Vodafone Idea of the Year

We help ideas grow. Have you got an idea or an early-stage startup? Sign up for the competition, get feedback from experienced entrepreneurs, valuable prizes or up to €3.75M investment.

Apply

Got an idea?

Apply for the oldest startup competition in Czech Republic. Get feedback from experienced entrepreneurs, valuable prizes or up to €3.75M investment.

Apply

Mentoring

Enjoy a Mentoring Day full of feedback discussions and workshops prepared for the finalists and semi-finalists.

Apply

Investors

Amaze more than 20 investors focusing on seed, startup, and early-stage investments.

Apply

Jury

Get feedback from experienced entrepreneurs and investors.

 • Portrét Milan ZíkaPortrét Milan Zíka

  Milan pracuje ve Vodafonu jako viceprezident pro technologie. Předtím několik let působil ve společnosti T-Mobile, naposledy jako technický ředitel T-Mobile v Polsku. Zde realizoval jeden z největších projektů sdílené sítě v evropském měřítku. Vystudoval Digitální telekomunikační sítě na Fakultě elektrotechnické při Českém vysokém učení technickém v Praze. Od roku 2008 je držitelem titulu MBA na Thunderbird University. Hovoří anglicky, polsky a německy. Ve volném čase se věnuje rodině, běhu, jízdě na horském kole nebo běžkám.

  Milan Zíka

  Viceprezident pro technologie, Vodafone

 • Portrét Slavomír SlaninaPortrét Slavomír Slanina

  Slavo zahájil svou profesní kariéru v oboru mobilních telekomunikací po absolvování Žilinské univerzity, kde absolvoval obor telekomunikace v rámci doktorandského studia. Profesní start začal na Slovensku u mobilního operátora Orange. Ve společnosti Vodafone pracuje od roku 2001, kdy nastoupil do oddělení plánování rádiové sítě. Od roku 2005 zastával několik manažerských funkcí v oblasti technologického rozvoje sítě. Volný čas tráví se svým synem a to převážně na horách. Miluje lyže, skialpinismus a turistiku.

  Slavomír Slanina

  Head of Network Development, Vodafone

 • Portrét Štěpán AšerPortrét Štěpán Ašer

  Štěpán Ašer pracuje v J&T BANCE od roku 2003. V současné době zde zastává post generálního ředitele zodpovědného za strategický rozvoj na českém a slovenském trhu. Zároveň je členem představenstva. V oblasti financí v České republice se pohybuje od roku 1997, nejprve jako analytik, později jako portfolio manažer ve společnosti Credit Suisse Asset Management. V letech 1999 až 2002 byl členem představenstva Commerz Asset Management odpovědným za řízení portfolií a prodej. V České spořitelně se krátce specializoval v asset managementu na institucionální klienty. Štěpán Ašer je absolventem School of Business and Public Management na George Washington University ve Washingtonu se specializací na finance a finanční trhy. Následně vystudoval MBA na Rochester Institute of Technology. Ve volném čase se rád věnuje rockové hudbě a snowboardingu.

  Štěpán Ašer

  Generální ředitel, J&T Banka

 • Portrét David ZábržPortrét David Zábrž

  David v pojišťovně Kooperativa zajišťuje propojení do startupového prostředí a zavádí inovační metody do společnosti. Také je předsedou Asociace Startupů, prostřednictvím které pomáhá mladým firmám růst a velkým udržet krok.

  David Zábrž

  Startup and Innovation Coordinator, Kooperativa

 • Portrét Kamil VacekPortrét Kamil Vacek

  Studoval v letech 1993 - 2000 na VŠE v Praze, kvůli podnikání však studium nedokončil. Od roku 1995 velmi aktivně podniká a zaměřuje se především na distribuci elektroniky a působí jako business angel. Stál u zrodu více než 30 firem a projektů. Do střední a východní Evropy přivedl značky jako Samsung, HTC, Beats By Dre nebo HONOR. Byl investorem Bezrealitky.cz Jakuba Havrlanta a stále drží podíl v Rockaway Capital. Naposledy investoval nižší desítky milionů Kč do startupů Spaceti.com nebo Explorio.cz.

  Kamil Vacek

  Business Angel, TCCM

 • Portrét Pavel KošekPortrét Pavel Košek

  Pavel Košek se věnuje přes 20 let médiím, komunikacím a vztahům s veřejností, zpravidla pro světové lídry v oboru. Poslední desetiletí se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost a ochranu dětí a seniorů v digitálním světě. Aktuálně vede korporátní komunikaci v české pobočce společnosti Huawei.

  Pavel Košek

  Ředitel korporátní komunikace, Huawei Technologies (Czech) s.r.o.

 • Portrét Jana ŽůrkováPortrét Jana Žůrková

  Jana přináší dlouholeté zkušenosti z korporátního prostředí, z oblasti bankovnictví, telekomunikací a management consultingu v západní Evropě, v CEE regionu a v severní a jižní Americe. Janu vždy zajímalo využití technologických inovací v businessovém prostředí a jejich dopady na společnost a v posledních letech pomáhá začínajícím firmám uvést jejich inovativní řešení do života jako mentor i jako investor.

  Jana Žůrková

  CEE Chief Transformation Officer, Microsoft

 • Portrét Bohumír ZoubekPortrét Bohumír Zoubek

  Bohumír je absolventem VUT v Brně a prestižní britské University of Birmingham, kde získal titul Ph.D. v oboru Computer Science. Již 17. rokem pracuje v Profinitu, kde má na starosti rozvoj produktů a služeb, zejména jejich inovace. Profinit je v současnosti jednou z největších českých softwarových firem, zaměstnává přes 500 softwarových inženýrů a poskytuje služby významným bankám, pojišťovnám a telekomunikačním operátorům v České Republice a západní Evropě.

  Bohumír Zoubek

  Services & Products Director, Profinit

 • Portrét Jan BinarPortrét Jan Binar

  Jan Binar zastává pozici generálního ředitele komunikační agentury McCann Prague. Ta je každoročně oceněna řadou tuzemských i mezinárodních ocenění na poli efektivity i kreativity. Mezi její klienty patří společnosti jako je Vodafone, Coca-Cola, L'Oreal, Mastercard nebo Plzeňský Prazdroj. Jan Binar je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze.

  Jan Binar

  Generální ředitel, McCann‑Erickson Praha

 • Portrét Jindřich SkripPortrét Jindřich Skrip

  Jindřich Skrip má v oblasti pojišťovnictví dlouholeté zkušenosti. Začínal jako klientský poradce a postupně se přes training obchodních dovedností a vývoj produktů dostal až k marketingu, který nyní v Kooperativě vede. Během praxe si doplnil i teoretické znalosti a vystudoval Marketingovou komunikaci a PR. V Kooperativě implementoval technologii biometrického podpisu, stál u zrodu zákaznické zkušenosti nebo prvního použití personalizovaných videí v direct mailech.

  Jindřich Skrip

  Head of marketing and communication, Kooperativa

 • Portrét Adam KočíkPortrét Adam Kočík

  Má více než 17 let zkušeností v oblasti investování (PPF, Morgan Stanley, Brookdale Group). Více než 9 let se aktivně věnuje startupům jako mentor, porotce (ČR, SK, Balkán) a angel investor. Zaměřuje se na vyhledávání technologických a inovativních startupů v regionu CEE a SEE, zejména v oblastech fintech, zdravotnicví, vzdělání, smart city, a IoT/IoE a Big Data a na jejich rozjezd a globální expanzi.Je držitelem MBA z London Business School se specializací na Entrepreneurship & Private Equity a MA ze School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University, USA se specializací na International Relations & International Finance.

  Adam Kočík

  Managing Director, J&T Ventures

 • Portrét Miloš ČermákPortrét Miloš Čermák

  Miloš píše komentáře pro Seznam Zprávy. Vystudoval biokybernetiku na FEL ČVUT, od roku 1990 se věnuje žurnalistice. Působil v Reflexu, Lidových novinách a Ekonomu. Spolupracoval s Českou televizí, mimo jiné na pořadech Zavináč (1998 - 2001), Bez obalu (2003 - 2005) či Chytrost nejsou žádné čáry (2013 - 2014). Napsal kolem dvaceti knih, mimo jiné Půlkacíř (1993, rozhovor s Karlem Krylem), Kdyby sólokapři měli křídla (fejetony, 2006), Jak se skáče na špek (román, 2001), dvě sbírky povídek "z fleku", Lovestory ve výtahu (2013) a Muži co zírají na ženy (2014). Je spoluautorem populárního komiksu Hana a Hana. Napsal několik rozhlasových a divadelních her.

  Miloš Čermák

  Seznam Zprávy

 • Portrét Oldřich NeubergerPortrét Oldřich Neuberger

  Oldřich staví služby umožňující interakci mezi lidmi. Celkem je používalo už přes 20 miliónů uživatelů. Založil Líbímseti.cz, ve své době nejpopulárnější českou sociální síť před Facebookem (2010). V zahraničí pak globální seznamku Ilikeyou. Učí na University of New York in Prague. Ve volném čase tvoří trička s českými motivy Mojebohema.cz.

  Oldřich Neuberger

  Startup Founder

 • Portrét Ondřej DušekPortrét Ondřej Dušek

  Ondřej Dušek má dvacet let zkušeností s poskytováním právních služeb v Čechách a na Slovensku. Podstatnou část jeho praxe tvoří poradenství při akvizicích, korporátních změnách, financování a ochraně investic. V těchto oblastech radí jak start-upům, tak investorům do nich. Je partnerem advokátní kanceláří PETERKA & PARTNERS, která poskytuje komplexní právní a daňové poradenství v devíti zemích střední a východní Evropy. Tři a půl roku vedl bratislavskou kancelář PETERKA & PARTNERS. Vystudoval Právnickou fakultu Karlovy Univerzity. Mimo obchodní sféru se věnuje mimo jiné i vedení správní rady stipendijního fondu pro české středoškolské studenty ve Francii.

  Ondřej Dušek

  Partner, Advokátní kancelář PETERKA & PARTNERS

 • Portrét Vít HorkýPortrét Vít Horký

  Vítek je startup founder s nadšením pro technologickou inovaci, která odkrývá lidský potenciál. Publikoval knihu “Zákaznická péče v transhumánní době”, prodal izraelsko-americké firmě NICE technologický startup Brand Embassy, který pomáhá mnoha Fortune 500 firmám se zlepšováním zákaznické péče. V minulosti založil (a prodal) digitální reklamní agenturu a založil (a úspěšně položil) firmu na distribuci software. Vítek vystudoval britskou Teesside University a žil v Londýně a Kalifornii. Ve volném čase tlačí po horách kočárek s dvojčaty, jezdí na kole se synem nebo náruživě čte knihy.

  Vít Horký

  Startup Founder

 • Portrét Martin PeškaPortrét Martin Peška

  Martin má přes 11 let zkušeností v oblasti poradenství (M&A poradenství, top management consulting) a bankovnictví (specializace na exportní a projektové financování). Aktuálně má primárně na starosti pro partnery WOOD & Co jejich investice do startupů a venture projektů - vyhodnocování zajímavých investičních příležitostí, komplexní správu a aktivní monitoring portfolia investic - aktuálně již téměř 30 startupů primárně v USA, Izraeli, ale i CEE regionu, zejména v oblastech high-tech, med-tech, bio-tech, social media a digital health/wellness.

  Martin Peška

  Venture Investment Manager, WOOD & Company

 • Portrét Lucie BrešováPortrét Lucie Brešová

  Lucie je důkazem toho, že k tomu, abyste z odvážného nápadu udělali úspěšný byznys, potřebujete odvahu, vytrvalost a empatii. Vedla Kiwi.com v době, kdy se firma exponenciálně rozrostla z 10 na 2000 zaměstnanců po celém světě a pomohla firmě zvládnout růst z nuly na jednu miliardu eur obratu během pouhých 4 let. Nyní vede nadějný AR/VR startup Pocket Virtuality. Tématem exponenciálního růstu se zabývá i z hlediska přípravy společnosti na svět budoucnosti, kdy nám nové technologie budou život usnadňovat, i na nás budou klást nové nároky. Lucie vede diskuzi na téma, jak se na měnící se svět připravit formou vzdělávání, zejména pro nastupující generace, a v rámci své školky Bumblebee připravuje program pro školky na přípravu dětí pro svět po roce 2030.

  Lucie Brešová

  COO Pocket Virtuality, Bumblebee

Partners

This wouldn't be possible without you. Thanks you!

 • Komunitní partneři

  • Laboratoř Nadace Vodafone logoLaboratoř Nadace Vodafone logo
  • Aktuálně.cz logoAktuálně.cz logo
  • CAMP logoCAMP logo
  • Delor logoDelor logo
  • Startup Grind logoStartup Grind logo
  • Klub investorů logoKlub investorů logo
  • StartupJobs logoStartupJobs logo
  • Český trh práce logoČeský trh práce logo
  • AWS logoAWS logo
  • Czech Startups logoCzech Startups logo
  • Locco logoLocco logo
  • Týden inovací logoTýden inovací logo
  • United Business Club logoUnited Business Club logo
  • hubhub logohubhub logo
  • Presenation logoPresenation logo
 • Titulární partner

  • Vodafone logoVodafone logo
 • Hlavní partneři

  • J&T Banka logoJ&T Banka logo
  • Kooperativa logoKooperativa logo
  • Huawei logoHuawei logo
 • Partneři

  • Profinit logoProfinit logo
  • Microsoft logoMicrosoft logo
  • Peterka & Partners logoPeterka & Partners logo
  • Stable.cz logoStable.cz logo
 • Hlavní mediální partneři

  • Hospodářské noviny logoHospodářské noviny logo
  • Ekonom logoEkonom logo
  • Český rozhlas Radiožurnál logoČeský rozhlas Radiožurnál logo
  • Monitora logoMonitora logo
  • CzechCrunch logoCzechCrunch logo
 • Podporovatelé

  • Czechinvest logoCzechinvest logo
  • Startup Disrupt logoStartup Disrupt logo
  • IPR Praha logoIPR Praha logo
  • xPORT logoxPORT logo