Porota

Dostaň zpětnou vazbu od zkušených podnikatelů a investorů.

 • Portrét Adam KočíkPortrét Adam Kočík

  Má více než 17 let zkušeností v oblasti investování (PPF, Morgan Stanley, Brookdale Group). Více než 9 let se aktivně věnuje startupům jako mentor, porotce (ČR, SK, Balkán) a angel investor. Zaměřuje se na vyhledávání technologických a inovativních startupů v regionu CEE a SEE, zejména v oblastech fintech, zdravotnicví, vzdělání, smart city, a IoT/IoE a Big Data a na jejich rozjezd a globální expanzi.Je držitelem MBA z London Business School se specializací na Entrepreneurship & Private Equity a MA ze School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University, USA se specializací na International Relations & International Finance.

  Adam Kočík

  Managing Director, J&T Ventures

 • Portrét Martin RozhoňPortrét Martin Rozhoň

  Vybudoval miliardovou e-shopovou společnost VIVANTIS působící na několika trzích. Po jejím prodeji se věnuje investování do technologických startupů a do startupů se společenským přesahem.

  Martin Rozhoň

  Zakladatel Vivantis a Celostnimedicina.cz, Angel investor

 • Portrét Miroslav BulaPortrét Miroslav Bula

  Miroslav zahájil svou profesní kariéru v oboru mobilních telekomunikacích po absolvování ČVUT v Praze. Začínal v technologickém oddělení společnosti T-Mobile, kde také několik let pracoval v sídle společnosti v německém Bonnu. Ve společnosti Vodafone pracuje od roku 2006, kdy nastoupil do oddělení Network Architecture. Od té doby zastával několik manažerských funkcí v oblasti technologické strategie, rozvoje, řízení investic a tech operations. Volný čas tráví s rodinou a občas i rybolovem

  Miroslav Bula

  Head of Governance & Operations, Vodafone CZ

 • Portrét Kamil AnisPortrét Kamil Anis

  Kamil Anis―pracuje jako specialista technické podpory prodeje bezdrátových technologií, ve společnosti Huawei. Podílel se na revitalizaci GSM sítí a jejich evoluci směrem k multi-plaformním GSM/UMTS/LTE technologiím na bázi softwarově definovaného rádia, tzv. SingleRAN, pro tuzemské i zahraniční operátory. Po dobu více než čtrnácti let, se Kamil specializuje na zavádění technologických inovací do praxe a jejich komerční využití. V současné době pracuje na spouštění mobilních sítí páté generace a rozvoji 5G služeb. Kamil je absolovent doktorského studia na elektrotechnické fakultě ČVUT v oboru radioelektronika.

  Kamil Anis

  Sr. Expert, Solution Sales, Huawei

 • Portrét Jana ŽůrkováPortrét Jana Žůrková

  Jana přináší dlouholeté zkušenosti z korporátního prostředí, z oblasti bankovnictví, telekomunikací a management consultingu v západní Evropě, v CEE regionu a v severní a jižní Americe. Janu vždy zajímalo využití technologických inovací v businessovém prostředí a jejich dopady na společnost a v posledních letech pomáhá začínajícím firmám uvést jejich inovativní řešení do života jako mentor i jako investor.

  Jana Žůrková

  CEE Chief Transformation Officer, Microsoft

 • Portrét Kamil VacekPortrét Kamil Vacek

  Studoval v letech 1993 - 2000 na VŠE v Praze, Fakultu podnikohospodářskou. Kvůli podnikání však studium nedokončil. Od roku 1995 velmi aktivně podniká a zaměřuje se především na „startupy“. Stál u zrodu více než 20 nových firem a projektů. Některé z nich zakončil úspěšným prodejem, z nichž největší byl prodej společnosti GSM Partner, a.s. za 75 mil. Kč v roce 2001. Na český a slovenský trh přivedl značku mobilních telefonů Samsung a za necelé 3 roky dostal její prodeje z nuly na světovou úroveň. Poté také krátce působil na pozici marketingového ředitele Samsung Electronics Česká republika. Vedl zastoupení společnosti HTC ve 22 zemích v Evropě a Asii. Prostřednictvím vlastní společnosti Glocal Consulting, a.s. působí jako „business angel“ a aktivně vyhledává „startup“ projekty v oblasti služeb, reklamy a internetu.

  Kamil Vacek

  Business Angel, TCCM

 • Portrét Jannis SamarasPortrét Jannis Samaras

  Jannis Samaras se narodil v Československu řeckým rodičům s obchodním duchem. Svého otce Kostase dodnes považuje za svůj hlavní podnikatelský vzor. V roce 1990 založili rodinnou firmu v Krnově, kde později koupili od státního podniku Nealko Olomouc malou sodovkárnu a pustili se do výroby sycených nápojů. V roce 2002 firma kupuje obchodní známku a originální recepturu nápoje Kofola od společnosti Ivax a obchodní název společnosti v ČR a na Slovensku se mění na Kofola a.s. Z malé rodinné firmy se Kofola stala jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě, ale na skromné začátky se nezapomíná. Krnov je ve firmě stále vnímán jako rodné město Kofoly, místo, kde to všechno začalo. Jannis Samaras je držitelem prestižního ocenění „Podnikatel roku 2011“. Volného času Jannisovi moc nezbývá, a tak si ho rezervuje především pro rodinu, manželku a své tři děti. A jeho osobní motto? "Když ji miluješ, není co řešit."

  Jannis Samaras

  Generální ředitel, Kofola, a.s.

 • Portrét Štěpán AšerPortrét Štěpán Ašer

  Štěpán Ašer pracuje v J&T BANCE od roku 2003. V současné době zde zastává post generálního ředitele zodpovědného za strategický rozvoj na českém a slovenském trhu. Zároveň je členem představenstva. V oblasti financí v České republice se pohybuje od roku 1997, nejprve jako analytik, později jako portfolio manažer ve společnosti Credit Suisse Asset Management. V letech 1999 až 2002 byl členem představenstva Commerz Asset Management odpovědným za řízení portfolií a prodej. V České spořitelně se krátce specializoval v asset managementu na institucionální klienty. Štěpán Ašer je absolventem School of Business and Public Management na George Washington University ve Washingtonu se specializací na finance a finanční trhy. Následně vystudoval MBA na Rochester Institute of Technology. Ve volném čase se rád věnuje rockové hudbě a snowboardingu.

  Štěpán Ašer

  Generální ředitel, J&T Banka

 • Portrét Jan BinarPortrét Jan Binar

  V současné době pracuje jako generální ředitel komunikační agentury McCann‑Erickson Praha. Tato agentura je každoročně oceněna řadou místních i mezinárodních ocení, v současné době je držitelem titulu „Nejefektivnější agentura roku". Mezi klienty patří například společnosti ČSOB, Nestlé, Opel, L'Oreal, Unilever a další. Jan Binar je absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze.

  Jan Binar

  Generální ředitel, McCann‑Erickson Praha

 • Portrét Milan ZíkaPortrét Milan Zíka

  Milan svou dosavadní kariéru rozvíjel ve společnosti T-Mobile, kde byl naposledy technickým ředitelem ve společnosti T-Mobile Polska. Zde realizoval jeden z největších projektů sdílené sítě v evropském měřítku. Vystudoval Digitální telekomunikační sítě na Fakultě elektrotechnické při Českém vysokém učení technickém v Praze. Od roku 2008 je držitelem titulu MBA ze Thunderbird University. Hovoří anglicky, polsky a německy. Ve volném čase se krom rodiny věnuje běhu, jízdě na horském kole nebo běžkám.

  Milan Zíka

  Viceprezident pro technologie, Vodafone

 • Portrét Miloš ČermákPortrét Miloš Čermák

  Působí ve vydavatelství Economia, je šéfredaktorem online vydání Hospodářských novin (ihned.cz). Vystudoval biokybernetiku na FEL ČVUT, od roku 1990 se věnuje žurnalistice. Působil v Reflexu, Lidových novinách a Ekonomu. Spolupracoval s Českou televizí, mimo jiné na pořadech Zavináč (1998 - 2001), Bez obalu (2003 - 2005) či Chytrost nejsou žádné čáry (2013 - 2014). Napsal kolem dvaceti knih, mimo jiné Půlkacíř (1993, rozhovor s Karlem Krylem), Kdyby sólokapři měli křídla (fejetony, 2006), Jak se skáče na špek (román, 2001), dvě sbírky povídek "z fleku", Lovestory ve výtahu (2013) a Muži co zírají na ženy (2014). Je spoluautorem populárního komiksu Hana a Hana. Napsal několik rozhlasových a divadelních her.

  Miloš Čermák

  Šéfredaktor, Hospodářské noviny online

 • Portrét Tomáš PavlíkPortrét Tomáš Pavlík

  Tomáš absolvoval pražský Matfyz v roce 1994 a celý svůj dosavadní pracovní život věnoval budování společnosti Profinit. Ta je v současnosti jednou z největších českých softwarových firem, zaměstnává přes 450 softwarových inženýrů a poskytuje služby všem významným bankám, pojišťovnám a telekomunikačním operátorům v České republice. Tomáš je také jedním ze zakladatelů úspěšného českého technologického startupu Manta, který dodává unikátní řešení v oblasti správy metadat velkým firmám z finančního sektoru v USA.

  Tomáš Pavlík

  Chairman of the Board, Profinit

 • Portrét Ondřej DušekPortrét Ondřej Dušek

  Ondřej Dušek má dvacet let zkušeností s poskytováním právních služeb v Čechách a na Slovensku. Podstatnou část jeho praxe tvoří poradenství při akvizicích, korporátních změnách, financování a ochraně investic. V těchto oblastech radí jak start-upům, tak investorům do nich. Je partnerem advokátní kanceláří PETERKA & PARTNERS, která poskytuje komplexní právní a daňové poradenství v devíti zemích střední a východní Evropy. Tři a půl roku vedl bratislavskou kancelář PETERKA & PARTNERS. Vystudoval Právnickou fakultu Karlovy Univerzity. Mimo obchodní sféru se věnuje mimo jiné i vedení správní rady stipendijního fondu pro české středoškolské studenty ve Francii.

  Ondřej Dušek

  Partner, Advokátní kancelář PETERKA & PARTNERS

 • Portrét Petr JiříčekPortrét Petr Jiříček

  Petr Jiříček zastupuje českou investiční společnost založenou v r. 2009, která se již několik let soustředí především na investice do technologických startupů. V oblasti financí se pohybuje téměř dvacet let, a to nejprve jako Financial Controller a Financial Manager v nadnárodních korporacích. V roce 2009 spoluzakládá Private Equity/Venture Capital společnost, P&J Capital, zaměřenou především na investice do českých a slovenských společností. Jako specialista na finance, se zejména zaměřuje na posuzování a vyhodnocování výnosnosti a rizikovosti potenciálních investičních příležitostí a u vybraných projektů na následné nastavování efektivního finančního řízení. Petr Jiříček je absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze.

  Petr Jiříček

  Společník, CFO, P&J Capital

 • Portrét Martin PeškaPortrét Martin Peška

  Martin má přes 11 let zkušeností v oblasti poradenství (M&A poradenství, top management consulting) a bankovnictví (specializace na exportní a projektové financování). Aktuálně má primárně na starosti pro partnery WOOD & Co jejich investice do startupů a venture projektů - vyhodnocování zajímavých investičních příležitostí, komplexní správu a aktivní monitoring portfolia investic - aktuálně již téměř 30 startupů primárně v USA, Izraeli, ale i CEE regionu, zejména v oblastech high-tech, med-tech, bio-tech, social media a digital health/wellness.

  Martin Peška

  Venture Investment Manager, WOOD & Company

 • Portrét Michal JuhásPortrét Michal Juhás

  Michal založil firmy v Čechách, Thajsku a na Slovensku. Najväčšia z nich - ázijské HotelQuickly - má ročný obrat okolo 100 mil dolárov. V súčastnosti sa venuje hlavne spoločnosti EdTech Labs, kde buduje team a podhubie pre nové, inovatívne EdTech startupy.

  Michal Juhás

  CEO, EdTech Labs Europe

 • Portrét Lucie BrešováPortrét Lucie Brešová

  Lucie působila v Kiwi.com od roku 2014 do dubna 2018, a za dobu svého působení vystřídala role provozní, finanční a výkonné ředitelky. Pod jejím vedením se firma rozrostla z původních 10 na 1900 zaměstnanců a stala se nejrychleji rostoucí firmou ve střední a východní Evropě. V roce 2016 byla označena za nejvlivnější ženu na české startupové scéně a byla zařazena mezi top podnikatelky v České republice.

  Lucie Brešová

  Kiwi.com

 • Portrét Jakub NádvorníkPortrét Jakub Nádvorník

  Jakub Nádvorník vede v Kooperativě oddělení inovací. Již více než 15 let se pohybuje na rozhraní světa byznysu a ICT, v oblasti implementace digitalizačních projektů. Pracoval např. pro O2, Wüstenrot, Deloitte, Pojišťovnu České Spořitelny. Vystudoval ČVUT, má tři syny.

  Jakub Nádvorník

  Head of Innovation, Kooperativa

 • Portrét Jaroslav TonPortrét Jaroslav Ton

  Jaroslav Ton zastupuje českou investiční společnost P&J Capital, založenou v r. 2009, která se již několik let soustředí především na investice do technologických startupů. V této oblasti se aktivně pohybuje od působení v obchodní, investiční a inovační divizi United Nations Economic and Social Committee in Asia Pacific v Bangkoku, kde vytváří podpůrné podmínky pro start-upy v jihovýchodní Asii. V letech 2017 a 2018 intenzivně spolupracuje s deep tech společnostmi v oblastech mobility a agrotech ze start-upového ekosystému univerzity v Oxfordu, kde současně získává magisterský titul a cenné znalosti ze Saïd Business School. V současnosti také působí v roli vedoucího obchodního oddělení ve společnosti Mapotic a je zakladatelem start-upu v oblasti EdTech se specializací na demokratizaci univerzitního vzdělání. Jaroslav Ton je absolvent London School of Economics a University of Oxford.

  Jaroslav Ton

  Investment Analyst, P&J Capital s.r.o.