Nápad roku 2011

NR_2011b.jpg

Vodafone Nápad roku 2011
(4. ročník)

 

Shrnutí

 • Do čtvrtého ročníku soutěže se celkem přihlásilo 97 projektů.
 • Vítězům soutěže byly rozdány ceny v celkové hodnotě 600 tisíc korun.

Vítězové

 • Kategorie VODAFONE NÁPAD ROKU 2011
  • Operační systém pro seniory (Petr Kunc, Martin Novák)
 • Kategorie EKONOM STUDENT PODNIKATEL
  • Operační systém pro seniory (Petr Kunc, Martin Novák)
 • Kategorie POTENCIÁL
  • BookFan.eu (Michal Juhas)

Video o nejlepších projektech

Přehled TOP 12 projektů

1. místo
Petr Kunc, Martin Novák - Operační systém pro seniory

Celebrio je webový operační systém pro seniory, který je na rozdíl od klasických systémů navržen pro lidi se zhoršeným zrakem nebo strachem z počítačů. Babička dostane do rukou lehkou obrazovku počítače a nemusí se učit s myší ani klávesnicí. Vidí velké ikony a jednoduché programy, které dokáže ovládat jedním prstem.
www.celebrio.cz

2. místo
Luboš Harník - Ekologická parní kogenerační jednotka

Vývoj a výroba moderních vysokootáčkových parních motorů a jejich aplikací v kogeneračních jednotkách, zahrnující energetické systémy domů v ''ostrovním '' režimu, záložní zdroje na dřevo, slunce, nebo využitelné pro přímý pohon jiných strojů.

3. místo
Petr Hubáček - Motivátor.cz

Představte si, jak snadno by se vám podařilo dodržovat zdravou životosprávu a třeba shodit pár kilo v případě, že by vás osobně hlídal výživový poradce 24 hodin denně. Přesně takový zážitek poskytuje Motivátor. Profesionální poradce dohlíží každý den na váš jídelníček a pohybovou aktivitu online, průběžně radí a hlídá vás.
www.motivator.cz  

4. místo
Michal Juhas - BookFan.eu

BookFan je sociální síť, která fandí knihám. Propojuje čtenáře knih a e-knih do moderní sociální sítě, přináší jim knižní doporučení na základě osobních preferencí, sleduje literární dění jak doma, tak ve světě a zprostředkovává nákup více jak 30.000 českých a slovenských knižních titulů.
www.bookfan.eu

5. místo
Miloš Lenoch - NejŘemeslníci.cz

NejŘemeslníci pomáhají najít spolehlivé řemeslníky díky referencím ostatních zákazníků. Řemeslníkům pomáháme získávat zakázky v oboru a okolí díky poptávkovému sytému, kde hlavní roli hrají reference a hodnocení firmy. Řešíme problém nedostatku informací o malých (často nekvalitních) firmách. Firmám naopak dáváme do rukou prodejní nástroj, kde platí za výkon.
www.NejRemeslnici.cz

6. místo
Martin Solnička - Moře financí

Moře financí je jednoduchý a rychlý nástroj pro online správu osobních financí. Uživatelé mohou sledovat všechny své účty na jednom místě (dohromady i jednotlivě) a mít tak přehled o veškerých pohybech i uskutečněných platbách. Kromě toho nabízí řadu dalších funkcí, včetně možnosti zadávat nezávislé poptávky na vybrané finanční produkty.
www.more-financi.cz

7. místo
Tomáš Morávek - ONLINE, SMS a MOBILNÍ jazyky

ONLINE, SMS a MOBILNÍ jazyky jsou opravdovým řešením pro každého zaneprázdněného Čecha, samouka či firmu hledající efektivní výuku vedoucí ke znalosti jazyka na úrovni mezinárodních zkoušek s nabídkou 17 profesních specializací. Systém je také přístupný ve smartphonech a dotykových zařízeních, čímž se absolutně odlišuje od běžných výukových systémů či CD-ROMů.
www.onlinejazyky.cz

8. místo
Eliška Počarovská - Pivní adventní kalendář

Pivní adventní kalendář je obdobou dětského adventního kalendáře a má tvar víka, které se upevňuje na pivní přepravku. Kalendář obsahuje 20 perforovaných okének, které se od Mikuláše až do Štědrého dne postupně otevírají a každý den tak svého majitele čeká překvapení v podobě lahvového piva, na Štědrý den piva dvě.
www.pivnikalendar.cz

9. místo
Lubomír Krov – OpenBook

OpenBook – systém 3D modulů vyniká unikátním designem pootevřené knihy. Prostor vybízí k originálnímu využití. Může být zajímavým prosluněným ateliérem, který je zároveň reprezentativním prostorem pro vystavování výrobků nebo kavárnou s terasou, showroom, půjčovnou sportovních potřeb či rekreací s impozantním výhledem. Díky možnosti modulového řazení se OpenBook přizpůsobí konkrétním potřebám podnikání.
www.cambium-projects.com/openbook

10. místo
Tomáš Doležal - Clouders.eu

Platforma Clouders.eu byla vytvořena, aby spojovala lidi, kteří chtějí pracovat a dostat zaplaceno kdykoliv a kdekoliv se společnostmi, které se snaží snížit svoje náklady a zvýšit časovou efektivitu při plnění různých úloh, které mohou být outsourcovány a vykonávány online.

11. místo
Pavel Truksa - Obytný vratný záchranný systém

Rozvinutelný Obytný Systém se sklopnými stěnami a fixací stěn, patentově chráněný, je nejrychlejší zařízení pro opakovatelné rozvinutí z přepravního stavu a po ukončení nasazení ke zpětnému složení k transportu. Aplikací v Obytném vratném záchranném systému je dočasnou pomocí pro stovky tisíc postižených ztrátou obydlí.

12. místo
Radek Vaniš, Marek Kebza - Slevonaut.cz

Popis projektu: Slevonaut je první internetový systém, který dělá bezpečný nákup na internetu skutečně snadným. Srovnejte cenu, nakupte u pečlivě vybraného špičkového internetového obchodu, který má zboží skladem a my Vám za to ještě zaplatíme!
www.slevonaut.cz

E-book 10 kroků k podnikání

Přihlaste se k odběru novinek a získejte e-book

Odběr newsletteru

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole
"