INVESTOŘI – Nápad roku

Investoři

Seznam investorů spolupracujících s Vodafone Nápad roku

Má více než 12 let manažerských zkušeností v oblasti investování (PPF, Morgan Stanley, ČSOB, Brookdale Group). Více jak šest let působil jako Investiční ředitel společnosti PPF Real Estate, kde se specializoval na vyhledávání investičních příležitostí a řízení projektů a firem v oblasti CEE a Asie. Je držitelem titulu MA ze SAIS, Johns Hopkins University, USA, získal titul MBA z London Business School, UK, hlavní specializace na Private Equity & Entrepreneurship. Ve volném čase se aktivně věnuje plážovému volejbalu, squashi a snowboardu.

Adam Kočík

Managing DirectorJ&T Ventures

Viktor Fischer působil 5 let v konzultační společnosti McKinsey & Company jako Junior Partner a zaměřoval se na strategie a finance. Sám je také investorem v několika technologických startupech. Jedenáct let žil ve Francii, kde spoluzaložil startup Innovatrics. Ten zajišťoval biometrickou identifikaci osob pomocí extrémně rychlé patentované technologie rozpoznávání otisků prstů. Společnost získala několik ocenění a umístila se v žebříčku Deloitte TOP 50 s růstem 344 %. Mimo jiné vyučoval projektový management na fakultě mezinárodního práva na univerzitě v Paříži. Viktor má titul z HEC v Paříži a MBA z INSEAD.

Viktor Fischer

Rockaway Ventures

Po studiu se stal investičním bankéřem v Commerzbank AG. Byl finančním ředitelem a CFO skupiny CE WOOD a.s. Nyní je předsedou dozorčí rady v holdingu Delta Capital, se zaměřením na Private equity investice, hodnocení rizikovosti projektů, fúze a akvizice, v oblastech Seed/ Venture Capital/ start-ups.

Michael Broda

Chairman Supervisory BoardDelta Capital

Jaroslav se jako venture kapitálový investor pohybuje na středoevropské startupové scéně sedm let. Za tu dobu spolurealizoval 11 investic. Nyní zakládá nový venture kapitálový fond, ze kterého chce investovat do dalších nadějných startupů. Investičně se zaměřuje na technologická odvětví, obzvláště software, Internet a mobilní technologie.

Jaroslav Trojan

PartnerEQUUS VC

Adam Kurzok (34) podniká 14 let v ecommerce, má za sebou úspěšné projekty v gastronomii jako Lunchtime (prodán indickému Zomatu za 3,2 mil. USD). Dnes pracuje na projektu Expando, které pomáhá v expanzi prodejů do zahraničí a také působí v investičním vehiklu INCOMMING ventures a.s., jenž za méně než rok investovalo do 5 projektů z oblasti ecommerce.

Adam Kurzok

Managing partnerINCOMMING ventures

Studoval v letech 1993 - 2000 na VŠE v Praze, Fakultu podnikohospodářskou. Kvůli podnikání však studium nedokončil. Od roku 1995 velmi aktivně podniká a zaměřuje se především na „startupy“. Stál u zrodu více než 20 nových firem a projektů. Některé z nich zakončil úspěšným prodejem, z nichž největší byl prodej společnosti GSM Partner, a.s. za 75 mil. Kč v roce 2001. Na český a slovenský trh přivedl značku mobilních telefonů Samsung a za necelé 3 roky dostal její prodeje z nuly na světovou úroveň. Poté také krátce působil na pozici marketingového ředitele Samsung Electronics Česká republika. Vedl zastoupení společnosti HTC ve 22 zemích v Evropě a Asii. Prostřednictvím vlastní společnosti Glocal Consulting, a.s. působí jako „business angel“ a aktivně vyhledává „startup“ projekty v oblasti služeb, reklamy a internetu.

Kamil Vacek

Business AngelTCCM

Vystudoval ekonomiku a management na Českém vysokém učení technickém v Praze. Poté pracoval v obchodních a manažerských pozicích zejména v oblasti retailu, distribuce a telekomunikací. Na konci devadesátých let stál u zrodu jednoho z nejúspěšnějších internetových obchodů ve střední Evropě, od roku 2005 ve společnosti Nokia na pozici obchodního ředitele pro Polsko, Českou republiku a Slovensko a generálního ředitele pro Českou republiku a Slovensko.

Petr Kasa

Business AngelPilulka.cz

Vystudoval MBA v oblasti Finance & Banking (ESCEM, Francie). Sedm let pracoval ve společnosti Microsoft především v oblasti strategického rozvoje. Dále čtyři roky ve společnosti Nokia - naposledy vedl evropský produktový tým Nokia Nseries ve Finsku. V roce 2008 vedl internetový rozvoj společnosti CME. Od roku 2009 se plně věnuje vlastním investičním aktivitám.

Vojtěch Foukal

Managing PartnerVisibility

Fond investuje do slibných inovativních firem, celkový investiční kapitál činí 125 milionů korun. Fond investuje až 10 milionů korun do projektů s vysokým potenciálem růstu zejména z oblastí: informačních technologií, vzdělávání, zdravotnictví, financí a nových technologií. J&T Ventures nabízí nejen finanční prostředky pro růst a rozvoj, ale také pomoc s nastavením obchodní strategie a firemních procesů, podporu expanze na zahraniční trhy i manažerské zkušenosti a kontakty.

J&T Ventures

VC FundJ&T Ventures