O soutěži – Nápad roku

Feedback od zkušených podnikatelů

Investice až 20 milionů korun

Výhra 300 tisíc korun a věcné ceny za 1 milion korun

Zviditelněte svůj projekt

Získejte cenné kontakty

O soutěži

Přihlas svůj nápad do té nejstarší soutěže pro startupy v Čechách a na Slovensku.

Case studies Přihlas se
scroll

Mentoring

Pro finalisty a semifinalisty je připraven Mentoring Day plný feedbacku a workšopů.

Mentoring Přihlas se
scroll

Investoři

Ohrom více jak dvacet investorů, kteří se zaměřují na investice do projektů ve fázi seed, startup a early stage.

Investoři Přihlas se
scroll

Porota

Dostaň zpětnou vazbu od zkušených podnikatelů a investorů.

Jannis Samaras se narodil v Československu řeckým rodičům s obchodním duchem. Svého otce Kostase dodnes považuje za svůj hlavní podnikatelský vzor. V roce 1990 založili rodinnou firmu v Krnově, kde později koupili od státního podniku Nealko Olomouc malou sodovkárnu a pustili se do výroby sycených nápojů. V roce 2002 firma kupuje obchodní známku a originální recepturu nápoje Kofola od společnosti Ivax a obchodní název společnosti v ČR a na Slovensku se mění na Kofola a.s. Z malé rodinné firmy se Kofola stala jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě, ale na skromné začátky se nezapomíná. Krnov je ve firmě stále vnímán jako rodné město Kofoly, místo, kde to všechno začalo. Jannis Samaras je držitelem prestižního ocenění „Podnikatel roku 2011“. Volného času Jannisovi moc nezbývá, a tak si ho rezervuje především pro rodinu, manželku a své tři děti. A jeho osobní motto? "Když ji miluješ, není co řešit."

Jannis Samaras

Generální ředitelKofola, a.s.

Štěpán Ašer pracuje v J&T BANCE od roku 2003. V současné době zde zastává post generálního ředitele zodpovědného za strategický rozvoj na českém a slovenském trhu. Zároveň je členem představenstva. V oblasti financí v České republice se pohybuje od roku 1997, nejprve jako analytik, později jako portfolio manažer ve společnosti Credit Suisse Asset Management. V letech 1999 až 2002 byl členem představenstva Commerz Asset Management odpovědným za řízení portfolií a prodej. V České spořitelně se krátce specializoval v asset managementu na institucionální klienty. Štěpán Ašer je absolventem School of Business and Public Management na George Washington University ve Washingtonu se specializací na finance a finanční trhy. Následně vystudoval MBA na Rochester Institute of Technology. Ve volném čase se rád věnuje rockové hudbě a snowboardingu.

Štěpán Ašer

Generální ředitelJ&T Banka

V současné době pracuje jako generální ředitel komunikační agentury McCann‑Erickson Praha. Tato agentura je každoročně oceněna řadou místních i mezinárodních ocení, v současné době je držitelem titulu „Nejefektivnější agentura roku". Mezi klienty patří například společnosti ČSOB, Nestlé, Opel, L'Oreal, Unilever a další. Jan Binar je absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze.

Jan Binar

Generální ředitelMcCann‑Erickson Praha

Působí ve vydavatelství Economia, je šéfredaktorem online vydání Hospodářských novin (ihned.cz). Vystudoval biokybernetiku na FEL ČVUT, od roku 1990 se věnuje žurnalistice. Působil v Reflexu, Lidových novinách a Ekonomu. Spolupracoval s Českou televizí, mimo jiné na pořadech Zavináč (1998 - 2001), Bez obalu (2003 - 2005) či Chytrost nejsou žádné čáry (2013 - 2014). Napsal kolem dvaceti knih, mimo jiné Půlkacíř (1993, rozhovor s Karlem Krylem), Kdyby sólokapři měli křídla (fejetony, 2006), Jak se skáče na špek (román, 2001), dvě sbírky povídek "z fleku", Lovestory ve výtahu (2013) a Muži co zírají na ženy (2014). Je spoluautorem populárního komiksu Hana a Hana. Napsal několik rozhlasových a divadelních her.

Miloš Čermák

ŠéfredaktorHospodářské noviny online

Milan Hrabovský ve společnosti Microsoft pracuje od roku 2000, kdy nastoupil na pozici IT manažera pro Českou a Slovenskou republiku. Od roku 2002 byl zodpovědný za spolupráci s partnery a postupně vybudoval a vedl nový tým. Od roku 2006 pak působil na pozici obchodního ředitele OEM zodpovědného za prodej předinstalovaného software a podporu výrobců počítačů a serverů v České republice. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze a získal titul Master of Business Administration (MBA) od Rotchester Institute of Technology. Milan je ženatý, má dvě děti a ve volném čase se věnuje rodině, turistice a sportu.

Milan Hrabovský

Ředitel divize vývojeMicrosoft

Má více než 12 let manažerských zkušeností v oblasti investování (PPF, Morgan Stanley, ČSOB, Brookdale Group). Více jak šest let působil jako Investiční ředitel společnosti PPF Real Estate, kde se specializoval na vyhledávání investičních příležitostí a řízení projektů a firem v oblasti CEE a Asie. Je držitelem titulu MA ze SAIS, Johns Hopkins University, USA, získal titul MBA z London Business School, UK, hlavní specializace na Private Equity & Entrepreneurship. Ve volném čase se aktivně věnuje plážovému volejbalu, squashi a snowboardu.

Adam Kočík

Managing DirectorJ&T Ventures

Oldřich Neuberger založil, vedl a v roce 2010 prodal společnost Libimseti.cz a.s., provozovatele serveru Libimseti.cz, v letech 2007-2009 jedné z nejatraktivnějších značek českého internetu. Programátor a vizionář s chutí posunout web o kousek dál. V současnosti hledá nové globální výzvy. Aktuálně se věnuje projektům Ilikeyou.com, iCollege a StartupCamp.

Oldřich Neuberger

Serial tech entrepreneur

Tomáš působí ve společnosti Profinit od roku 1998. Po odloučení Profinit od Sybase se stal jeho výkonným ředitelem. Tomáš absolvoval matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, obor matematické struktury. Před svým nástupem do Sybase a později do společnosti Profinit se věnoval oblasti obchodu s počítačovým hardwarem. Svůj volný čas Tomáš nejraději tráví se svou rodinou nebo cestováním za gastronomickými zážitky.

Tomáš Pavlík

Generální ředitelProfinit

Jaroslav se jako venture kapitálový investor pohybuje na středoevropské startupové scéně sedm let. Za tu dobu spolurealizoval 11 investic. Nyní zakládá nový venture kapitálový fond, ze kterého chce investovat do dalších nadějných startupů. Investičně se zaměřuje na technologická odvětví, obzvláště software, Internet a mobilní technologie.

Jaroslav Trojan

PartnerEQUUS VC

Profesor a vědec v oblasti umělé inteligence. Studoval a působil na zahraničních univerzitách. Vedl vědecké projekty financované americkými obrannými agenturami FAA a NASA. Spoluzakladatel a investor několika úspěšných start-upů z oblasti AI. V minulosti působil jako ředitel R&D centra pro umělou inteligenci a počítačovou bezpečnost firmy CISCO v Praze a také jako stratég pro nové technologie. Spoluzaložil a zakreditoval netradiční, vědecko-technologicky orientovaný studijní program Otevřená informatika na FEL ČVUT. V roce 2015 byl zařazen na seznam výjimečných inovátorů New Europe 100.

Michal Pěchouček

Vedoucí katedry počítačů na FEL ČVUT a vedoucí centra umělé inteligence

Radoslaw Kedzia je od března 2015 výkonným ředitelem společnosti Huawei Technologies (Czech). Jako historicky první evropský manažer na ředitelské pozici Huawei je plně zodpovědný za obchodní aktivity společnosti v České republice a na Slovensku. Kedzia působí v Huawei od roku 2008. Svou kariéru zde zahájil jako provozní ředitel (COO) v Keni, dále působil jako regionální technický ředitel (CTO) pro region východní a jižní Afriky a v roce 2013 se stal výkonným ředitelem (MD) Huawei v Ugandě. Před svým příchodem do Huawei pracoval na mezinárodních manažerských postech v Izraeli, UK, Španělsku a v České republice pro společnosti Ericsson Safaricom a Siemens. Mezi jeho zájmy se řadí hudba, umění a četba. Je ženatý a má jednoho syna.

Radoslaw Kedzia

Managing DirectorHuawei Technologies (Czech) s.r.o.

Studoval v letech 1993 - 2000 na VŠE v Praze, Fakultu podnikohospodářskou. Kvůli podnikání však studium nedokončil. Od roku 1995 velmi aktivně podniká a zaměřuje se především na „startupy“. Stál u zrodu více než 20 nových firem a projektů. Některé z nich zakončil úspěšným prodejem, z nichž největší byl prodej společnosti GSM Partner, a.s. za 75 mil. Kč v roce 2001. Na český a slovenský trh přivedl značku mobilních telefonů Samsung a za necelé 3 roky dostal její prodeje z nuly na světovou úroveň. Poté také krátce působil na pozici marketingového ředitele Samsung Electronics Česká republika. Vedl zastoupení společnosti HTC ve 22 zemích v Evropě a Asii. Prostřednictvím vlastní společnosti Glocal Consulting, a.s. působí jako „business angel“ a aktivně vyhledává „startup“ projekty v oblasti služeb, reklamy a internetu.

Kamil Vacek

Business AngelTCCM

scroll

Harmonogram

Harmonogram jedenáctého ročníku soutěže Vodafone Nápad roku.

Přihlas se

12. května 2018

Uzávěrka přihlášek

20. května 2018

Zveřejnění TOP30

24. května 2018

Elevator Pitch TOP30

25. května 2018

Zveřejnění TOP10

30. května 2018

Mentoring Day

4. června 2018

Elevator Pitch TOP10

6. června 2018

Vyhlášení

scroll

Kategorie a ceny

Přehled finančních i věcných cen, které budou rozděleny mezi nejlepších deset projektů.

Vodafone Nápad roku

Nejlepší podnikatelský záměr

Vodafone

Šek od společnosti Vodafone ve výši 300 000 Kč

Webhostingové služby od společnosti Stable.cz -  v hodnotě 30 000 Kč

Právní poradenství od společnosti PETERKA & PARTNERS - v hodnotě 40 000 Kč

Měsíční reklamní kampaň od společnosti BUS TV - v hodnotě 10 000 Kč

Kredity na služby Amazon Web Services - v hodnotě 15 000 USD

Roční předplatné deníku HOSPODÁŘSKÉ NOVINY - v hodnotě 5 699 Kč

Konzultace v oblasti budování firemní kultury a náboru, náborový software Recruitis a personální inzerce od společnosti Český Trh Práce - v hodnotě 36 000 Kč

Huawei Startup roku

Projekt s největším potenciálem růstu

HUAWEI

Placený pobyt pro 3 týmy v technologickém centru Huawei v Číně včetně setkání s potenciálními partnery z daného oboru

Měsíční reklamní kampaň od společnosti BUS TV - v hodnotě 10 000 Kč

Profinit Technologický projekt roku

Projekt s nejpokročilejším technologickým řešením

Profinit

Cesta, ubytování a lístek na konferenci TOA 2018, největší technologický festival v Berlíně 19.- 22. června 2018

Ekonom Student Podnikatel

Nejlepší studentský projekt

Ekonom

Právní poradenství od společnosti PETERKA & PARTNERS - v hodnotě 30 000 Kč

Měsíční reklamní kampaň od společnosti BUS TV - v hodnotě 10 000 Kč

Visa FinTech Startup roku

Nejlepší fintech projekt

Visa

Stánek, ubytování a lístky na konferenci TechCrunch Disrupt 29. - 30. listopadu 2018 v Berlíně ve spolupráci s Prague Startup Centre

2. místo

Webhostingové služby od společnosti Stable.cz -  v hodnotě 20 000 Kč

Tablet od společnosti Vodafone - v hodnotě 9 000 Kč

Kredity na služby Amazon Web Services - v hodnotě 15 OOO USD

Roční předplatné deníku HOSPODÁŘSKÉ NOVINY - v hodnotě 5 699 Kč

Konzultace v oblasti budování firemní kultury a náboru, náborový software Recruitis a personální inzerce od společnosti Český Trh Práce - v hodnotě 36 000 Kč

3. místo

Webhostingové služby od společnosti Stable.cz - v hodnotě 15 000 Kč

Tablet od společnosti Vodafone - v hodnotě 9 000 Kč

Kredity na služby Amazon Web Services - v hodnotě 15 000 USD

Roční předplatné deníku HOSPODÁŘSKÉ NOVINY - v hodnotě 5 699 Kč

Konzultace v oblasti budování firemní kultury a náboru, náborový software Recruitis a personální inzerce od společnosti Český trh práce - v hodnotě 36 000 Kč

4. místo

Webhostingové služby od společnosti Stable.cz - v hodnotě 5 000 Kč

Tablet od společnosti Vodafone - v hodnotě 9 000 Kč

Kredity na služby Amazon Web Services - v hodnotě 15 000 USD

Roční předplatné deníku HOSPODÁŘSKÉ NOVINY - v hodnotě 5 699 Kč

Konzultace v oblasti budování firemní kultury a náboru, náborový software Recruitis a personální inzerce od společnosti Český Trh Práce - v hodnotě 15 000 Kč

5. – 10. místo

Webhostingové služby od společnosti Stable.cz - v hodnotě 5 000 Kč

Tablet od společnosti Vodafone - v hodnotě 9 000 Kč

Kredity na služby Amazon Web Services - v hodnotě 15 000 USD

Roční předplatné deníku HOSPODÁŘSKÉ NOVINY - v hodnotě 5 699 Kč

Konzultace v oblasti budování firemní kultury a náboru, náborový software Recruitis a personální inzerce od společnosti Český Trh Práce - v hodnotě 15 000 Kč

scroll

Pravidla soutěže

Nejlepší pravidla pro startupy v Čechách a na Slovensku.

Pravidla Přihlas se
scroll

Partneři

Bez vás by to nešlo. Díky!

Titulární partner

Hlavní partneři

Partneři

Hlavní mediální partneři

Podporovatelé

Komunitní partneři