2019 – Nápad roku

Vodafone Nápad roku 2019

Uzávěrka přihlášek 11. května 2019

TOP 13 Startupů O soutěži
scroll

Feedback od zkušených podnikatelů

Investice až 20 milionů korun

Výhra 300 tisíc korun a věcné ceny za 1 milion korun

Zviditelněte svůj projekt

Získejte cenné kontakty

O soutěži

Přihlas svůj nápad do té nejstarší soutěže pro startupy v Čechách a na Slovensku.

O soutěži Přihlas se
scroll

Mentoring

Pro finalisty a semifinalisty je připraven Mentoring Day plný feedbacku a workshopů.

Mentoring Přihlas se
scroll

Investoři

Ohrom více jak dvacet investorů, kteří se zaměřují na investice do projektů ve fázi seed, startup a early stage.

Investoři Přihlas se
scroll

Porota

Dostaň zpětnou vazbu od zkušených podnikatelů a investorů.

Jannis Samaras se narodil v Československu řeckým rodičům s obchodním duchem. Svého otce Kostase dodnes považuje za svůj hlavní podnikatelský vzor. V roce 1990 založili rodinnou firmu v Krnově, kde později koupili od státního podniku Nealko Olomouc malou sodovkárnu a pustili se do výroby sycených nápojů. V roce 2002 firma kupuje obchodní známku a originální recepturu nápoje Kofola od společnosti Ivax a obchodní název společnosti v ČR a na Slovensku se mění na Kofola a.s. Z malé rodinné firmy se Kofola stala jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě, ale na skromné začátky se nezapomíná. Krnov je ve firmě stále vnímán jako rodné město Kofoly, místo, kde to všechno začalo. Jannis Samaras je držitelem prestižního ocenění „Podnikatel roku 2011“. Volného času Jannisovi moc nezbývá, a tak si ho rezervuje především pro rodinu, manželku a své tři děti. A jeho osobní motto? "Když ji miluješ, není co řešit."

Jannis Samaras

Generální ředitelKofola, a.s.

Štěpán Ašer pracuje v J&T BANCE od roku 2003. V současné době zde zastává post generálního ředitele zodpovědného za strategický rozvoj na českém a slovenském trhu. Zároveň je členem představenstva. V oblasti financí v České republice se pohybuje od roku 1997, nejprve jako analytik, později jako portfolio manažer ve společnosti Credit Suisse Asset Management. V letech 1999 až 2002 byl členem představenstva Commerz Asset Management odpovědným za řízení portfolií a prodej. V České spořitelně se krátce specializoval v asset managementu na institucionální klienty. Štěpán Ašer je absolventem School of Business and Public Management na George Washington University ve Washingtonu se specializací na finance a finanční trhy. Následně vystudoval MBA na Rochester Institute of Technology. Ve volném čase se rád věnuje rockové hudbě a snowboardingu.

Štěpán Ašer

Generální ředitelJ&T Banka

V současné době pracuje jako generální ředitel komunikační agentury McCann‑Erickson Praha. Tato agentura je každoročně oceněna řadou místních i mezinárodních ocení, v současné době je držitelem titulu „Nejefektivnější agentura roku". Mezi klienty patří například společnosti ČSOB, Nestlé, Opel, L'Oreal, Unilever a další. Jan Binar je absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze.

Jan Binar

Generální ředitelMcCann‑Erickson Praha

Působí ve vydavatelství Economia, je šéfredaktorem online vydání Hospodářských novin (ihned.cz). Vystudoval biokybernetiku na FEL ČVUT, od roku 1990 se věnuje žurnalistice. Působil v Reflexu, Lidových novinách a Ekonomu. Spolupracoval s Českou televizí, mimo jiné na pořadech Zavináč (1998 - 2001), Bez obalu (2003 - 2005) či Chytrost nejsou žádné čáry (2013 - 2014). Napsal kolem dvaceti knih, mimo jiné Půlkacíř (1993, rozhovor s Karlem Krylem), Kdyby sólokapři měli křídla (fejetony, 2006), Jak se skáče na špek (román, 2001), dvě sbírky povídek "z fleku", Lovestory ve výtahu (2013) a Muži co zírají na ženy (2014). Je spoluautorem populárního komiksu Hana a Hana. Napsal několik rozhlasových a divadelních her.

Miloš Čermák

ŠéfredaktorHospodářské noviny online

Má více než 15 let zkušeností v oblasti investování (PPF, Morgan Stanley, Brookdale Group). Více než 8 let se aktivně věnuje startupům jako mentor, porotce (ČR, SK, Balkán) a angel investor. Zaměřuje se na vyhledávání technologických a inovativních startupů v regionu CEE a SEE, zejména v oblastech fintech, zdravotnicví, vzdělání, smart city, a IoT/IoE a Big Data a na jejich rozjezd a globální expanzi.Je držitelem MBA z London Business School se specializací na Entrepreneurship & Private Equity a MA ze School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University, USA se specializací na International Relations & International Finance.

Adam Kočík

Managing DirectorJ&T Ventures

Tomáš absolvoval pražský Matfyz v roce 1994 a celý svůj dosavadní pracovní život věnoval budování společnosti Profinit, což je jedna z největších českých softwarových firem, která dnes zaměstnává přes 400 softwarových inženýrů a poskytuje služby všem významným bankám, pojišťovnám a telekomunikačním operátorům v České republice. Tomáš je také jedním ze zakladatelů úspěšného českého technologického startupu Manta, který dodává unikátní řešení v oblasti správy metadat velkým firmám z finančního sektoru v USA.

Tomáš Pavlík

Generální ředitelProfinit

Profesor a vědec v oblasti umělé inteligence. Studoval a působil na zahraničních univerzitách. Vedl vědecké projekty financované americkými obrannými agenturami FAA a NASA. Spoluzakladatel a investor několika úspěšných start-upů z oblasti AI. V minulosti působil jako ředitel R&D centra pro umělou inteligenci a počítačovou bezpečnost firmy CISCO v Praze a také jako stratég pro nové technologie. Spoluzaložil a zakreditoval netradiční, vědecko-technologicky orientovaný studijní program Otevřená informatika na FEL ČVUT. V roce 2015 byl zařazen na seznam výjimečných inovátorů New Europe 100.

Michal Pěchouček

Vedoucí katedry počítačů na FEL ČVUT a vedoucí centra umělé inteligence

Radoslaw Kedzia je od března 2015 výkonným ředitelem společnosti Huawei Technologies (Czech). Jako historicky první evropský manažer na ředitelské pozici Huawei je plně zodpovědný za obchodní aktivity společnosti v České republice a na Slovensku. Kedzia působí v Huawei od roku 2008. Svou kariéru zde zahájil jako provozní ředitel (COO) v Keni, dále působil jako regionální technický ředitel (CTO) pro region východní a jižní Afriky a v roce 2013 se stal výkonným ředitelem (MD) Huawei v Ugandě. Před svým příchodem do Huawei pracoval na mezinárodních manažerských postech v Izraeli, UK, Španělsku a v České republice pro společnosti Ericsson Safaricom a Siemens. Mezi jeho zájmy se řadí hudba, umění a četba. Je ženatý a má jednoho syna.

Radoslaw Kedzia

Managing DirectorHuawei Technologies (Czech) s.r.o.

Jindřich Skrip má v oblasti pojišťovnictví dlouholeté zkušenosti. Začínal jako klientský poradce a postupně se přes trainning obchodních dovedností a vývoj produktů dostal až k marketingu. Během praxe si doplnil i teoretické znalosti a vystudoval Marketingovou komunikaci a PR. V Kooperativě implementoval technologii biometrického podpisu a stál u zrodu zákaznické zkušenosti.

Jindřich Skrip

ředitel Úseku marketingu a vývoje produktůKooperativa pojišťovna a.s.

Ondřej Dušek má bezmála dvacet let zkušeností s poskytováním právních služeb v Čechách a na Slovensku. Podstatnou část jeho praxe tvoří poradenství při akvizicích, korporátních změnách a ochraně investic. Je partnerem advokátní kanceláří PETERKA & PARTNERS, která poskytuje právní a daňové poradenství korporacím a podnikatelům v devíti zemích střední a východní Evropy, a podílel se již na jejím založení v roce 2000. Tři a půl roku vedl bratislavskou kancelář PETERKA & PARTNERS. Vystudoval Právnickou fakultu Karlovy Univerzity. Mimo obchodní sféru se věnuje i vedení správní rady stipendijního fondu pro české středoškolské studenty ve Francii.

Ondřej Dušek

PartnerAdvokátní kancelář, PETERKA & PARTNERS

Marcel Gajdoš je generálním ředitelem Visa pro Českou republiku a Slovensko. V této roli je v obou zemích zodpovědný za rozvoj obchodních aktivit Visa i posilování vztahů s klienty i partnery společnosti. Má mnohaleté zkušenosti z oblasti platebního a karetního byznysu. Tři roky působil ve společnosti UniBanka Slovakia a také ve Wells Fargo v USA. Do tehdejší Visa Europe nastoupil na začátku roku 2006 na funkci Relationship manažera pro Českou a Slovenskou republiku a od roku 2009 byl Senior Relationship manažerem pro obě země. Na současnou pozici nastoupil Marcel Gajdoš v roce 2012. Titul MBA získal na City University Bellevue a absolvoval také školicí bankovní program UniCredit Bank na univerzitě Bocconi v Itálii.

Marcel Gajdoš

Generální ředitelVisa, Česká republika a Slovensko

Petr Jiříček zastupuje českou investiční společnost založenou v r. 2009, která se již několik let soustředí především na investice do technologických startupů. V oblasti financí se pohybuje téměř dvacet let, a to nejprve jako Financial Controller a Financial Manager v nadnárodních korporacích. V roce 2009 spoluzakládá Private Equity/Venture Capital společnost, P&J Capital, zaměřenou především na investice do českých a slovenských společností. Jako specialista na finance, se zejména zaměřuje na posuzování a vyhodnocování výnosnosti a rizikovosti potenciálních investičních příležitostí a u vybraných projektů na následné nastavování efektivního finančního řízení. Petr Jiříček je absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze.

Petr Jiříček

Společník, CFOP&J Capital

Martin má přes 10 let zkušeností v oblasti poradenství (M&A poradenství, top management consulting) a bankovnictví (specializace na exportní a projektové financování). Aktuálně má primárně na starosti pro partnery WOOD & Co jejich investice do startupů a venture projektů - vyhodnocování zajímavých investičních příležitostí, komplexní správu a aktivní monitoring portfolia investic - aktuálně již téměř 30 startupů primárně v USA, Izraeli, ale i CEE regionu, zejména v oblastech high-tech, med-tech, bio-tech, social media a digital health/wellness.

Martin Peška

Venture Investment ManagerWOOD & Company

Michal založil firmy v Čechách, Thajsku a na Slovensku. Najväčšia z nich - ázijské HotelQuickly - má ročný obrat okolo 100 mil dolárov. V súčastnosti sa venuje hlavne spoločnosti EdTech Labs, kde buduje team a podhubie pre nové, inovatívne EdTech startupy.

Michal Juhás

CEOEdTech Labs Europe

Vladimír Šťastný je zakládajícím partnerem investiční společnosti KOOPEO Ventures která se zameřuje na venture kapitálové investice v regionu CEE. Má více než deset let zkušeností v oblasti finančních trhů, fúzí a akvizic a nemovitostních projektů. Studoval obor ekonomie na Institutu ekonomických studií Karlovy univerzity v Praze.

Vladimír Šťastný

PartnerKOOPEO Ventures

Lucie působila v Kiwi.com od roku 2014 do letošního dubna, a za dobu svého působení vystřídala role provozní, finanční a výkonné ředitelky. Pod jejím vedením se firma rozrostla z původních 10 na 1900 zaměstnanců a stala se nejrychleji rostoucí firmou ve střední a východní Evropě. V roce 2016 byla označena za nejvlivnější ženu na české startupové scéně a byla zařazena mezi top podnikatelky v České republice.

Lucie Brešová

Kiwi.com

Oldřich Neuberger založil, vedl a v roce 2010 prodal společnost Libimseti.cz a.s., provozovatele serveru Libimseti.cz, v letech 2007-2009 jedné z nejatraktivnějších značek českého internetu. Programátor a vizionář s chutí posunout web o kousek dál. V současnosti hledá nové globální výzvy. Aktuálně se věnuje projektům Ilikeyou.com, iCollege a StartupCamp.

Oldřich Neuberger

Serial tech entrepreneur

Studoval v letech 1993 - 2000 na VŠE v Praze, Fakultu podnikohospodářskou. Kvůli podnikání však studium nedokončil. Od roku 1995 velmi aktivně podniká a zaměřuje se především na „startupy“. Stál u zrodu více než 20 nových firem a projektů. Některé z nich zakončil úspěšným prodejem, z nichž největší byl prodej společnosti GSM Partner, a.s. za 75 mil. Kč v roce 2001. Na český a slovenský trh přivedl značku mobilních telefonů Samsung a za necelé 3 roky dostal její prodeje z nuly na světovou úroveň. Poté také krátce působil na pozici marketingového ředitele Samsung Electronics Česká republika. Vedl zastoupení společnosti HTC ve 22 zemích v Evropě a Asii. Prostřednictvím vlastní společnosti Glocal Consulting, a.s. působí jako „business angel“ a aktivně vyhledává „startup“ projekty v oblasti služeb, reklamy a internetu.

Kamil Vacek

Business AngelTCCM

Jaroslav se jako venture kapitálový investor pohybuje na středoevropské startupové scéně sedm let. Za tu dobu spolurealizoval 11 investic. Nyní zakládá nový venture kapitálový fond, ze kterého chce investovat do dalších nadějných startupů. Investičně se zaměřuje na technologická odvětví, obzvláště software, Internet a mobilní technologie.

Jaroslav Trojan

PartnerEQUUS VC

scroll

Harmonogram

Harmonogram jedenáctého ročníku soutěže Vodafone Nápad roku.

Přihlas se

5. června 2019

Vyhlášení

3. června 2019

Elevator Pitch TOP 10

29. května 2019

Mentoring Day

24. května 2019

Zveřejnění TOP 10

23. května 2019

Elevator Pitch TOP 30

19. května 2019

Zveřejnění TOP 30

11. května 2019

Uzávěrka přihlášek

scroll

Kategorie a ceny

Přehled finančních i věcných cen, které budou rozděleny mezi nejlepších deset projektů.

scroll

Pravidla soutěže

Nejlepší pravidla pro startupy v Čechách a na Slovensku.

Pravidla Přihlas se
scroll

Partneři

Bez vás by to nešlo. Díky!

Titulární partner