2009 – Nápad roku

Milionový nápad 2009

FLEXISANDER—nástroje na úpravu zakřivených ploch.

Do druhého ročníku soutěže se celkem přihlásilo 174 projektů
Vítězům soutěže byly rozdány ceny v hodnotě více než 380 tisíc korun

Vítězové Přihlas se

Vítězové 2. ročníku

Nejlepší startupy roku 2009

Vítěz Poštovní spořitelna Milionový nápad

FLEXI SANDER

Petr Froněk

Vývoj a výroba speciálního nářadí a nástrojů pro úpravu velkých a zakřivených ploch na základě vlastního chráněného technického řešení a uplatnění těchto nástrojů a technologie na globálním trhu.Jde o nové nástroje, jejichž základní ideou je částečně flexibilní deska, která je pomocí soustavy vahadel po celé délce rovnoměrně přitlačována k tmelené nebo broušené ploše. Tím vytváří při tmelení nebo broušení téměř ideální zakřivení plochy. Hlavní výhodou těchto nástrojů je vysoká kvalita, úspora tmelícího materiálu a podstatné urychlení celého technologického procesu tmelení a broušení.

Více o FLEXI SANDER
Vítěz Ekonom Student Podnikatel

Keepinhead.com

František Churý

Jde o velmi inovativní, variabilní produkt pro výuku jazyků - především slovíček, frází a vět. Keepinhead.com se skládá ze tří základních částí: funguje 1. jako aplikace na mobilních telefonech, 2. na počítači a 3. jako internetový server. Pro bližší pochopení toho jak podobný software funguje, jako obdoba papírových kartiček, které slouží jako učební pomůcka. slovíček, frází a slovních spojení cizího jazyka,historických dat a událost, zeměpisných údajů, čehokoli dalšího, co se lze naučit pomocí spojení otázka – odpověď.

Více o Keepinhead.com
Vítěz Potenciál

Snacker

Stanislav Richter

Školní svačinový systém je služba, která umožňuje rodičům a jejich dětem online objednávky zdravých, chutných, čerstvých a bezpracných školních svačin doručovaných v určené dny dětem přímo do školy. Snaží se o komplexní řešení dopoledního stravování dětí během školní výuky a tak o zlepšení jejich současných, alarmujících stravovacích návyků.

Více o Snacker

Přehled TOP 10 projektů

1. místo
FLEXI SANDER – Petr Froněk

Vývoj a výroba speciálního nářadí a nástrojů pro úpravu velkých a zakřivených ploch na základě vlastního chráněného technického řešení a uplatnění těchto nástrojů a technologie na globálním trhu.Jde o nové nástroje, jejichž základní ideou je částečně flexibilní deska, která je pomocí soustavy vahadel po celé délce rovnoměrně přitlačována k tmelené nebo broušené ploše. Tím vytváří při tmelení nebo broušení téměř ideální zakřivení plochy. Hlavní výhodou těchto nástrojů je vysoká kvalita, úspora tmelícího materiálu a podstatné urychlení celého technologického procesu tmelení a broušení. http://www.flexisander.com

2. místo
Keepinhead.com – František Churý

Jde o velmi inovativní, variabilní produkt pro výuku jazyků – především slovíček, frází a vět. Keepinhead.com se skládá ze tří základních částí: funguje 1. jako aplikace na mobilních telefonech, 2. na počítači a 3. jako internetový server. Pro bližší pochopení toho jak podobný software funguje, jako obdoba papírových kartiček, které slouží jako učební pomůcka. slovíček, frází a slovních spojení cizího jazyka,historických dat a událost, zeměpisných údajů, čehokoli dalšího, co se lze naučit pomocí spojení otázka – odpověď. http://www.keepinhead.com/

3.místo
Snacker, školní svačinový systém – Stanislav Richter

Školní svačinový systém je služba, která umožňuje rodičům a jejich dětem online objednávky zdravých, chutných, čerstvých a bezpracných školních svačin doručovaných v určené dny dětem přímo do školy. Snaží se o komplexní řešení dopoledního stravování dětí během školní výuky a tak o zlepšení jejich současných, alarmujících stravovacích návyků. http://www.snacker.cz

4. místo
ImageMetry.com – Babak Mahdian

Internetový portál pro automatickou analýzu pravosti digitálních obrazových dokumentů.ImageMetry.com poskytuje nejlepší dostupné matematicko-výpočetní metody v online formě s jednoduchým a přátelským rozhraním. http://imagemetry.com/

5. místo
WOOD ENERGY – Matěj Bydžovský

Projekt rozvádí myšlenku cíleného pěstování biomasy na výmladkových plantážích rychle rostoucích dřevin za účelem produkce dřevní hmoty pro výrobu tepla a elektrické energie v elektrárnách.

6. místo
Zpracování plastu – Erik Maca

Patentovaná směs z plastů nahrazující komplexně beton. Tepelná izolovatelnost osmkrát vyšši proti cihle. Dalšími vlastnostmi je voduvzdornost a sanace mokrých objektů (památky), bez výrazných zásahů do původní stavby. Využití odpadů s možností recyklace drcením a promýváním.

7. místo
LEDOVÉ KOSTKY S OVOCEM – Taťána Višková

Výroba a distribuce ledových kostek s ovocem a barevných ledových kostek.

8. místo
mbrae – minivozidlo do velkoměsta – Lukáš Brus

Projekt prezentuje koncepci malého jednosedadlového dopravního prostředku pro rychlý pohyb přehuštěnými centry měst. Nabízíme know-how, tým odborníků a vhodnou lokalitu pro vývoj a výrobu vozidla, které uspokojí nově vznikající poptávku v bohatých metropolích.

9. místo
ClueIt – Zdeněk Vrbka

Projekt reaguje na potřebu čtenářů internetových serverů vyhledat nově publikované články na téma, které daného čtenáře aktuálně zajímá a současně na potřebu publikačních portálů cíleně doručit nově publikovaný článek čtenáři. Oproti existujícím řešením přichází projekt s novým jednoduchým přístupem, který přináší vysokou přidanou hodnotu.

10. místo
Expresní lékárna – Pavel Kalina

Expresní rozvoz léků pro akutní potřebu pacientů, kteří si nemohou nebo nechtějí lék sami vyzvednout v lékárně.

Partneři

Bez vás by to nešlo. Díky!

Titulární partner

Hlavní partneři

Partneři

Hlavní mediální partneři

Podporovatelé

Komunitní partneři