2017 – Nápad roku

Vodafone Nápad roku 2017

#napadroku17

Přihlas se O soutěži
scroll

Feedback od zkušených podnikatelů

Investice až 10 milionů korun

Výhra 300 tisíc korun a věcné ceny za 1 milion korun

Zviditelněte svůj projekt

Získejte cenné kontakty

O soutěži

Přihlas svůj nápad do té nejstarší soutěže pro startupy v Čechách a na Slovensku.

O soutěži Přihlas se
scroll

Mentoring

Pro finalisty a semifinalisty je připraven Mentoring Day plný feedbacku a workšopů.

Mentoring Přihlas se
scroll

Investoři

Ohrom více jak dvacet investorů, kteří se zaměřují na investice do projektů ve fázi seed, startup a early stage.

Investoři Přihlas se
scroll

Porota

Dostaň zpětnou vazbu od zkušených podnikatelů a investorů.

Jannis Samaras se narodil v Československu řeckým rodičům s obchodním duchem. Svého otce Kostase dodnes považuje za svůj hlavní podnikatelský vzor. V roce 1990 založili rodinnou firmu v Krnově, kde později koupili od státního podniku Nealko Olomouc malou sodovkárnu a pustili se do výroby sycených nápojů. V roce 2002 firma kupuje obchodní známku a originální recepturu nápoje Kofola od společnosti Ivax a obchodní název společnosti v ČR a na Slovensku se mění na Kofola a.s. Z malé rodinné firmy se Kofola stala jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě, ale na skromné začátky se nezapomíná. Krnov je ve firmě stále vnímán jako rodné město Kofoly, místo, kde to všechno začalo. Jannis Samaras je držitelem prestižního ocenění „Podnikatel roku 2011“. Volného času Jannisovi moc nezbývá, a tak si ho rezervuje především pro rodinu, manželku a své tři děti. A jeho osobní motto? "Když ji miluješ, není co řešit."

Jannis Samaras

Generální ředitelKofola, a.s.

Štěpán Ašer pracuje v J&T BANCE od roku 2003. V současné době zde zastává post generálního ředitele zodpovědného za strategický rozvoj na českém a slovenském trhu. Zároveň je členem představenstva. V oblasti financí v České republice se pohybuje od roku 1997, nejprve jako analytik, později jako portfolio manažer ve společnosti Credit Suisse Asset Management. V letech 1999 až 2002 byl členem představenstva Commerz Asset Management odpovědným za řízení portfolií a prodej. V České spořitelně se krátce specializoval v asset managementu na institucionální klienty. Štěpán Ašer je absolventem School of Business and Public Management na George Washington University ve Washingtonu se specializací na finance a finanční trhy. Následně vystudoval MBA na Rochester Institute of Technology. Ve volném čase se rád věnuje rockové hudbě a snowboardingu.

Štěpán Ašer

Generální ředitelJ&T Banka

V současné době pracuje jako generální ředitel komunikační agentury McCann‑Erickson Praha. Tato agentura je každoročně oceněna řadou místních i mezinárodních ocení, v současné době je držitelem titulu „Nejefektivnější agentura roku". Mezi klienty patří například společnosti ČSOB, Nestlé, Opel, L'Oreal, Unilever a další. Jan Binar je absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze.

Jan Binar

Generální ředitelMcCann‑Erickson Praha

Působí ve vydavatelství Economia, je šéfredaktorem online vydání Hospodářských novin (ihned.cz). Vystudoval biokybernetiku na FEL ČVUT, od roku 1990 se věnuje žurnalistice. Působil v Reflexu, Lidových novinách a Ekonomu. Spolupracoval s Českou televizí, mimo jiné na pořadech Zavináč (1998 - 2001), Bez obalu (2003 - 2005) či Chytrost nejsou žádné čáry (2013 - 2014). Napsal kolem dvaceti knih, mimo jiné Půlkacíř (1993, rozhovor s Karlem Krylem), Kdyby sólokapři měli křídla (fejetony, 2006), Jak se skáče na špek (román, 2001), dvě sbírky povídek "z fleku", Lovestory ve výtahu (2013) a Muži co zírají na ženy (2014). Je spoluautorem populárního komiksu Hana a Hana. Napsal několik rozhlasových a divadelních her.

Miloš Čermák

ŠéfredaktorHospodářské noviny online

Milan Hrabovský ve společnosti Microsoft pracuje od roku 2000, kdy nastoupil na pozici IT manažera pro Českou a Slovenskou republiku. Od roku 2002 byl zodpovědný za spolupráci s partnery a postupně vybudoval a vedl nový tým. Od roku 2006 pak působil na pozici obchodního ředitele OEM zodpovědného za prodej předinstalovaného software a podporu výrobců počítačů a serverů v České republice. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze a získal titul Master of Business Administration (MBA) od Rotchester Institute of Technology. Milan je ženatý, má dvě děti a ve volném čase se věnuje rodině, turistice a sportu.

Milan Hrabovský

Ředitel divize vývojeMicrosoft

Advokát a společník KF Legal. Specializuje se na právo obchodní a správní, zejména právo kapitálového trhu a kolektivního investování, právo cenných papírů, bankovní právo a právo veřejných zakázek. Právnickou fakultu Univerzity Karlovy absolvoval v roce 2001. Ve volném čase se věnuje rodině, knihám i sportu.

Jakub Joska

SpolečníkAdvokátní kancelář KF Legal

Má více než 12 let manažerských zkušeností v oblasti investování (PPF, Morgan Stanley, ČSOB, Brookdale Group). Více jak šest let působil jako Investiční ředitel společnosti PPF Real Estate, kde se specializoval na vyhledávání investičních příležitostí a řízení projektů a firem v oblasti CEE a Asie. Je držitelem titulu MA ze SAIS, Johns Hopkins University, USA, získal titul MBA z London Business School, UK, hlavní specializace na Private Equity & Entrepreneurship. Ve volném čase se aktivně věnuje plážovému volejbalu, squashi a snowboardu.

Adam Kočík

Investiční ředitelJ&T Ventures

Ve společnosti Vodafone pracuje od roku 2008. Začínala jako senior manažerka pro retailovou komunikaci, později také jako manažerka pro značku a ATL reklamu. V roce 2010 se stala ředitelkou pro značku a marketingovou komunikaci. Před příchodem do Vodafonu pracovala více než 8 let v komunikační agentuře McCann Erickson. Volný čas tráví nejraději se svou dcerou, se kterou buduje soukromou zoologickou zahradu.

Markéta Moreno

Ředitelka pro značku a komunikaciVodafone

Oldřich Neuberger založil, vedl a v roce 2010 prodal společnost Libimseti.cz a.s., provozovatele serveru Libimseti.cz, v letech 2007-2009 jedné z nejatraktivnějších značek českého internetu. Programátor a vizionář s chutí posunout web o kousek dál. V současnosti hledá nové globální výzvy. Aktuálně se věnuje projektům Ilikeyou.com, iCollege a StartupCamp.

Oldřich Neuberger

Serial tech entrepreneur

Tomáš působí ve společnosti Profinit od roku 1998. Po odloučení Profinit od Sybase se stal jeho výkonným ředitelem. Tomáš absolvoval matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, obor matematické struktury. Před svým nástupem do Sybase a později do společnosti Profinit se věnoval oblasti obchodu s počítačovým hardwarem. Svůj volný čas Tomáš nejraději tráví se svou rodinou nebo cestováním za gastronomickými zážitky.

Tomáš Pavlík

Generální ředitelProfinit

Studoval v letech 1993 - 2000 na VŠE v Praze, Fakultu podnikohospodářskou. Kvůli podnikání však studium nedokončil. Od roku 1995 velmi aktivně podniká a zaměřuje se především na „startupy“. Stál u zrodu více než 20 nových firem a projektů. Některé z nich zakončil úspěšným prodejem, z nichž největší byl prodej společnosti GSM Partner, a.s. za 75 mil. Kč v roce 2001. Na český a slovenský trh přivedl značku mobilních telefonů Samsung a za necelé 3 roky dostal její prodeje z nuly na světovou úroveň. Poté také krátce působil na pozici marketingového ředitele Samsung Electronics Česká republika. Vedl zastoupení společnosti HTC ve 22 zemích v Evropě a Asii. Prostřednictvím vlastní společnosti Glocal Consulting, a.s. působí jako „business angel“ a aktivně vyhledává „startup“ projekty v oblasti služeb, reklamy a internetu.

Kamil Vacek

Business AngelTCCM

scroll

Harmonogram

Harmonogram desátého ročníku soutěže Vodafone Nápad roku.

Přihlas se

14. května 2017

Uzávěrka přihlášek do soutěže.

21. května 2017

Zveřejnění finalistů top 30.

24. května 2017

Elevator pitch top 30 projektů

26. května 2017

Zveřejnění finalistů top 10

31. května 2017

Mentoring day

5. června 2017

Elevator pitch top 10 projektů

7. června 2017

Slavnostní vyhlášení a Demo Day

scroll

Kategorie a ceny

Přehled finančních i věcných cen, které budou rozděleny mezi nejlepších deset projektů.

Vodafone Nápad roku

Nejlepší podnikatelský záměr

Vodafone

Šek od společnosti Vodafone ve výši 300 000,- Kč

Webhostingové služby od společnosti Stable.cz -  v hodnotě 30 000 Kč

Právní poradenství od společnosti KF Legal - v hodnotě 30 000 Kč

SmartPhone od společnosti Coolpad - v hodnotě 10 000 Kč

Měsíční reklamní kampaň od společnosti BUS TV - v hodnotě 10 000 Kč

Roční předplatné týdeníku Ekonom - v hodnotě 2 548 Kč

Nokia Startup roku

Projekt s největším potenciálem růstu

Nokia

Týdenní pobyt v Silicon Valley a účast na konferenci Tech Crunch v San Francisku (zahrnuje letenku a ubytování na týden pro 2 osoby z vítězného týmu)

SmartPhone od společnosti Nokia - v hodnotě 10 000 Kč

Měsíční reklamní kampaň od společnosti BUS TV - v hodnotě 10 000 Kč

Profinit Technologický projekt roku

Projekt s nejpokročilejším technologickým řešením

Profinit

Cesta a účast pro 1 osobu na Web Summit 2017 „největší oborové konferenci o webu a technologiích na světě“ do Lisabonu 6-9. listopadu 2017.

Ekonom Student Podnikatel

Nejlepší studentský projekt

Ekonom

Právní poradenství od společnosti KF Legal - v hodnotě 30 000 Kč

Měsíční reklamní kampaň od společnosti BUS TV - v hodnotě 10 000 Kč

2. místo

Webhostingové služby od společnosti Stable.cz -  v hodnotě 20 000 Kč

SmartPhone od společnosti Coolpad - v hodnotě 10 000 Kč

Tablet od společnosti Vodafone - v hodnotě 9 000 Kč

Členství v pracovním prostoru HUB Praha na 3 měsíce - v hodnotě 8 400 Kč

Roční předplatné týdeníku Ekonom - v hodnotě 2 548 Kč

3. místo

Webhostingové služby od společnosti Stable.cz - v hodnotě 15 000 Kč

SmartPhone od společnosti Coolpad - v hodnotě 10 000 Kč

Tablet od společnosti Vodafone - v hodnotě 9 000 Kč

Členství v pracovním prostoru HUB Praha na 3 měsíce - v hodnotě 8 400 Kč

Roční předplatné týdeníku Ekonom - v hodnotě 2 548 Kč

4. místo

SmartPhone od společnosti Coolpad - v hodnotě 10 000 Kč

Tablet od společnosti Vodafone - v hodnotě 9 000 Kč

Členství v pracovním prostoru HUB Praha na 3 měsíce - v hodnotě 8 400 Kč

Webhostingové služby od společnosti Stable.cz - v hodnotě 5 000 Kč

Roční předplatné týdeníku Ekonom - v hodnotě 2 548 Kč

5. – 10. místo

SmartPhone od společnosti Coolpad - v hodnotě 10 000 Kč

Tablet od společnosti Vodafone - v hodnotě 9 000 Kč

Webhostingové služby od společnosti Stable.cz - v hodnotě 5 000 Kč

Roční předplatné týdeníku Ekonom - v hodnotě 2 548 Kč

Věcné ceny pro vítěze o nejlepší projekt dle hlasování veřejnosti

Projekt s největším počtem hlasů obdrží následující ceny v hodnotě 35 000,- Kč

Právní poradenství od KF Legal v hodnotě 30 000 Kč

Smartphone od společnosti Vodafone v hodnotě 3 500 Kč

Oběd s investorem Kamilem Vackem

scroll

Pravidla soutěže

Nejlepší pravidla pro startupy v Čechách a na Slovensku.

Pravidla Přihlas se
scroll

Partneři

Bez vás by to nešlo. Díky!

Titulární partner

Hlavní partneři

Partneři

Hlavní mediální partneři

Podporovatelé