Workshop: Personal uniqueness, personal strengths

Začátek: Úterý, 26. květen 2015 Konec: Čtvrtek, 28. květen 2015

 

 Workshop určený semifinalistům TOP 30.

 

Personal uniqueness, personal strengths

 

Kdy:            Úterý 26. května 2015

Čas:            12:30 - 15:30 hod.

Kde:            NODE5, Radlická 50, Praha 5 – Smíchov, mapa

 

Pro účast na semináři je nutné se registrovat na Gallup Strengths Finder Assessment a za poplatek 10 USD vyplnit dotazník, na jehož základě na semináři zjistíte své silné stránky a možnosti dalšího osobního rozvoje. 

 

Témata:

Jedinci, firmy a vládní instituce mají velký potenciál, jen jsou "uzamčeni" v každodenních povinnostech a zastaralých metodách a nemohou tak plně využít svůj potenciál. Obvykle dělají 4 velké chyby:

 

  • První je, že se zaměřují na slabé místo silných stránek
  • Plánujeme aniž bychom se zeptali, jaká je naše mise, osobní jedinečnost?
  • Soustřeďují se více na "úspěch" než na "vlastní srdce"
  • Více se koncentrujeme na "Time management" (práci s časem) místo na "energy management" (práci s energií)

 

Prezenzující:

Jan_Muehlfeit_CZ.jpg

Jan Mühlfeit

Jan Mühlfeit je globální stratég, kouč a mentor. Jeho osobní poslání: " Pomáhám jednotlivcům, organizacím a zemím na celém světě, aby odemkli svůj lidský potenciál". Jan má za sebou velmi úspěšné budování týmů a organizací během své téměř 22 let dlouhé kariéry v Microsoftu, kde působil na různých vedoucích pozicích a z toho 15 let ve vrcholovém vedení firmy. Ve své poslední roli (2007-2014) byl Presidentem pro Evropu, Microsoft Corporation. Koučuje vrcholové manažery z mnoha zemí a kontinentů a v oblasti  koučování a mentoringu spolupracuje s INSEAD, Cambridge, Gallup, and SeedCamp. V letech 2008-2010 byl moderátorem pořadu Rendez-vous na ČT24. Vystudoval  ČVUT a později absolvoval exekutivní programy na Wharton, LSE a Harvardu.

 

 

Více o kurzu:

První je, že se zaměřují na slabé místo silných stránek. A tento přístup je v nás bohužel zabudováván již od raného dětství. Například pokud žák ve škole vyniká v analytických předmětech, ale je slabší v těch humanitních, je nucen, aby investoval čas a energii do studia těch humanitních. Na analytické předměty mu tak nezbývá čas a stává se tak průměrným a nenaplněným - vše proto, že byl nucen se zaměřit na své slabé stránky místo silných. Myslím, že bychom určitě měli pracovat na našich slabinách, ale rozhodně ne na úkor toho, že přestaneme pracovat na těch věcech, ve kterých jsme jedineční, vynikáme v nich a které nás naplňují.

 

Druhou chybou je také špatné "zaměření" - plánujeme aniž bychom se zeptali, jaká je naše mise, osobní jedinečnost? Práce s osobní jedinečností je naprosto zásadní a velice užitečná. Je úzce spojena s emoční vazbou, inspirací a "odpověď" musí přijít ze srdce. Mnoho lidí se tak dlouho zapomínalo ptát na osobní jedinečnost, až se stalo, že na tuto otázku neumí jednoduše odpovědět. Pro mnoho lidí není jednoduché odpovědět, proč se rozhodli určitým způsobem a ne jiným. Jakkoli to může být složité, otázka na osobní jedinečnost je nezbytnou otázkou a je třeba ji pokládat, protože odpověď na je úzce spojena s osobním štěstím a naplněním.

 

Třetí chybou, kterou lidé, firmy i země dělají je, že se soustřeďují více na "úspěch" než na "vlastní srdce". Hmatatelné a krátkodobé úspěchy ve formě peněžní odměny nám z dlouhodobého hlediska uspokojení nepřinesou. Je samozřejmé, že všichni potřebujeme plat, ale neměli bychom se zaměřovat pouze na jeho získání. Pokud poslechneme vlastní srdce, naděje a sny, peníze přijdou automaticky. Jeden z mých nejoblíbenějších citátů je: "Ne všichni snílci jsou úspěšní, ale všichni úspěšní jsou snílci".

 

Čtvrtou chybou je, že se více koncentrujeme na "Time management" (práci s časem) místo na "energy management" (práci s energií). Mnoho odborníků reaguje na zvýšení množství práce tím, že začne pracovat vice hodin denně, což se jich nevyhnutelně dotkne fyzicky, mentálně, ale i emocionálně. To vede ke snížení  pozitivní vazby k práci a nízkému pracovnímu uspokojení. Na rozdíl od času, který je omezený, energie je obnovitelná. V lidském těle energii čerpáme ze 4 zdrojů: z těla, mysli, duše a emocí. V každém z nich může být energie systematicky rozšiřována a pravidelně obnovována. Je třeba, aby se každý zamyslel, jak u sebe obnovovat energie na každém ze čtyř zdrojů a záměrně a cíleně na tom pracoval.

Pracoviště, kde se na práci s energií nezaměřují platí často vysokou cenu v podobě vyhoření svých zaměstnanců. Pokud chceme využít lidský potenciál, zaměřme se na silné stránky místo slabých, ptejme se a odpovídejme na otázky osobní jedinečnosti před tím, než začneme plánovat, zaměřujme se na práci s energií místo práci s časem a poslouchejte srdce místo hmatatelných odměn. Věřím, že to je způsob, jak lidé mohou dělat, to co je baví, a být tak nejen produktivnější, ale i šťastnější. A když jsou lidé šťastnější, jejich imunitní systém je lepší a jsou tak zdravější. A proto je mou osobní misí: "Pomáhat jedincům, organizacím a zemím využívat jejich vlastního potenciálu". Pevně věřím, že pokud využijeme lidský potenciál na naší planetě, vybudujeme tak lepší společnost. Jestli vás zajímá více o tom, co dělám, navštivte můj web:  www.janmuhlfeit.com (dostupný v českém i anglickém jazyce).


 

 

E-book 10 kroků k podnikání

Přihlaste se k odběru novinek a získejte e-book

Odběr newsletteru

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole
"