Podnikatelské nápady budou soutěžit o milionové investice

(Praha, 31. března 2015)V pořadí osmým ročníkem dnes odstartovala soutěž Vodafone Nápad roku 2015, určená všem se zajímavým podnikatelským nápadem nebo startujícím projektem. Šanci uspět má každý, bez ohledu na předchozí zkušenosti s podnikáním. Soutěží se ve třech hlavních kategoriích, z nichž dvě jsou určeny studentům. Každý přihlášený projekt má navíc příležitost získat investici až do výše deseti milionů korun, zpětnou vazbu od zkušených podnikatelů či vyhrát pobyt v americkém Silicon Valley. Přihlásit se do soutěže je možné do 10. května na stránkách www.napadroku.cz.

Z našich průzkumu vyplývá, že mezi hlavní důvody ukončení mladých podnikatelských projektů patří především nedostatečně zpracovaný nebo zcela chybějící finanční plán, nesprávné nastavení příjmového modelu či nedostatek zkušeností. Cílem soutěže je zprostředkovat účastníkům zpětnou vazbu od zkušených podnikatelů, investorů a pomoci zajímavým projektům se zviditelněním a získáním cenných obchodních kontaktů.“ říká Martin Kešner, zakladatel soutěže Vodafone Nápad roku.

Loňským vítězem se stal Petr Svobodník s mobilní aplikací pro zrakově postižené BlindShell, který uspěl i v kategorii Ekonom Student podnikatel. Ve veřejném hlasování pak vyhrál projekt VR Union studentů ČVUT Karla Hulce a Vítězslava Plachého propojující technologii virtuální reality se školní výukou, který byl vyhlášen Startupem roku. Za uplynulých sedm let se do soutěže přihlásilo 918 projektů. Soutěžící získali finanční a věcné ceny za 7,5 miliónu korun a jejich firmy investice přesahující částku 53 miliónů korun. 

Spolupráce s mladými odvážnými lidmi je pro nás důležitá, jejich zajímavé projekty podporujeme dlouhodobě také prostřednictvím Nadace Vodafone. V soutěži Vodafone Nápad roku se v minulých letech sešlo velké množství inovativních nápadů. Věřím, že letos tomu nebude jinak a těším se na výběr nejlepšího podnikatelského záměru.” říká Markéta Moreno, ředitelka pro značku a komunikaci ve společnosti Vodafone.

Letošní ročník nabídne celou řadu doprovodných vzdělávacích akcí, workshopů pro soutěžící a také mentoringový program. Každý přihlášený získá zdarma e-book, Myšlenkové mapy a roční předplatné softwaru Projektově.cz. Vítěz získá 100 tisíc korun a další věcné ceny v hodnotě 150 tisíc korun.  Finalisté si mezi sebe rozdělí věcné ceny v hodnotě přesahující 1 milion korun. Bez ohledu na celkové umístění se každý přihlášený projekt může ucházet o investici až 10 miliónů korun od venture kapitálového fondu J&T Ventures a od dalších investorů. Novinkou letošního ročníku je i speciální cena poroty v podobě pobytu v americkém Silicon Valley a účasti na prestižní technologické konferenci TechCrunch Disrupt v San Francisku.

Mimo vítězství v hlavní kategorii Vodafone Nápad roku 2015 mohou přihlášení studenti usilovat i o vítězství v kategoriích, které jsou určené přímo jim. Jedná se o kategorie Ekonom Student podnikatel, kterou získá studentský projekt s největším potenciálem a Coolpad Startup roku, pro nejlepší studentský technologický projekt. Přihlášky posoudí porota složená z předních českých investorů, podnikatelů, manažerů a zástupců médií. O úspěchu projektu v soutěži Vodafone nerozhoduje pouze nápad, ale i jeho proveditelnost, kvalita zpracování a potenciál budoucího růstu. 

Letos novým hlavním partnerem soutěže je společnost MSD. "Naším posláním je chránit a zlepšovat zdraví, proto se MSD IT inovativní centrum zaměřuje na vývoj nových technologií a inovací. Start-upy zakládané převážně mladými entuziastickými lidmi chtějí nejen vytvořit něco nového, ale být i pozitivním příkladem a změnit svět k lepšímu. A to máme společné." říká John Westby, viceprezident MSD a ředitel MSD IT Global Innovation Centre.

Uzávěrka přihlášek soutěže Vodafone Nápad roku 2015 je 10. května. Pravidla soutěže a další informace naleznou zájemci na stránkách www.napadroku.cz, Slavnostní vyhlášení výsledků aktuálního ročníku proběhne 10. června.

Titulárním partnerem soutěže je letos již popáté v řadě společnost Vodafone. Hlavními partnery jsou J&T Banka, MSD a Coolpad. Partnery jsou společnosti Profinit, Microsoft, H1.cz a KF Legal. Soutěž dále podporují Node5, Jihomoravské inovační centrum (JIC), HUB Praha a Czech ICT Alliance.

 

Další informace poskytne:

 

Jiří Hofreitr, mediální zástupce

tel.: +420 776 569 425 , e-mail: hofreitr@napadroku.cz

 

 

Martin Kešner, zakladatel soutěže

tel.: +420 604 302 729, e-mail: kesner@napadroku.cz

 

Poznámky pro editory:

 

O soutěži Nápad roku

Soutěž podnikatelských záměrů Nápad roku organizuje společnost Podpora rozvoje podnikání s.r.o. Posláním soutěže je šířit a rozvíjet podnikatelské myšlení a aktivity studentů i široké veřejnosti a usnadnit jim počáteční kroky v jejich samostatném podnikání.

Soutěž podnikatelských záměrů a začínajících podnikatelů je určena jednotlivcům i týmům s podnikavým duchem a dobrými nápady. Přihlásit je možné libovolný podnikatelský záměr, nápad na rozšíření firmy či projekt pro investory, který dosud nebyl realizován nebo je ve stádiu rozjezdu (společnosti do 2 let své existence). Cílem je pomoci začínajícím podnikatelům uvést své nápady na trh, a to formou investice až do 10 milionů korun, odborné zpětné vazby či medializace. Hodnotící kritéria jsou proveditelnost projektu, potenciál dalšího růstu, originalita projektu, kvalita zpracování a osoba podnikatele.

<< Zpět na výpis

E-book 10 kroků k podnikání

Přihlaste se k odběru novinek a získejte e-book

Odběr newsletteru

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole
"