Coworking začíná být populární napříč ČR

Coworking začíná být populární napříč ČR

Pátek, 4. duben, 2014

Hradec Králové – trend coworkingu se šíří i do České republiky!! Co to coworking znamená? Je to prakticky životní styl. Coworking v překladu znamená spolupráce, což je zároveň vztyčný bod tohoto konceptu.

 

Tento model je celosvětově velice oblíbený a také v České republice již existuje několik coworkingových center. První coworkingová centra vznikala v San Franciscu, kde si jej začínající podnikatele velmi rychle oblíbily. Z tohoto důvodu se coworking dále rozšířil do světa a také do České republiky. Model coworkingu je postaven na spolupráci/vzájemné pomoci, přátelské atmosféře mezi podnikately využívající tyto centra. Typickým klientem je většinou živnostník z různých oborů, najdete zde živnostníky, grafiky, ajťaky, účetní atd. Většina těchto coworkingů poskytují také nutnou podporu v začátcích podnikání (příprava podnikatelského záměrů, pomoc s financováním projektu atd.). Zároveň podnikatel v coworkingovém centru ušetří náklady za vlastní kancelář a přitom může klienta přivítat v reprezentativních prostorech. Dále se potká se zajímavými lidmi se kterými může navázat spolupráci a pracovat na společných zakázkách a projektech. Mimojiné se zde pořádají zajímavé akce z oblasti podnikání.

„Coworking je prakticky životní styl, rozvíjíte své podnikání a při tom můžete využít podpory zkušených lidí a v neposlední řadě si užít spoustu zábavy,“  říká Jiří Štěpán Podobné coworkingové centrum s názvem Coolworking, existuje nově i v Hradci Králové. Je to příležitost pro začínající podnikatele, více informací najdete na www.coolworking.cz, přijďte se podívat, říká Jiří Štěpán manager Coolworking.

Více na Start up komunita Hradec Králové

 

<< Zpět na výpis

E-book 10 kroků k podnikání

Přihlaste se k odběru novinek a získejte e-book

Odběr newsletteru

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole
"