2012 – Nápad roku

Nápad roku 2012

Rozečti.se—naučte se rychločtení online

Do šestého ročníku soutěže se celkem přihlásilo 156 projektů
Vítězům soutěže byly rozdány ceny v hodnotě více než 760 tisíc korun

Vítězové Přihlas se

Vítězové 5. ročníku

Nejlepší startupy roku 2012

Vítěz Vodafone Nápad roku

Rozečti.se

Michal Zwinger

Rozečti.se je online aplikace pro výuku rychlého čtení. Aplikace umožňuje výuku této dovednosti formou absolvování 20 připravených lekcí. Dosažitelný cíl každého uživatele je zvýšení rychlosti čtení o 100% a více. Rychlé čtení je představeno kombinací e-booku, ilustračních videí a návodů k jednotlivým cvičením. Praktická interaktivní cvičení pak zlepší práci očí a mozku.

Více o Rozečti.se
Vítěz Ekonom Student Podnikatel

ADsettee

Monika Bajerová, Michal Marko

ADsettee je gauč vyrobený z pětivlnného kartonu. Jedná se o ekologicky a finančně nenáročný účelový nábytek, který je možné složit bez lepení a opět snadno rozložit. V porovnání s jiným nábytkem pořídíte ADsettee za velmi nízké náklady. Proto je vhodný pro rychlé a levné vybavení interiérů. Tento netradiční výrobek je zároveň atraktivní pro reklamní účely.

Více o ADsettee
Vítěz HTC Startup roku

realPad

Marián Škvarek

realPad je aplikace pro iPad a Android, která pomáhá developerům prodávat rezidenční projekty moderně a efektivně. Tým mladých grafiků a programátorů si klade za cíl umožnit zájemcům o bydlení v novostavbě získat přesnou představu o tom, jak jejich byt bude vypadat. Aplikace již našla uplatnění u několika developerů v ČR a současnosti je chystána expanze do dalších zemí regionu střední a východní Evropy.

Více o realPad

Přehled TOP 14 projektů

Videomedailonky jednotlivých finálových projektů naleznete na našem YouTube kanálu.

1. místo
Zwinger Michal – Rozečti.se

Rozečti.se je online aplikace pro výuku rychlého čtení. Aplikace umožňuje výuku této dovednosti formou absolvování 20 připravených lekcí. Dosažitelný cíl každého uživatele je zvýšení rychlosti čtení o 100% a více. Rychlé čtení je představeno kombinací e-booku, ilustračních videí a návodů k jednotlivým cvičením. Praktická interaktivní cvičení pak zlepší práci očí a mozku.
www.rozectise.cz 

 

2. místo

Berger Tomáš – LEADY.CZ

Systém identifikuje firemní návštěvníky webu. Řekne, jaká firma přišla na web a co ji zajímalo, doplní obrat, obor, ověřené kontakty a další informace. Umožňuje tak identifikovat nové klienty, více vytěžovat ty stávající a monitorovat své kampaně či online aktivity. Systém ví, jaký zdroj přinesl jaké klienty a tedy kolik vydělal i když zákazník jen zavolal či napsal email.
www.leady.cz 

 

3. místo 

Spáčil David – Videoflot

Projekt Videoflot vzniká jako reakce na rostoucí význam videa a poptávku po něm (obor roste 55% meziročně) a zároveň strmě rostoucí množství nezávislých videotvůrců, animátorů a dalších audiovizuálních kreativců. Mimo sblížení zákazníků a tvůrců pomůže taky hledat spoluautory, herce a další stejně motivované lidi.
www.videoflot.cz 

 

4. místo

Semrád Miroslav – Mikroelektrárna – Vaše energetická nezávislost

OnSite Power se zabývá výstavbou a provozem nezávislých zdrojů elektřiny a tepla – Mikroelektráren. Mikroelektrárny instalujeme do hotelů, business center a dalších objektů na svoje náklady a tím zákazníkům dlouhodobě zajistíme částečnou energetickou nezávislost a úsporu za teplo a elektřinu. Zákazník neinvestuje – kupuje od nás levné teplo a levnou elektřinu.
www.onsite.cz

 

5. místo

Monika Bajerová, Michal Marko – Adsettee

ADsettee je gauč vyrobený z pětivlnného kartonu. Jedná se o ekologicky a finančně nenáročný účelový nábytek, který je možné složit bez lepení a opět snadno rozložit. V porovnání s jiným nábytkem pořídíte ADsettee za velmi nízké náklady. Proto je vhodný pro rychlé a levné vybavení interiérů. Tento netradiční výrobek je zároveň atraktivní pro reklamní účely.
http://adsettee.ermedia.cz

 

6. místo
Martinovič Jan – Edukin

Projekt je zaměřený na pomoc hendikepovaným dětem s různými poruchami učení, pohybovými poruchami a dalšími, které potřebují zvýšenou péči pedagogů a rodičů. Cílem je přinést dětem zajímavé aplikace využívající nové technologie (jakými jsou tablety a pohybové senzory), které umožní rozvoj jejich schopností. Nezávislost aplikací na místě používání zajišťují cloudové technologie.
www.edukin.eu 

 

7. místo
Šandera Vladimír – Servis NA KLIK

Vyřešíme Vaše problémy s počítačem na jeden klik. Stačí otevřít naše stránky www.servisnaklik.cz a kliknout na tlačítko “Připojit”. Náš technik se poté připojí na Váš počítač a vše vyřeší během okamžiku.
www.servisnaklik.cz 

 

8. místo

Surák Adam – Pikr

Tržiště mikroprací. Pikr Vám pomůže najít pomocníka na drobné úkoly, které sami nezvládáte nebo nechcete zvládat. S Pikrem získáte více volného času a stejně tak můžete vydělat na svém volném čase.
www.pikr.cz 

 

9. místo
Mádle Jakub – Jáhrdina.cz

Projekt Jáhrdina.cz nabízí originální dětské knížky, v nichž je dítě aktivní součástí pohádkového příběhu. Jméno dítěte je přímo vytisknuto do textu knihy společně s jménem jeho kamaráda či sourozence a názvem města, kde oba bydlí. Tím vzniká jedinečný a naučný dárek pro Vaše dítě.  
www.jahrdina.cz

 

10. místo
Chytrý Martin – mojeBillboardy.cz

 “Bezrealitky venkovní reklamy.  mojeBillboardy pomáhají podnikatelům a firmám při nákupu billboardů, citylightů a dalších médií. Na mojeBillboardy naleznou tisíce reklamních ploch, hledání v interaktivní mapě a třídění dle mnoha kritérií. Vybranou plochu mohou online poptat u jejího majitele,který je orecenzován předchozími uživateli.”
www.mojeBillboardy.cz 

11.-14. místo (dle abecedy)

Martin Březina – ChlapskáZásilka.cz

Řekli jsme STOP nudnému nakupování! Muži mají vždy něco lepšího na práci, než řešit svoje děravé ponožky nebo vytahané trenky. Naše webová služba pomáhá chlapům vyhnout se nezábavnému nakupování. Řešíme komplexní problém pravidelnými zásilkami chlapského zboží od trenek, ponožek až po drogérii. Ani superhrdinové nemají čas na spodní prádlo!
www.chlapskazasilka.cz

 

Pavel Černý – Kočárek pro děti i rodiče

Náš víceúčelový kočárek využijí rodiče jak ve městě, tak při joggingu, jízdě na kolečkových bruslích nebo v rozličných terénech na kole. Běžné kočárky nechává za sebou už nápaditým designem, hlavně ale možností snadného, a přitom velmi stabilního připojení za kolo. Chceme stavět na původní konstrukci, kvalitě zpracování a originální distribuci.

 

Jakub Pavlík – Seidiple

Webová stránka na níž by mělo být přes více než 80 kategorií instruktážních sportovních videí, díky nimž se naučíte jakýkoliv sport.

 

Řehoř Vykoupil – TelTei

TelTei je softwarový produkt, který přináší do chytrých telefonů online telefonní seznamy z jakýchkoli externích zdrojů – od osobních telefonních seznamů uložených v tzv.cloudu přes korporátní seznamy až po integraci s podnikovými informačními systémy a systémy řízení vztahu se zákazníky.
Naší vizí je: “TelTei do každého firemního mobilu!”

 

TOP 30 – semifinále

Adetola – CountryPal – Social Travel Network 

CountryPal vám přináší nový způsob, jak najít recenze na které můžete mít spoleh, když navštívíte nové země. Zatímco jiné weby ukazuji doporučení, které často byly psaní lidmi s kterými nemáte nic společného. CountryPal vás spojí s lidmi kteří jsou Vám podobný (stejná národnost, vzdělaní atd), lidé, jejichž názory a zkušenosti vám pomohou naplánovat si výlet lepe.

www.CountryPal.com

 

Petr Bláha – Doučmě.cz
Doučmě.cz vytváří nový trh na poli s doučováním. V České republice je více, než 1300000 žáků základních a středních škol a zhruba jedna třetina z nich potřebuje pravidelně doučovat. Zde přichází na řadu Doucme.cz se svou jednoduchou a přátelsky orientovanou webovou službou.

www.doucme.cz

 

Petr Dolejš – VeřejnýRegistr.cz

Hledáte kvalitního a ověřeného realitního makléře ve Vaší lokalitě? Najdete ho na stránkách VerejnyRegistr.cz. Pomůžeme Vám minimalizovat riziko v realitním obchodě. Poradíme Vám zkušenosti z praxe, na co si dát pozor, na co se zeptat atd. Pro klienty služby zdarma.

www.VerejnyRegistr.cz

 

Peter Fedoročko – Dressy – Twitter for fashion

Dressy je módna aplikácia umožňujúca vytvorenie “online” skrine, jej naplnenie a aktualizovanie podľa používateľových reálnych nákupov. Oblečenie je možné vyberať a pridávať priamo z databázy Dressy obsahujúcej dáta z e-shopov módnych značiek. Dressy užívateľ vytvára svoje denné outfit statusy a sleduje módne “ikony”.

www.dressy.cz

 

Martin Halík – Arounded – AirBnB s auty
Arounded je globální startup, který si klade za cíl vytvořit bezpečný trh osobního půjčování aut. Běžné auto je využíváno méně než 5% času. Když bychom se dokázali skvěle sesynchronizovat, vystačilo by jedno auto 20 lidem. To je nereálné … co však 2-3 lidé?
www.arounded.com

 

Vladislav Iliushin – AeroDSLR
Naším cílem je vývoj multicopteru pro každého, bez znalosti programování nebo inženýrství. Multicopter připraven k použití z krabice. Naším cílem je pomoct udělat pěkný foto a video. Např.

 

Tomáš Kolesár –TaskSprinter
Zhodnoťte svůj volný čas jinak! Vaše každodenní starosti vyřešíme za vás. Díky této službě budete mít více volného času, který můžete strávit aktivitami, které vás skutečně baví a neřešit věci, které vám znepříjemňují život. Užívejte si života naplno!

www.tasksprinter.cz

 

Jiří Linhart – qubi
Pro miminka, pro děti, pro mládež, pro dospělé. Pro milovníky designu, pro ty, kteří mají rádi jednoduchost, multifunkčnost a vtip. Interiérová “stavebnice” qubi.

 

Jan Liška – Snowhit
Snowhit unikátním způsobem poskytuje lyžařům všechny potřebné informace na jediném místě. Narozdíl od konkurentů, snowhit obsahuje unikátní 3D mapu se sjezdovkami, lanovkami i ubytováním. Cestovní kanceláře a turistická centra platí malý roční poplatek za zobrazení v mapě. Přinášíme nový způsob výběru dovolené a vytvořili jsme mobilní aplikace, které si během dvou měsíců získaly přes 20 000 uživatelů.

www.snowhit.com

 

Lucie Marková – Fashionspace.tv
Fashionspace.tv je internetová módní televize s elektronickým zpracováním dat. Základním produktem je internetová módní přehlídka. Projekt provozuje společnost Fashion Space, s.r.o. Projekt je plně funkční v České republice, neexistuje žádný přímý konkurent. Projekt je zaměřený na módní značky a návrháře, klienty těchto značek a odbornou veřejnost.
 

Josef Nevoral – Naučmese.cz 

Naučmese.cz umožňuje komukoli založit si kurz a předat dalším lidem své vědomosti, znalosti nebo umění. Není třeba žádné diplomy nebo certifikace. Pokud se rádi učíte novým věcem a nechcete platit tisíce profesionálním lektorům? Potom Navštivte Naučmese.cz a vyberte si z nabídky kurzů.

www.naucmese.cz

 

Miroslav Pancíř – Projectial.com
Projectial.com je aplikace pro efektivní řízení firmy, lidí a projektů.
www.projectial.com/cs/

 

Robert Růžička – Aplikace Beautis
Beautis je speciálně vyvinutý informační systém(webová aplikace fungující v prostředí internetu), který je určen živnostníkům a firmám v oblasti kosmetiky a péče o tělo. Mezi hlavní cíle aplikace patří zefektivnění podnikání, usnadnění celkového chodu salonu, získání nových klientů, zkvalitnění péče o stávající klienty a hlavně zvýšení tržeb, potažmo zisků.
www.beautis.cz

 

Jana Trubanová – Evato
Internetová aplikace pro vytvářející rozpočty s ohledem na spotřebu vložené energie a vloženého CO2 na stavbu. Výstupem aplikace je rozhodnutí o šetření životního prostředí za rozumné finanční prostředky.

 

Radomír Vaníček – Torasys
“If you can’t measure it, you can’t manager it”. Torasys measures electric quantities and provide you with results in a transparent and graphical format on web, PC and smartphones. It helps to save energy costs by means of finding technical losses, consumption´s reduction, optimization of power rates and avoiding power peaks which cause huge penalties especially in bigger companies.
www.torasys.com

 

Aleš Vyka  – Tagrope – nový unikátní vyhledávací enginem pro iPhone aplikace

Na trh přijde nový nejkvalitnější vyhledávač pro iOS hry, který využívá k vyhledávání nové moderní vyhledávací metody. Vytvořte si vlastní profily s databází oblíbených iPhone her, soutěžte o nejlepší profil na Tagrope s možností vyhrávat hodnotné ceny od firmy Apple. Vlastní svět her pro každého hráče podle osobních preferencí a nálad. Projekt, který jsme prezentovali v New Yorku, bude brzy ve vašich počítačích a iPhonech.

 

Partneři

Bez vás by to nešlo. Díky!

Titulární partner

Hlavní partneři

Partneři

Hlavní mediální partneři

Podporovatelé

Komunitní partneři