2016 – Nápad roku

Nápad roku 2016

Jak počítače rozumí zvukům.

Do devátého ročníku soutěže se celkem přihlásilo 171 projektů
Vítězům soutěže byly rozdány ceny v hodnotě více než 925 tisíc korun
Fotky z vyhlášení devátého ročníku zde

Vítězové Přihlas se

Vítězové 9. ročníku

Nejlepší startupy roku 2016

Vítěz Nokia Startup rokuVodafone Nápad roku

Neuron soundware

Pavel Konečný

HardwareSoftware

Big Data & AnalyticsSensors

Neuron soundware je mladý startup jež právě dokončil akcelerační program StartupYard 2016. Vyvinul technologii umělé inteligence, která rozumí zvukům. Zaměřuje se na audio diagnostiku v průmyslových zařízeních. Zvuk a vibrace jsou často nejjednodušší metoda odhalování existujících se či blížících se mechanických závad. Digitální mozek Neuron soundware umožňuje: snížení nákladů údržby, vzdálené dozory zařízení, detekce poruch v reálném čase.

Více o Neuron soundware
Vítěz Ekonom Student Podnikatel

Spaceti

Maksym Verteletskyi

HardwareSoftware

Internet of ThingsSensors

Spaceti je systém mobilní aplikace a zařízení, který detekuje a v reálném čase mapuje krizové situace - např. požár, střelba. Uživatelé jsou přes mobilní aplikaci upozorněni a navigováni k bodům zájmu - lékárnička, východ, hasicí přístroj atd. Na základě polohy uživatele se generuje cesta tak, aby se vyhnul nebezpečným zónám.

Více o Spaceti
Vítěz Speciální cena poroty za projekt s výjimečným společenským přínosem

Aplikace ZÁCHRANKA

Filip Maleňák

Software

Digital Health & Med Tech

Mobilní aplikací ZÁCHRANKA v případě nouze jednoduchým způsobem kontaktujete Zdravotnickou záchrannou službu. Zároveň záchranářům odešlete Vaši přesnou polohu a další užitečné informace, které slouží pro Vaši záchranu. Aplikace dále nabízí interaktivní postupy první pomoci, či seznam nejbližších lékařských, lékárenských a zubních pohotovostí.

Více o Aplikace ZÁCHRANKA

Přehled TOP 13 projektů

 

1. místo

Neuron soundware 

Pavel Konečný

 • Obor: Hardware&Software
 • Typ projektu: Big Data & Analytics, Sensors

Neuron soundware je mladý startup jež právě dokončil akcelerační program StartupYard 2016. Vyvinul technologii umělé inteligence, která rozumí zvukům. Zaměřuje se na audio diagnostiku v průmyslových zařízeních. Zvuk a vibrace jsou často nejjednodušší metoda odhalování existujících se či blížících se mechanických závad. Digitální mozek Neuron soundware umožňuje: snížení nákladů údržby, vzdálené dozory zařízení, detekce poruch v reálném čase.

www.neuronsw.com

 

2. místo

Spaceti

Maksym Verteletskyi

 • Obor: Hardware & Software
 • Typ projektu: Internet of Things, Sensors

Locaid.me je systém mobilní aplikace a zařízení, který detekuje a v reálném čase mapuje krizové situace – např. požár, střelba. Uživatelé jsou přes mobilní aplikaci upozorněni a navigováni k bodům zájmu – lékárnička, východ, hasicí přístroj atd. Na základě polohy uživatele se generuje cesta tak, aby se vyhnul nebezpečným zónám. 

http://spaceti.com/

 

3. místo

DevCharge

Vladimír Vlach

 • Obor: Hardware & Software
 • Typ projektu: Finance, Banking & Legal, Internet of Things, WEB & MOBILE

DevCharge je brněnský startup, který poskytuje řešení pro monetizaci a příjem plateb na koncových IoT zařízeních. Propojuje prostřednictvím specializované platformy samoobslužná prodejní místa společně s platebními metodami a mobilními telefony. Mezi typické místa použití patří například prodejní automaty, parkování, řízení vstupu a mnoho dalších.

https://www.devcharge.com

 

4. místo

Aplikace ZÁCHRANKA

Filip Maleňák

 • Obor: Software
 • Typ projektu: Digital Health & Med Tech

Mobilní aplikací ZÁCHRANKA v případě nouze jednoduchým způsobem kontaktujete Zdravotnickou záchrannou službu. Zároveň záchranářům odešlete Vaši přesnou polohu a další užitečné informace, které slouží pro Vaši záchranu. Aplikace dále nabízí interaktivní postupy první pomoci, či seznam nejbližších lékařských, lékárenských a zubních pohotovostí.

http://www.zachrankaapp.cz 

 

5. místo

3dLabPrint s.r.o.

Štěpán Dokoupil

 • Obor: Hardware & Software
 • Typ projektu: AI & Robotics, Art & Design

Print your own plane – Již nyní u nás můžete získat data pro vaši domácí 3d tiskárnu a vytisknout si třeba vlastní letadlo, za pár let se v něm můžete i proletět.

https://3dlabprint.com

 

6. místo

Mindpax.me

Pavel Nevický

 • Obor: Hardware & Software
 • Typ projektu: Big Data & Analytics, Digital Health & Med Tech

Telemedicínský systém, který kontinuálně a dlouhodobě monitoruje pacienty diagnostikované s bipolární afektivní poruchou a schizofrenií. Systém sbírá objektivní informace o fyzické aktivitě pacienta prostřednictvím chytrého náramku a subjektivních informací o pocitech pacienta prostřednictvím mobilní aplikace. Tato data jsou analyticky využívána pro predikci relapsů a vývoj nemoci.

www.mindpax.me

 

7. místo

Salutara

Martin Cvetler

 • Obor: Software
 • Typ projektu: Digital Health & Med Tech, E-Commerce, Travel & Transportation

Full-service platforma pro vyhledání, porovnání a rezervaci zdravotních zákroků v zahraničí

www.salutara.com

 

8. místo

Apifier

Jakub Balada, Jan Čurn 

 • Obor: Software
 • Typ projektu: Big Data & Analytics, Business & Productivity Services, Cloud, Telecommunication, WEB & MOBILE

Apifier je webová služba, která umožňuje extrakci strukturovaných dat z jakékoli webové stránky nebo provádění automatických akcí na webu. Pomocí Apifieru je možné například každou minutu monitorovat produkty na stovkách eshopů a dostat notifikaci v okamžiku, kdy se dané produkty naskladní či zlevní.

 www.apifier.com

 

9. místo 

3Dsimo mini 

David Paškevič 

 • Obor: Hardware
 • Typ projektu: Art & Design, Consumer Electronics

Společnost 3Dsimo se specializuje na výrobu a vývoj inovativních produktů pro každého. 3Dsimo mini je malá chytrá dílna do dlaně pomocí které dokážete vytvořit a opravit cokoliv. Začněte kreslit  ve 3D prostoru, pájet elektroniku nebo vytvářet funkční modely. 

www.3dsimo.com

 

10. místo

Ridelo

Filip Tomáška

 • Obor: Hardware
 • Typ projektu: Travel & Transportation

“Ponúkame vám revolúciu vo svete kinetických cyklo-nabíjačiek pre mobilné zariadenia. Náš produkt umožňuje absolútnu harmóniu čistej ekologickej enerige a vášho pôžitku z jazdy. Pomocou našej technológie sme odstránili nadbytočný odpor a hluk, tak aby bola vaša jazda komfortná tak ako predtým. Užite si vami vytvorenú čistú energiu a pripravte sa na ozajstný elektrizujúci zážitok.”

www.rdlpower.com

 

11. místo 

Kaštovský Petr – Netcope Technologies – Innovative acceleration

Obor: Hardware & Software

Typ projektu: Cloud | Telecommunication, Internet of Things, Telecommunication

Společnost Netcope Technologies vytváří světově unikátní a vysoce inovativní technologie a řešení pro akceleraci zpracování dat ve vysokorychlostních počítačových sítích, které využívají zákazníci od technologických špiček ze Silicon Valley přes vlky z Wall Street až po výzkumníky v Tokiu.

www.netcope.com

 

12. místo 

Tesabot – automatizace testování

Martin Králik

Obor: Software

Typ projektu: AI & Robotics, Cloud | Telecommunication

Tesabot je inteligentní služba automatizující testování webových aplikací. Věříme, že manuální testování softwaru je minulostí. Naším posláním je akcelerovat váš vývoj a toho dosáhneme tak, že rozvážeme ruce vašim testerům a vývojářům.

www.tesabot.com   

 

13. místo

DataFromSky – monitorování dopravy drony

David Herman

Obor: Software

Typ projektu: AI & Robotics, Construction & Civil Engineering

DataFromSky je unikátní nástroj pro analýzu dynamických jevů z leteckých videí, který staví na pokročilých algoritmech počítačového vidění a strojovém učení. V oblasti monitorování dopravy nabízí inovativní přístupy v interpretaci získaných trajektorií (bezpečnost, efektivita, kapacitní počty). Umí poskytnout data pro přesné dopravní simulace a vývoj řídicích algoritmů autonomních vozidel.

www.datafromsky.com

 

 

Semifinálové projekty – TOP 30

 

Bláhová – Daytrip

Daytrip propojuje turisty s místními lidmi, kteří je odvezou vlastním autem z jednoho města do jiného, nabídnou autentický pohled na místní život a po cestě s nimi objevují hrady, vinařství, přírodní úkazy a další zajímavá, ale běžnými způsoby dopravy jen těžko dostupná místa.

www.daytrip.eu

 

Černák – TEAMsCOM

TEAMsCOM je aplikace pro zvyšování výkonosti společnosti a prevenci komunikačních problémů. TEAMsCOM automaticky monitoruje aktivity zaměstnanců v nástrojích pro komunikaci a spolupráci, jako například Google for Works (Gmail, Gdrive, Kalendář, Hangout, G+) a tím umožnuje odhalovat chybějící komunikaci nebo spolupráci.

Manažéry mají online přehled bez jakéhokoliv dodatečného úsilí.

www.teamscom.com

 

Duarte – Techloop.io

Techloop.io is a marketplace connecting software developers directly with hiring companies. Developers remain anonymous while companies pitch for them. They receive relevant offers, including salary information, and get a 20000 czk bonus with their new job. We’re CEE focused.

www.techloop.io

 

Eckstein – Interaktivní pískoviště SandyStation

Na povrch skutečného pískoviště je shora promítán obraz, který se mění podle jeho reliéfu. Ručním tvarováním písečné krajiny tak lze vytvářet vlastní barevný fantazijní svět. Pískoviště slouží ke vzdělávání i k zábavě ve školách a science centrech. Podle zvolené aplikace se děti například naučí, co jsou vrstevnice nebo vegetační pásma.

www.cs.sandystation.cz

 

Emler – DOLLER – motivační diář pro seberozvoj

DOLLER je revoluční motivační nástroj, který ti díky svým originálním funkcím poslouží jako organizovaný nástroj seberozvoje a sebemotivace. Zaznamenávej si všechny důležité schůzky, ale také si ujasni a naplánuj každodenní práci ke splnění tvých cílů a snů. Díky zavedenému systému řízení času budeš využívat svůj čas efektivně.     
www.doller.cz

 

Gajdorus – Mapotic

Digitální platforma pro vytváření a sdílení map pro jednotlivce, organizace i komerční subjekty. Později sociální mapovací síť.

www.mapotic.com 

 

Honová – DataBreakers – WE ARE YOUR DATA SENSE

DataBreakers je česká start-up společnost zabývající se prací s daty.. . Chceme každému jedinci umožnit využít jeho potenciál naplno – díky našemu jedinečnému přístupu k datům a jejich hodnotě. Zaměřujeme se hlavně na personalizaci, predikci a automatizovanou práci s daty s využitím AI . Základem naší filozofie je nalézat odpovědi na byznysové otázky – neboli ukázat Vám odpovědi na otázky, které ještě nebyly vysloveny…Věříme, že doposud lidé poskytovali data a nyní nastal čas – abychom data začala ” pracovat ” s lidmi a pro lidi.

www.databreakers.com

 

Michálek – Parking Owl

Parking Owl Vás dovede na volné parkovací místo. Využíváme kamerové systémy k rozpoznání volných parkovacích míst, na která Vás následně navedeme. Zprvu pomocí LED panelů na velkých parkovištích u obchodních domů, později prostřednictvím mobilní aplikace ve městech. 

www.parkingowl.cz

 

Nezval – “N-ROTE – robotický manipulátor”

“Vyvíjíme vlastní robotickou platformu, která umožní automatizaci výrobních procesů s nízkými finančními náklady. Díky tomu jsme schopni poskytnout roboty i menším podnikům. Náš robotický systém může ovládat i obsluha s nižší kvalifikací pomocí grafického rozhraní na tabletu. Většina dílů robotického manipulátoru je tištěna na 3D tiskárně. “

www.n-rote.cz

 

Presčák – Caree – ultimate delivery marketplace

Caree is your ultimate express and on-demand delivery marketplace, which connects users who need to have goods quickly transported or want to order goods from their favorite store on demand with those who want to help others and make some money along the way.

www.careetheapp.com/sk

 

Richter – HUGPORT

HUGPORT usnadňuje správu obsahu a prodej reklamy na digitálních obrazovkách všude kolem nás. Měníme trh Digital Signage a offline reklamy. Pomocí našeho operačního systému můžete kompletně ovládat libovolnou obrazovku v reálném čase a zároveň na ní prodávat online reklamu stejně jednoduše a automaticky, jako internetový banner na Vašem webu.

www.hugport.com

 

Rokoský – CNOFFS – unikátní výměnné knoflíky 

Zahoďte nit i jehlu, kterou stejně v kupce sena nenajdete, a připravte se na vyladění outfitu k dokonalosti. Během několika vteřin nahradíte klasické knoflíky unikátnímu výměnnými Cnoffy. Jsou praktické, stylové, české, barevné, osobité. Tak na co čekáte? On. Off. Cnoffs!

www.cnoffs.com

 

Sedláček – SatisMeter 

SatisMeter je platforma měřící spokojenost zákazníků a sbírající jejich zpětnou vazbu uvnitř webovývch a mobilních aplikací. Díky nám mohou online businessy kontaktovat nespokojené zákazníky dříve, než jim odejdou ke konkurenci. 

Na rozdíl od složitých formulářů je SatisMeter jednoduše integrovatelné řešení pro online platformy.  Díky neobtěžijícímu pop-upu je procento odpovědí ~34%.

www.satismeter.com

 

Smejkal – INSPIRELI.com

První oborová, fotografická sociální síť pro architekty na světě, celosvětová talentová soutěž pro studenty a mladé architekty do 35 let INSPIRELI AWARDS 2016.

www.inspireli.com

 

Šlachta – mySASY – Sport Assessment System

Nový systém pro sledování aktivity autonomního nervového systému využitelný v individuálních i týmových sportech. Umožňuje celkovou optimalizaci tréninku, ladění sportovní formy i rozpoznání sportovního talentu. Je postaven na vědecky respektované, v praxi ověřené a funkční metodice. Díky využití dnes dostupných moderních technologií je použitelný pro každého kdykoli a kdekoli.

www.mysasy.com

 

Tichý – SentiSquare – analýza multijazyčných textů

SentiSquare je online služba, která sbírá a sumarizuje vhled do textů, které jsou generovány zákazníky. Přináší porozumění postojů zákazníků ke značce, ke konkurenci, nebo pohled na celé odvětví.

Sentisquare používá vlastní algoritmus který umožňuje práci s libovolným jazykem. 

www.sentisquare.com

 

Zajíc – Smartmockups

Smartmockups je webový nástroj pro všechny designéry, markeťáky i vývojáře. Díky Smartmockups odprezentujete vaši mobilní aplikaci či webové stránky zasazené do reálného prostředí, bez nutnosti grafika či grafického softwaru. Stačí si jen vybrat ten správný mockup, nahrát vlastní obrázek a stáhnout finální kompozici. To vše zdarma a během pár sekund.

www.smartmockups.com

Partneři

Bez vás by to nešlo. Díky!

Titulární partner

Hlavní partneři

Partneři

Hlavní mediální partneři

Podporovatelé

Komunitní partneři