako „business angel“ a aktivně vyhledává „startup“ projekty v oblasti služeb, reklamy a internetu.

Kamil Vacek

Business AngelTCCM

scroll

Schedule

May 14th, 2017

Applications closed.

May 21st, 2017

Announcement of the top 30 semi-finalists.

May 24th, 2017

Elevator pitch of the top 30 projects.

May 26th, 2017

Announcement of the top 10 finalists.

May 31st, 2017

Mentoring day.

June 5th, 2017

Elevator pitch of the top 10 projects.

June 7th, 2017

Awards ceremony and the Demo Day.

Apply
scroll

Results 2016

1st place: Neuron soundware—artificial intelligence for sound recognition
2nd place: Locaid.me—local personal navigation in crisis situations
3rd place: ZÁCHRANKA—mobile app of the emergency medical services

Apply
scroll

Partners

This wouldn't be possible without you. Thanks!

Titulární partner

Hlavní partneři

Partneři

Hlavní mediální partneři

Podporovatelé