INVESTOŘI – Nápad roku

Investoři

Seznam investorů spolupracujících s Vodafone Nápad roku

Má více než 15 let zkušeností v oblasti investování (PPF, Morgan Stanley, Brookdale Group). Více než 8 let se aktivně věnuje startupům jako mentor, porotce (ČR, SK, Balkán) a angel investor. Zaměřuje se na vyhledávání technologických a inovativních startupů v regionu CEE a SEE, zejména v oblastech fintech, zdravotnicví, vzdělání, smart city, a IoT/IoE a Big Data a na jejich rozjezd a globální expanzi.Je držitelem MBA z London Business School se specializací na Entrepreneurship & Private Equity a MA ze School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University, USA se specializací na International Relations & International Finance.

Adam Kočík

Managing DirectorJ&T Ventures

Viktor Fischer působil 5 let v konzultační společnosti McKinsey & Company jako Junior Partner a zaměřoval se na strategie a finance. Sám je také investorem v několika technologických startupech. Jedenáct let žil ve Francii, kde spoluzaložil startup Innovatrics. Ten zajišťoval biometrickou identifikaci osob pomocí extrémně rychlé patentované technologie rozpoznávání otisků prstů. Společnost získala několik ocenění a umístila se v žebříčku Deloitte TOP 50 s růstem 344 %. Mimo jiné vyučoval projektový management na fakultě mezinárodního práva na univerzitě v Paříži. Viktor má titul z HEC v Paříži a MBA z INSEAD.

Viktor Fischer

Rockaway Ventures

Po studiu se stal investičním bankéřem v Commerzbank AG. Byl finančním ředitelem a CFO skupiny CE WOOD a.s. Nyní je předsedou dozorčí rady v holdingu Delta Capital, se zaměřením na Private equity investice, hodnocení rizikovosti projektů, fúze a akvizice, v oblastech Seed/ Venture Capital/ start-ups.

Michael Broda

Chairman Supervisory BoardDelta Capital

Již 15 let v ecommerce, v rámci 8COMMERCE stojíme za rozvojem eshopů jako je Metalshop, Gamisport apod. Byl jsem spoluzakladatelem portálu LUNCHTIME, který koupilo indické Zomato. Aktuálně se věnuji naplno společnost EXPANDO, která pomáhá prodávat produkty na zahranční trhy.

Adam Kurzok

Founder EXPANDO

Vystudoval ekonomiku a management na Českém vysokém učení technickém v Praze. Poté pracoval v obchodních a manažerských pozicích zejména v oblasti retailu, distribuce a telekomunikací. Na konci devadesátých let stál u zrodu jednoho z nejúspěšnějších internetových obchodů ve střední Evropě, od roku 2005 ve společnosti Nokia na pozici obchodního ředitele pro Polsko, Českou republiku a Slovensko a generálního ředitele pro Českou republiku a Slovensko.

Petr Kasa

Business AngelPilulka.cz

Studoval v letech 1993 - 2000 na VŠE v Praze, Fakultu podnikohospodářskou. Kvůli podnikání však studium nedokončil. Od roku 1995 velmi aktivně podniká a zaměřuje se především na „startupy“. Stál u zrodu více než 20 nových firem a projektů. Některé z nich zakončil úspěšným prodejem, z nichž největší byl prodej společnosti GSM Partner, a.s. za 75 mil. Kč v roce 2001. Na český a slovenský trh přivedl značku mobilních telefonů Samsung a za necelé 3 roky dostal její prodeje z nuly na světovou úroveň. Poté také krátce působil na pozici marketingového ředitele Samsung Electronics Česká republika. Vedl zastoupení společnosti HTC ve 22 zemích v Evropě a Asii. Prostřednictvím vlastní společnosti Glocal Consulting, a.s. působí jako „business angel“ a aktivně vyhledává „startup“ projekty v oblasti služeb, reklamy a internetu.

Kamil Vacek

Business AngelTCCM

Vystudoval MBA v oblasti Finance & Banking (ESCEM, Francie). Sedm let pracoval ve společnosti Microsoft především v oblasti strategického rozvoje. Dále čtyři roky ve společnosti Nokia - naposledy vedl evropský produktový tým Nokia Nseries ve Finsku. V roce 2008 vedl internetový rozvoj společnosti CME. Od roku 2009 se plně věnuje vlastním investičním aktivitám.

Vojtěch Foukal

Managing PartnerVisibility

Jaroslav se jako venture kapitálový investor pohybuje na středoevropské startupové scéně sedm let. Za tu dobu spolurealizoval 11 investic. Nyní zakládá nový venture kapitálový fond, ze kterého chce investovat do dalších nadějných startupů. Investičně se zaměřuje na technologická odvětví, obzvláště software, Internet a mobilní technologie.

Jaroslav Trojan

PartnerEQUUS VC

Fond investuje do slibných inovativních firem, celkový investiční kapitál činí 125 milionů korun. Fond investuje až 10 milionů korun do projektů s vysokým potenciálem růstu zejména z oblastí: informačních technologií, vzdělávání, zdravotnictví, financí a nových technologií. J&T Ventures nabízí nejen finanční prostředky pro růst a rozvoj, ale také pomoc s nastavením obchodní strategie a firemních procesů, podporu expanze na zahraniční trhy i manažerské zkušenosti a kontakty.

J&T Ventures

VC FundJ&T Ventures