2013 – Nápad roku

Nápad roku 2013

Gravelli—beton propouštějící světlo

Do šestého ročníku soutěže se celkem přihlásilo 122 projektů
Vítězům soutěže byly rozdány ceny v hodnotě více než 1,6 milionu korun
Videa TOP 10 finálových projektů zde
Fotky z vyhlášení zde

Vítězové Přihlas se

Vítězové 6. ročníku

Nejlepší startupy roku 2013

Vítěz Vodafone Nápad roku

LiCrete – beton přenášející světlo

Jiří Peters, Ladislav Eberl

LiCrete je nový stavební materiál, který je jako jeden z mála na světě nosný a zároveň propouští světlo. Nabízí nové možnosti v designu a architektuře a jeho hlavní využití je při stavbě dělících příček, nosných zdí, schodišťových stupňů a dalších prvků.

Více o LiCrete – beton přenášející světlo
Vítěz Ekonom Student PodnikatelHTC Startup roku

TailorMySuit – custom online menswear

Čahojová

TailorMySuit mění způsob oblékání mužů. Oblečení na míru už není jen pro vyvolené. Žádné návštěvy u krejčího ani účty závratných výšek. Díky jedinečnému online systému TailorMySuit stačí 10 minut na vytvoření objednávky a do 3 týdnů máte doma prvotřídní oblek nebo košili dle vašich představ.

Více o TailorMySuit – custom online menswear
Vítěz Speciální cena poroty pro technologický startup

Reservio

Bošiak

Reservio je jednoduchý rezervační systém, který nahrazuje rezervační knihy a umožňuje snadno přijímat rezervace přes internet. Je přizpůsoben pro mnoho oblastí podnikání jako je zdraví, osobní péče, služby, sport či vzdělání.

Více o Reservio

Přehled TOP 10 projektů

 

1. místo

Jiří Peters, Ladislav Eberl – LiCrete – beton přenášející světlo

LiCrete je nový stavební materiál, který je jako jeden z mála na světě nosný a zároveň propouští světlo. Nabízí nové možnosti v designu a architektuře a jeho hlavní využití je při stavbě dělících příček, nosných zdí, schodišťových stupňů a dalších prvků.

www.gravelli.com

 

2. místo

Jiří Mikoláš – Magic Cards

Magic Cards – pohlednice s aplikací

Pohledy památek s aplikací zdarma, která přes mobilní telefon přímo na pohledu zobrazí 3D model památky doplněný o animaci, zvuk a popis!

www.magic-cards.cz

 

3. místo

David Miklas – 3D tiskárna DeeOrange

DeeOrange je cenově dostupná 3D tiskárna určená pro domácnosti, menší a střední firmy umožňující tisk 3D předmětů libovolných tvarů z termoplastů ABS a PLA.  Tiskárnu doplňuje portál be3D.cz, na kterém bude zanedlouho spuštěna databáze 3D modelů od předních českých designerů a nástroje pro jednoduchou tvorbu vlastních 3D návrhů.

www.be3d.cz 

 

4. místo

Jan Kolařík – Mixturam – Vitamíny na míru

Mixturam je jediná evropská služba, která umožňuje každému zákazníkovi namíchat si vitamíny, bylinky a extrakty na míru. Místo několika různých potravinových doplňků si jednoduše všechno namíchejte do jedné jediné tobolky, která bude dokonale odpovídat vašim potřebám a zdravotnímu stavu. Mixturam je řešením pro každého, kdo cíleně pečuje o zdraví.

mixturam.cz
 

5. místo

Kristína Čahojová – TailorMySuit – custom online menswear

TailorMySuit mění způsob oblékání mužů. Oblečení na míru už není jen pro vyvolené. Žádné návštěvy u krejčího ani účty závratných výšek. Díky jedinečnému online systému TailorMySuit stačí 10 minut na vytvoření objednávky a do 3 týdnů máte doma prvotřídní oblek nebo košili dle vašich představ.
www.tailormysuit.com

 

6. místo 

Viktor Mastník – TICKETON

Ticketon je online aplikace umožňující organizátorům jakýchkoli malých i velkých akcí (kulturních, sportovních, konferencí, veletrhů, festivalů či soukromých večírků) během pár minut začít efektivně prodávat vstupenky a spravovat získané kontakty návštěvníků. Ve srovnání s tradičními vstupenkovými firmami dokáže Ticketon prostřednictvím online marketingových nástrojů aktivně přinášet na tyto akce nové návštěvníky.

www.ticketon.cz

 

7. místo

Martin Lipert -Portál JdemeNaTo.cz

Portál umožní z jednoho místa nalézt ve zvoleném městě, datu a čase volnou kapacitu k rezervaci služby. Klíčem je agregace nabídky více poskytovatelů za účelem vytvoření (e)trhu s danou službou. 

www.jdemenato.cz

 

8. místo

Radomír Lašák – BILLBERRIES

Bezplatná online služba umožňující jednotlivcům, rodinám i firmám chytře zorganizovat své dokumenty a poptat výhodnější služby či zboží. Poskytuje unikátní možnost “jedním kliknutím” zpřístupnit fakturu nebo smlouvu konkurenci a získat lepší nabídku. Bez strestu a námahy. Pro dodavatele služeb a zboží jsou Billberries nejlevnějším a nejúčinnějším nástrojem získávání zákazníků.

www.billberries.cz

 

9. místo 

Boris Bošiak- Reservio

Reservio je jednoduchý rezervační systém, který nahrazuje rezervační knihy a umožňuje snadno přijímat rezervace přes internet. Je přizpůsoben pro mnoho oblastí podnikání jako je zdraví, osobní péče, služby, sport či vzdělání.

www.reservio.cz

 

10. místo

Jay Surovy – Sport Pass

Sport Pass – Last minute sport deals is a marketplace for last minute court openings and sport activities such as Tennis, Yoga, Racquetball, and many more available through a mobile app. With Sport Pass, clubs can reach potential customers beyond customer base and customers get access to sports at discounted price.

www.sportpass.me

 

 

Semifinálové projekty – TOP 30

Projekty jsou řazeny abecedně dle příjmení soutěžících.

Boruta – InspireOn

InspireOn je prostředí pro sdílení hodnotného obsahu, který se přehledně uchovává v knihovně inspirace” složené z knih, článků, videí a fotek. Uživatel si zde vytváří stream inspirace přesně podle svých představ a také může nahlížet do knihoven zajímavých lidí.

www.InspireOn.com

 

Eiselt – Cestujlevně.com

Portál Cestujlevně.com vznikl jako reakce na rostoucí poptávku po individuálním a nízkorozpočtovém cestování. Denně přinášíme tipy na zajímavé akce z oblasti cestovního ruchu. Procestujte svět doslova za pár korun! Letenky do Norska za 24 Kč nebo do New Yorku za 1.400 Kč? Sledujte Cestujlevně.com a vychytejte příští akci i Vy!

www.cestujlevne.com

 

Horáková – COLOR TYPOLOGY

Soubor mobilních aplikací představující principy práce s barvami, zajímavosti ze světa barev v umění, módě, fotografii, architektuře a nabízející také zábavu, hry a zážitky. Pilotní aplikace “BEST COLORS” uživateli doporučí hravou formou vhodnou kombinaci barev k odívání.

 

Konečný – Vkladej.cz

Vkládej.cz je nástroj pro hromadné vkládání inzerátů na inzertní servery. Nebaví Vás zdlouhavé a nudné vyplňování inzertních formulářů stále dokola? Zadejte ho k nám a my se už postaráme o jeho rozeslání až na 70 inzertních serverů.

www.vkladej.cz

 

Krov – Trimid

Ocelový nárožní styčník Trimid je řešením pravoúhlého spoje prostorových konstrukcí. Umožňuje rychle spojit 3 tyčové či deskové prvky. Trimid zajistí stabilitu i tuhost montovaných konstrukcí, má nadčasový design a umožňuje široké spektrum využití. Smontujte si podle vašich představ postel, vestavbu do interiéru nebo prezentační stánek s jednoduchostí Merkuru.

www.cambium-projects.com/trimid

 

Lukavec – Doktor Kouč

Online motivačně vzdělávací společnost.

www.doktorkouc.cz

 

Majtner – CleverFrogs

Nabízíme cloudový software, umožňující firmě vytvořit rozhraní na komunikaci se zákazníky prostřednictvím tabletů a ostatních mobilních zařízení. S námi budete vědět, proč zákazníci kupují  Vaše produkty/služby a co dělat, aby je kupovali znova a znova.

www.cleverfrogs.com

 

Maštalíř – Yo Tracker

Osobní asistent pro váš automobil nebo motocykl. Sledujte náklady spojené s užíváním vozu, průměrnou spotřebu, zjistěte aktuální polohu vozidla, nechte si generovat automatickou knihu jízd nebo využijte naši službu jako tichý alarm. To vše pomocí svého chytrého mobilního telefonu.

www.yotracker.com

 

Mikoláš – Výletov.cz – výlety formou her

Jeďte na výlet, výletem vás provede aplikace, zahrajete si kvízovou hru na GPS “stanovištích” a dozvíte se zajímavé informace. Bude to zábavné! Máte program nejen pro rodinu! Široká nabídka zábavných výletů formou kvízových her na VYLETOV.cz. Aplikace jako kvízová hra, mapový GPS průvodce a výletní deník.

 

Niederle – Lekar Doma

Současná situace není pro nás pacienty nikterak příznivá. Jaký lék si mám vybrat, pokud se necítím dobře? Kde o něm naleznu dostatek informací? V televizi, na internetu, od lékárníka v lékárně? Co když zrovna probíhá kampaň, některé z farmaceutických firem? Proto vznikla aplikace Lékař doma, která nabízí detailní přehled většiny léků na českém trhu, spolu s hodnocením a doporučeními i od ostatních uživatelů.

www.lekar-doma.cz

 

Novotný- Scandinavian Health Standards  

Alergické reakce, nesoustředěnost, únava, dýchací obtíže… většinu času trávíme v interiérech, přitom jejich vliv na náš život a zdraví často podceňujeme. S bezdrátovou technologií a analytickou aplikací Scandinavian Health Standards cílíme na zlepšování bezpečí, zdraví a produktivity. První produkty se zaměří na kancelářské a co-workingové prostory.

www.meetshs.com

 

Plíšková – iTutorial – interaktivní encyklopedie

iTutorial, s. r. o. vzniklo za účelem připravovat vzdělávací materiály s využitím online i offline. Jako pilotní projekt zpracováváme materiály pro grafické designéry, fotografy, tiskaře a knihaře. Další obory budou následovat, stejně jako jazykové mutace. Ukázky materiálů a více informací naleznete na webu projektu.

www.itutorial.cz

 

Podivínský – neocam.cz

Moderní portál, který seskupuje množství webových kamer a umožňuje ukládání pořízených snímků. Uložené snímky lze snadno a rychle přehrávat formou časosběrného videa. Uživatel tak může sledovat průběh stavby nového obchodního centra, vývoj počasí v oblíbené rekreační oblasti a podobně.

www.neocam.cz

 

Poledňáková – Amicourier – svět na dosah

Amicourier je peer-to-peer portál pro přepravu, umožňující uspokojit poptávku po zahraničním, často nestandardním, zboží dováženém v malém množství. Cestující kurýr v prostoru osobního zavazadla přepravuje za poplatek předem objednané zboží do země příletu s předáním na předem určené místo, kde je zboží vyzvednuto kupujícím. Amicourier umožňuje každému snižovat cestovní náklady.

www.amicourier.com

 

Příkazský – Spoteee 

Spoteee je český originální projekt. Náš tým natáčí pomocí speciální stabilizační techniky videa, která následně promítáme na LCD televizorech umístěných před běžeckými pásy. Běžci tak díky tomu mají pocit, že běží v přírodě, českých městech nebo evropských metropolích a myslí se přenesou mimo posilovnu. 

www.Spoteee.com

 

Radecký – resnap.it

Nový projekt resnap.it se soustředí na časosběrné obrázkové galerie. Klíčovou ideou je kooperace uživatelů při tvorbě sérií. Základem je web využívající cloudové řešení, nabízející interaktivní prohlížení obrázkových sérií. Koncept projektu podporují aplikace pro mobilní zařízení, které umožňují pořizování snímků, jejich řazení, hodnocení, apod. Aktuálně je aplikace dostupná na Windows Store.

www.resnap.it

 

Raška – i60.cz – portál pro aktivní seniory

i60 je internetový magazín pro aktivní ženy a muže zralého věku. Naší ambicí je přesvědčit čtenáře, aby se po dlouhých letech práce začali konečně bavit, setkávat s dávnými přáteli, cestovat a především klást na první místo sami sebe. Portál dnes nabízí zábavu i praktické informace, přibude nabídka služeb a produktů. Tahle země není jenom pro mladý!

www.i60.cz

 

Sedlařík – OrganizeTube

OrganizeTube má uživatelům YouTube a DailyMotion usnadnit práci s videi, zkvalitnit i rozšířit možnosti jejich organizace a přehrávání a to vše v jedné intuitivní aplikaci. OrganizeTube v žádném případě nebude konkurovat těmto video serverům. Bude je pouze vhodně doplňovat a nabízet další prospěšné funkce, chybějící na těchto video serverech.

www.organizetube.com

 

Sekorová – Be Interactive

Interaktivní outdoorové hry pro chytré mobilní telefony a tablety Vám umožní bavit se a objevovat svět venku a v pohybu! Společně strávený čas je nejcennějším vkladem ve vztahu rodičů a dětí – nenechte si jej utéct! Stačí vybrat lokalitu, příběh a můžete společně vyrazit!

www.beinteractive.cz

 

Vašíková – iÚčto – chytré online účetnictví 

Online účetnictví a daňová evidence umožňující práci odkudkoliv a ve všech internetových prohlížečích bez ohledu na operační systém (Windows, Mac OS, Linux, iOS nebo Android) s intuitivním využitím, bez nutnosti složitých instalací umožňující práci libovolného počtu uživatelů včetně zabezpečení přenosu dat SSL certifikátem a automatického zálohování dat. 

www.iucto.cz

 

 

 

Partneři

Bez vás by to nešlo. Díky!

Titulární partner

Hlavní partneři

Partneři

Hlavní mediální partneři

Podporovatelé

Komunitní partneři