Vodafone Idea of the Year

We help ideas grow. Have you got an idea or an early-stage startup? Sign up for the competition, get feedback from experienced entrepreneurs, valuable prizes or up to €3.75M investment.

Apply

Got an idea?

Apply for the oldest startup competition in Czech Republic. Get feedback from experienced entrepreneurs, valuable prizes or up to €3.75M investment.

Apply

Mentoring

Enjoy a Mentoring Day full of feedback discussions and workshops prepared for the finalists and semi-finalists.

Apply

Investors

Amaze more than 20 investors focusing on seed, startup, and early-stage investments.

Apply

Jury

Get feedback from experienced entrepreneurs and investors.

 • Portrét Viktoria Korabelnikova Portrét Viktoria Korabelnikova

  Viktoria je obchodní ředitelkou oddělení Internet věcí ve Vodafonu. Její tým se věnuje prodejům a dodání chytrých technologií, včetně 5G mobilních privátních sítí. Více než 15 let pracuje v oboru automatizace a IT. Před příchodem do Vodafonu působila jako obchodní ředitelka oddělení služeb podpory Software v regionu Centrální & Východní Evropa ve společnosti Hewlett-Packard. Miluje téma inovací a hledání nových přístupů a řešení. Je držitelkou MBA z City University of Seattle se specializací na Corporate Finance. Ve volném čase se ráda věnuje vzdušné akrobacii.

  Viktoria Korabelnikova

  Head of Sales & Business Development, Vodafone

 • Portrét Jindřich SkripPortrét Jindřich Skrip

  Jindřich Skrip má v oblasti pojišťovnictví dlouholeté zkušenosti. Začínal jako klientský poradce a postupně se přes training obchodních dovedností a vývoj produktů dostal až k marketingu, který nyní v Kooperativě vede. Během praxe si doplnil i teoretické znalosti a vystudoval Marketingovou komunikaci a PR. V Kooperativě implementoval technologii biometrického podpisu, stál u zrodu zákaznické zkušenosti nebo prvního použití personalizovaných videí v direct mailech.

  Jindřich Skrip

  Head of marketing and communication, Kooperativa

 • Portrét Štěpán AšerPortrét Štěpán Ašer

  Štěpán Ašer pracuje v J&T BANCE od roku 2003. V současné době zde zastává post generálního ředitele zodpovědného za strategický rozvoj na českém a slovenském trhu. Zároveň je členem představenstva. V oblasti financí v České republice se pohybuje od roku 1997, nejprve jako analytik, později jako portfolio manažer ve společnosti Credit Suisse Asset Management. V letech 1999 až 2002 byl členem představenstva Commerz Asset Management odpovědným za řízení portfolií a prodej. V České spořitelně se krátce specializoval v asset managementu na institucionální klienty. Štěpán Ašer je absolventem School of Business and Public Management na George Washington University ve Washingtonu se specializací na finance a finanční trhy. Následně vystudoval MBA na Rochester Institute of Technology. Ve volném čase se rád věnuje rockové hudbě a snowboardingu.

  Štěpán Ašer

  Generální ředitel, J&T Banka

 • Portrét Pavel KošekPortrét Pavel Košek

  Pavel Košek se věnuje přes 20 let médiím, komunikacím a vztahům s veřejností, zpravidla pro světové lídry v oboru. Poslední desetiletí se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost a ochranu dětí a seniorů v digitálním světě. Aktuálně vede korporátní komunikaci v české pobočce společnosti Huawei.

  Pavel Košek

  Ředitel korporátní komunikace, Huawei Technologies (Czech) s.r.o.

 • Portrét Kamil VacekPortrét Kamil Vacek

  Studoval v letech 1993 - 2000 na VŠE v Praze, kvůli podnikání však studium nedokončil. Od roku 1995 velmi aktivně podniká a zaměřuje se především na distribuci elektroniky a působí jako business angel. Stál u zrodu více než 30 firem a projektů. Do střední a východní Evropy přivedl značky jako Samsung, HTC, Beats By Dre nebo HONOR. Byl investorem Bezrealitky.cz Jakuba Havrlanta a stále drží podíl v Rockaway Capital. Naposledy investoval nižší desítky milionů Kč do startupů Spaceti.com, Explorio.cz nebo Realpad Software.com.

  Kamil Vacek

  Business Angel, TCCM

 • Portrét Lubo SmidPortrét Lubo Smid

  Spoluzakladatel a CEO technologické společnosti STRV, Forbes 30 under 30, nadšenec do startupů, moderních technologií, ale také aktivního životního stylu a biohackingu.

  Lubo Smid

  Spoluzakladatel a CEO, STRV

 • Portrét Bohumír ZoubekPortrét Bohumír Zoubek

  Bohumír je absolventem VUT v Brně a prestižní britské University of Birmingham, kde získal titul Ph.D. v oboru Computer Science. Již 17. rokem pracuje v Profinitu, kde má na starosti rozvoj produktů a služeb, zejména jejich inovace. Profinit je v současnosti jednou z největších českých softwarových firem, zaměstnává přes 500 softwarových inženýrů a poskytuje služby významným bankám, pojišťovnám a telekomunikačním operátorům v České Republice a západní Evropě.

  Bohumír Zoubek

  Services & Products Director, Profinit

 • Portrét Branko GugletaPortrét Branko Gugleta

  Branko vede nově vznikající oddělení M&A a Investic ve společnosti Livesport, kde zužitkovává svou pestrou zkušenost ze světa korporátu i start-upů. Po studiích na ČVUT a práci pro Komerční banku prosadil a vedl v RWE projekt vstupu na trh s elektrickou energií. Poté se přesunul do telco byznysu ve strategickém oddělení O2. Odtud zamířil do inovační firmy mateřské společnosti Telefónica v Londýně, kde hrál důležitou roli při formování strategie firmy a podílel se na řízení globálních projektů telekomunikačního giganta. Po necelých dvou letech se vrátil do Česka, podařilo se mu úspěšně vybudovat novou značku Tesco Mobile a dostat firmu mezi nejrychleji rostoucí virtuální operátory. Ještě než opustil korporát, řídil jako člen vrcholového managementu UPC oddělení M&A a expanze. Před příchodem do Livesportu působil posledních šest let jako freelancer, advisor a interim manažer v menších firmách a start-upech.

  Branko Gugleta

  Head of M&A and Investments, Livesport

 • Portrét Jan BinarPortrét Jan Binar

  Jan Binar zastává pozici generálního ředitele komunikační agentury McCann Prague. Ta je každoročně oceněna řadou tuzemských i mezinárodních ocenění na poli efektivity i kreativity. Mezi její klienty patří společnosti jako je Vodafone, Coca-Cola, L'Oreal, Mastercard nebo Plzeňský Prazdroj. Jan Binar je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze.

  Jan Binar

  Generální ředitel, McCann‑Erickson Praha

 • Portrét Adam KočíkPortrét Adam Kočík

  Má více než 20 let zkušeností v oblasti investování (PPF, Morgan Stanley, Brookdale Group). Více než 10 let se aktivně věnuje startupům jako mentor, porotce (ČR, SK, Balkán) a angel investor. Zaměřuje se na vyhledávání technologických a inovativních startupů v regionu CEE a SEE, na jejich rozjezd a globální expanzi. Je držitelem MBA z London Business School se specializací na Entrepreneurship & Private Equity a MA ze School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University, USA se specializací na International Relations & International Finance.

  Adam Kočík

  Managing Director, J&T Ventures

 • Portrét Filip ŘehoříkPortrét Filip Řehořík

  Filip Řehořík

  CEE Startup Lead & Senior Partner Development Manager, Microsoft

 • Portrét Ivan KristeľPortrét Ivan Kristeľ

  Ivan se angažuje ve slovenské startupové komunitě od jejího počátku. Díky svým zkušenostem s digitální prezentací a vývojem softwaru je schopen pomoci startupům oslovit požadovanou cílovou skupinu. Ivan je vášnivým milovníkem kritického myšlení, stolních her, nových technologií a pizzy. Rád do hloubky rozumí všemu, co dělá, a konfrontuje zakladatele startupů, pokud neřídí své firmy s důkladným pochopením trhu a produktu.

  Ivan Kristeľ

  Managing partner Czech Founders VC, Spoluzakladatel a majitel IT firem a Montessori mateřských školek

 • Portrét Miloš ČermákPortrét Miloš Čermák

  Miloš píše komentáře pro Seznam Zprávy. Vystudoval biokybernetiku na FEL ČVUT, od roku 1990 se věnuje žurnalistice. Působil v Reflexu, Lidových novinách a Ekonomu. Spolupracoval s Českou televizí, mimo jiné na pořadech Zavináč (1998 - 2001), Bez obalu (2003 - 2005) či Chytrost nejsou žádné čáry (2013 - 2014). Napsal kolem dvaceti knih, mimo jiné Půlkacíř (1993, rozhovor s Karlem Krylem), Kdyby sólokapři měli křídla (fejetony, 2006), Jak se skáče na špek (román, 2001), dvě sbírky povídek "z fleku", Lovestory ve výtahu (2013) a Muži co zírají na ženy (2014). Je spoluautorem populárního komiksu Hana a Hana. Napsal několik rozhlasových a divadelních her.

  Miloš Čermák

  Seznam Zprávy

 • Portrét Michal ŠmídaPortrét Michal Šmída

  V roce 2013 založil fintech Twisto, který je českou i středoevropskou jedničkou v oblasti Buy Now Pay Later. Ve firmě, kterou loni za 2,5 miliardy korun koupila australská společnost Zip Co, je Michal dosud CEO spolu s 200+ členným týmem. Předtím, než začal podnikat, žil deset let v USA, UK a Rusku, přibližně tři roky získával zkušenosti v investičním bankovnictví v Barclays Capital v Londýně.

  Michal Šmída

  CEO, Twisto

 • Portrét Ondřej HolzmanPortrét Ondřej Holzman

  Ondřej Holzman je šéfredaktor internetového magazínu CzechCrunch.cz. Baví ho objevovat zajímavé příběhy a dělit se o ně se světem, protože věří, že mohou motivovat další k novým úspěšným příběhům.

  Ondřej Holzman

  Šéfredaktor, CzechCrunch.cz

 • Portrét Ondřej DušekPortrét Ondřej Dušek

  Ondřej Dušek má dvacet let zkušeností s poskytováním právních služeb v Čechách a na Slovensku. Podstatnou část jeho praxe tvoří poradenství při akvizicích, korporátních změnách, financování, ochraně investic a realitních transakcích. V těchto oblastech radí jak start-upům, tak investorům. Je partnerem advokátní kanceláře PETERKA & PARTNERS, která poskytuje komplexní právní a daňové poradenství v devíti zemích střední a východní Evropy. Tři a půl roku vedl bratislavskou kancelář PETERKA & PARTNERS. Mimo obchodní sféru se věnuje mimo jiné i vedení správní rady stipendijního fondu pro české středoškolské studenty ve Francii nebo zimnímu plavání.

  Ondřej Dušek

  Partner, Advokátní kancelář PETERKA & PARTNERS

 • Portrét Vít HorkýPortrét Vít Horký

  Vítek je startup founder s nadšením pro technologickou inovaci, která odkrývá lidský potenciál. Publikoval knihu “Zákaznická péče v transhumánní době”, prodal izraelsko-americké firmě NICE technologický startup Brand Embassy, který pomáhá mnoha Fortune 500 firmám se zlepšováním zákaznické péče. V minulosti založil (a prodal) digitální reklamní agenturu a založil (a úspěšně položil) firmu na distribuci software. Vítek vystudoval britskou Teesside University a žil v Londýně a Kalifornii. Ve volném čase tlačí po horách kočárek s dvojčaty, jezdí na kole se synem nebo náruživě čte knihy. Vítek podporuje neziskové organizace podporující podnikavost a inovace řešící velké problémy 21.století.

  Vít Horký

  Founder Brand Embassy & Czech Founders

 • Portrét Petr KopečekPortrét Petr Kopeček

  Petr je vedoucím akceleračních startupových programů na CzechInvestu, kde se věnuje především expanzi startupů na zahraniční trhy a podpoře českého startupového ekosystému. Baví ho nejen technologie, ale i politika, udržitelnost nebo komunita foodies. Je také aktivní v rámci své alma mater v podnikatelském inkubátoru Point One ČZU. Ve volném čase ochutnává nakládané hermelíny, čte a fandí Liverpool F.C.

  Petr Kopeček

  Head of acceleration programs, CzechInvest

Partners

This wouldn't be possible without you. Thanks you!

 • Titulární partner

  • Vodafone logoVodafone logo
 • Hlavní partneři

  • J&T Banka logoJ&T Banka logo
  • Kooperativa logoKooperativa logo
  • Huawei logoHuawei logo
 • Partneři

  • Profinit logoProfinit logo
  • Microsoft logoMicrosoft logo
  • Livesport logoLivesport logo
  • Peterka & Partners logoPeterka & Partners logo
 • Hlavní mediální partneři

  • Hospodářské noviny logoHospodářské noviny logo
  • Ekonom logoEkonom logo
  • Monitora logoMonitora logo
  • CzechCrunch logoCzechCrunch logo
 • Podporovatelé

  • Technologická inkubace logoTechnologická inkubace logo
  • Czech Founders logoCzech Founders logo
  • Vienna Business Agency logo Vienna Business Agency logo
  • xPORT logoxPORT logo
  • Webglobe.cz logoWebglobe.cz logo
 • Komunitní partneři

  • Laboratoř Nadace Vodafone logoLaboratoř Nadace Vodafone logo
  • Ondboardee.io logoOndboardee.io logo
  • Aktuálně.cz logoAktuálně.cz logo
  • Klub investorů logoKlub investorů logo
  • Startup Kitchen logoStartup Kitchen logo
  • StartupJobs logoStartupJobs logo
  • Recruitis.io logoRecruitis.io logo
  • AWS logoAWS logo
  • Czech Startups logoCzech Startups logo
  • Týden inovací logoTýden inovací logo
  • hubhub logohubhub logo
  • Presenation logoPresenation logo