2014 – Nápad roku

Nápad roku 2014

Blindshell—dotykové telefony pro nevidomé

Do sedmého ročníku soutěže se celkem přihlásilo 153 projektů
Vítězům soutěže byly rozdány ceny v hodnotě více než 1,4 milionu korun
Videa TOP 10 finálových projektů zde
Fotky z vyhlášení osmého ročníku zde

Vítězové Přihlas se

Vítězové 7. ročníku

Nejlepší startupy roku 2014

Vítěz Ekonom Student PodnikatelVodafone Nápad roku

BlindShell

Petr Svobodník, Daniel Novák

BlindShell zpřístupní pomocí velmi jednoduchých dotykových gest zrakově postiženým uživatelům dotykové telefony se systémem Android. Obsahuje tyto aplikace: Volání, Zprávy, Kontakty, Budík, Poznámky, Diktafon, Čtečka knih, Rozpoznávání barev, Nastavení, Informace o stavu, Oblíbené a Zmeškané události. Výjimečnost spočívá také ve snadno použitelné vestavěné klávesnici pro psaní.

Více o BlindShell
Vítěz HTC Startup roku

VR Union

Karel Hulec, Vítězslav Plachý

Virtuální reality pro masy se blíží závratným tempem. Jsme u toho a přinášíme VR obsah i hardware. Ucelený nástroj pro vzdělávání osobním zážitkem, který umožní pedagogům efektivně připravit studenty na skutečný život.

Více o VR Union

Přehled TOP 10 projektů

 

1. místo

BlindShell – Petr Svobodník, Daniel Novák

BlindShell zpřístupní pomocí velmi jednoduchých dotykových gest zrakově postiženým uživatelům dotykové telefony se systémem Android. Obsahuje tyto aplikace: Volání, Zprávy, Kontakty, Budík, Poznámky, Diktafon, Čtečka knih, Rozpoznávání barev, Nastavení, Informace o stavu, Oblíbené a Zmeškané události. Výjimečnost spočívá také ve snadno použitelné vestavěné klávesnici pro psaní.

www.blindshell.com

 

2. místo

MITTEO – Elektronický tréninkový terč – Radim Novák

Radim Novák, bývalý reprezentant ČR ve sportovní střelbě, přišel na základě svých zkušeností, znalosti prostředí a potřeb sportovních střelců s myšlenkou elektronického tréninkového terče pro střelbu ze vzduchové pušky. Otestovaný prototyp umožňuje automatické vyhodnocování zásahů, ale také archivaci a okamžité sdílení výsledků střelby na internetu i s využitím mobilních zařízení.

www.mitteo.com

 

3. místo

SIMPHONIE – revoluce v komunikaci – Michal Vokrouhlecký, Jan Žítek

Jednoduchý mobilní telefon, který je unikátním marketingovým a komunikačním nástrojem. Možnosti užití jsou neomezené, může mít jakýkoliv tvar a potisk. Například jako vizitka, kterou zákazník určitě využije. Tvar auta pro taxikáře a mnoho dalších. Tělo telefonu je vyrobeno z plně recyklovatelného materiálu a zaručuje dostatečnou pevnost, pružnost a překvapivou odolnost.

www.simphonie.co.uk

 

4. místo 

VR Union – Karel Hulec, Vítězslav Plachý

Virtuální reality pro masy se blíží závratným tempem. Jsme u toho a přinášíme VR obsah i hardware. Ucelený nástroj pro vzdělávání osobním zážitkem, který umožní pedagogům efektivně připravit studenty na skutečný život.

www.vrunion.com

 

5. místo

Comecross – Jaroslav Škrabálek

Každý účastník akcí se chce setkat s důležitými a zajímavými lidmi. Otázkou je, jak najít právě ty, kteří jsou pro vás zajímaví a přínosní? To je důvod, proč jsme vyvinuli Comecross. Aplikace v chytrém telefonu, která sama doporučí a v prostoru lokalizuje správné lidi, které hledáte. Comecross, váš kompas při networkingu.

www.comecross.com

 

6. místo

YOUNG REAL ART – Jana Laštovková, Nora Eckhardtová 

Young Real Art je nový ojedinělý projekt v oblasti výtvarného umění, který má za cíl zprostředkovat formou eshopu veřejnosti originální díla studentů a čerstvých absolventů z vysokých výtvarných škol z Čech a Slovenska.

www.youngrealart.com

 

7. místo

Disway – place for disabled – Jiří Maule, Milan Novotný, Tomáš Vančura

Disway.org je komunitní sociální síť, která umožňuje sdílení informací o turisticky zajímavých místech a o jejich přístupnosti pro lidi s různými druhy postižení, ať už se jedná o vozíčkáře, nevidomé nebo neslyšící. Projekt vyvíjí tým vozíčkářů z České republiky, kterým jde především o propojování handicapovaných cestovatelů po celém světě.

www.disway.org

 

8. místo

Contiqua – Jindřich Fialka 

Prostřednictvím designu vytváříme nové produkty z průmyslového odpadu. Na prvním místě jsou estetická kvalita a funkce, ekologický přínos bonus navíc, na první pohled ho vůbec nepoznáte.

www.contiqua.co

 

9. místo

PB2M – automatický kamerový stativ – Petr Božovský, Martin Malina

Projekt PB2M přináší nové možnosti natáčení, nejen sportovních a adrenalinových zážitků, ve specifických podmínkách. Kamerový stativ zajistí automatické zaměření kamery na sledovaný objekt. Jednoduchý způsob ovládání umožní uživatelům pořizování vlastních záběrů, bez nutnosti asistence dalších osob, případně natáčení objektu nezávisle na jeho pohybu či pohybu kameramana. 

www.pb2m.cz

 

10. místo

Design sprchové hlavice – Vojtěch Žák

Jedná se o nový inovativní přístup v konstrukci sprchové hlavice. Tato sprchová hlavice se nasazuje na ruky a tím uvolňuje obě ruce a neomezuje je v pohybu. Díky tomuto řešení, je vhodná i pro uživatele s pohybovými dysfunkcemi. Je zde kladen důraz na zlepšení osobní hygieny a úsporu energií.

 

 

Semifinálové projekty – TOP 30

 

Boruta – InspireOn

InspireOn je internetová vzdělávací platforma, která vytváří most k modernímu vzdělávání (MOOC) pro širokou veřejnost. InspireOn je založen na 3 klíčových oblastech: 1) Denní dávka inspirace, 2) Kurzy (systematicky seřazené materiály formou článků, videí a knih), 3) Možnost sledování a porovnávání osobního rozvoje. InpireOn je klíčový nástroj pro celoživotní vzdělávání.

www.inspireon.com

 

Brožek – UniAukce.cz – když víte, co chcete

UniAukce.cz umožňuje firmám, subjektům veřejné a státní správy i soukromým osobám velmi efektivně a jednoduše obchodovat formou reverzní elektronické aukce. Naším hlavním cílem je přinášet zákazníkům maximální úspory i nové obchodní příležitosti. Nakupujte z pohodlí Vašeho domova či kanceláře a získejte nejlepší ceny na trhu.”

www.uniaukce.cz

 

Čapek – Nákup jedna dvě

Nákup jedna dvě je nákupní seznam, který nakoupí za Vás. Zapomeňte na dlouhé hodiny strávené v obchodech s potravinami. Jednoduše nadiktujte nákupní seznam do svého mobilního telefonu a nakupte online v některém z partnerských obchodů. Přinášíme Vám širokou nabídku kvalitních potravin: farmářské produkty, pečivo, maso, koření, vína, sýry a další.

www.nakupjednadve.cz

 

Dlauhý – Připravto – příprava výroby nábytku

Připravto usnadňuje truhlářům navrhování a přípravu výroby nábytku. Webová služba urychluje proces zpracování výrobní dokumentace, vizualizace a kalkulace. Vygenerovaná výstupní data jsou následně vhodná pro prezentaci zákazníkovi či přímo do výroby.

www.pripravto.cz 

 

Dvořák – ReaLead

ReaLead je online aplikace, která zjišťuje potřeby návštěvníka na realitních portálech a na jejich základě vytváří cílenou osobní nabídku nemovitostí, služeb a produktů z oblasti bydlení. Výsledkem je aktualizovaná online databáze aktivních zájemců, kteří chtějí realizovat své sny o bydlení. 

www.realead.cz

 

Dynda – Resperanto

Resperanto je služba pro on-line objednávání a placení přímo na místě v restauraci, baru, hotelu pomocí chytrých telefonů s možností interakce s podnikem, možností lokální sociální komunikace a zábavy. Hostům Resperanto přináší vyšší komfort a úsporu času, podnikům vyšší obrátkovost a lepší využití kapacit.

www.resperanto.com

 

Eiselt –  airixo

Globální projekt airixo přináší inovaci ve vyhledávání levných letenek. Kombinuje a porovnává lety všech low-cost dopravců na evropském nebi, a to bez jediného kliknutí. Airixo mění způsob, jakým miliony lidí vyhledávají letenky.

www.airixo.com 

 

Fedoročko – FeedoData 

FeedoData je business sociálna sieť pre dátovú analýzu. Aplikácia užívateľom umožňuje tvoriť a sledovať reporty a zároveň doporučuje relevantný obsah na analýzu. FeedoData minimalizuje reakčný čas na najdôležitejšie dátové zmeny v reportoch a analytické aktivity vďaka zobrazovaniu updatov a notifikácií na užívateľských časových osiach.

http://www.feedodata.com/ 

 

Formánek – myPrepApp

myPrepApp je mobilní a webová aplikace, která mění způsob, jakým se studenti připravují k důležitým zkouškám. myPrepApp studentovi vytvoří plán efektivní přípravy šitý na míru jeho potřebám a časovým možnostem. Následně jej prostřednictvím herních odměn a podpory přátel motivuje tento plán splnit a zkoušku tak zvládnout.

myprepapp.com

 

Gargulák – Bixion

Specializujeme se na vývoj inteligentních zařízení v oblasti pořizování a přenosu fotografie. Významným produktem je právě vznikající jednotka BixiCon, poskytující další rozměr tvorby time-lapse projektů.

www.bixion.cz

 

Jansa – SWbazar.cz

Umožňujeme legální prodej a nákup použitého softwaru, veškeré již nepoužívané licence je možné nyní v souladu se závazným rozhodnutím Evropského soudního dvora prodávat a nakupovat, našim cílem je vytvořit trh použitých licencí softwaru a počítačových her a současně expandovat na zahraniční trhy.

www.swbazar.cz

 

Jenček – Qinve je nástroj pro rychlé a efektivní zpracování papírových dodavatelských faktur

Neztrácejte už čas manuálním přepisováním dodavatelských faktur. Naskenujte je a přeneste je pomocí Qinve do Vašeho ekonomického informačního systému. Qinve rozpozná důležité údaje na faktuře a vloží je do správných polí. Fakturu máte zpracovanou za několik vteřin!

www.qinve.com

 

Kolafa – Tagxpert.com

Tagxpert.com dává virtuálním prohlídkám nový rozměr. Uživatelé mohou několika kliknutími na svých panoramatech označit libovolné objekty a přiřadit jim nejrůznější funkce. Lze tak vytvořit interaktivní prohlídku bytu s popisem vybavení, rezervační systém pro restauraci či kavárnu nebo 3D eshop s nabídkou zboží v jeho přirozeném prostředí.

http://www.tagxpert.com

 

Krejčík – MANA – zdravá, pohodlná a levná výživa

MANA je univerzální superpotravina. Nabízí způsob, jak získat potřebnou výživu jednoduchým, rychlým, dostupným a levným způsobem. 

www.mojemana.cz

 

Lašek – Sortivo

Sortivo poskytuje majitelům e-shopů webovou službu, která vyhodnocuje obchodní souvislosti mezi náklady vydanými na marketing a příjmy z prodeje zboží. Identifikuje nákupní vzorce chování zákazníků. Pomáhá automaticky optimalizovat výdaje na marketing a péči o zákazníky.

http://www.sortivo.cz/ 

 

Paleček – Gamblified

Zavádění prvků, na které si hráč může vsadit (výhra v závodě, splnění levelu, sestřelení nepřítele, splnění časového limitu apod.), do světově známých her (např. Angry Birds, CS, Candy Crush, Ubongo, Člověče, piškvorky). Gamblified hra bude dostupná v Google Play, App Store, Facebook, online casinech a automatech ve světově známých kasinech.

http://gamblified.co.uk

 

Svoboda – Elektronické účtenky Stobill

Už žádné ztracené ani vybledlé účtenky! Stobill umožňuje nakupujícím archivovat a spravovat prodejní doklady v elektronické podobě on-line. Díky tomu odpadá jejich nepohodlné skladování a vyhledávání v případě reklamací. Pro obchodníky představuje efektivní marketingový nástroj umožňující cílené oslovování a práci se zákaznickými daty.

www.stobill.com

 

Šandera – Smartsupp live chat

Smartsupp je chytrý live chat pro webové stránky. Přinášíme nový způsob komunikace na web. Smartsupp používá Alza.cz, 123shop.cz, Renocar.cz a dalších 1400 spokojených zákazníků.

www.smartsupp.com

 

Zádrapa – Find It Quickly

Přístroj Find It Quickly je inovativní a bezkonkurenční technologickou novinkou. Tento přístroj umožní pomocí GPS signálu najít evidované předměty v bytech a malých domech během několika vteřin. Uživatel si vybere z menu na displeji požadovanou věc či předmět, který je vybaven unikátní nálepkou s kódem a odstartuje jeho vyhledávání.

 

Zachariáš – Squary

InTactum provides fashionable wearable jewelry called Squary that discretely notifies about important events in the mobile phone. It is modular so that the owner can combine individual components according to her/his fashion taste and mood. As a result, one stays elegant and informed in every situation.

www.getsquary.com

 

Partneři

Bez vás by to nešlo. Díky!

Titulární partner

Hlavní partneři

Partneři

Hlavní mediální partneři

Podporovatelé

Komunitní partneři