Ze světa podnikání

 • Další díl “Tour de HUB“ tentokrát ze Soulu

  Středa, 6. listopad, 2013

  V minulém roce jsme navštívili Milánský HUB a nyní jsme zavítali do hlavního města Jižní Koreje, Soulu. V krátkém rozhovoru Matouš Tlapák, vyzpovídal Helin Park, jednu z hlavních iniciátorek vzniku projektu, event manažerku co-workingového centra. Samotná myšlenka založit HUB v Koreji se zrodila před 3 lety, kdy Helin pracovala ve společnosti podporující podnikatelské sociální projekty. Společně se svým dlouholetým přítelem Seokil Kangem -nynějším manažerem, začali pro iniciativu „HUB in Seoul“  hledat partnery a naplňovat tak svoji vizi. Během tříletých příprav se nakonec podařilo najít partnery a vhodné prostory a její snaha mohla být přetavena ve faktické otevření, ke kterému došlo 11. ledna 2013.

  Více >

 • Podnětem k podnikání může být rodičovská dovolená

  Pátek, 6. duben, 2012

  Rodičovská dovolená se může stát pro některé ženy vstupem do světa podnikání. Podle průzkumu začne během rodičovské dovolené podnikat každá desátá matka.

  Více >

 • Více jak třetinu českých „eseróček“ vlastní cizinci

  Čtvrtek, 5. duben, 2012

  Podle nové analýzy ČEKIA jsou nejoblíbenější právní formou pro podnikání v České republice dlouhodobě společnosti s ručením omezeným. Třetinu jich však vlastní cizinci.

  Více >

 • Třetina Čechů neumí po práci odpočívat

  Pondělí, 2. duben, 2012

  Z aktuálního šetření na portálu Prace.cz vyplynulo, že třetina lidí nevěnuje po práci dostatek prostoru relaxaci a odpočinku.

  Více >

 • Křest knihy Základy podnikání

  Sobota, 13. únor, 2010

  Dne 11.2. 2010 proběhla v prostorách TIC ČKD křest knihy Základy podnikání

  Více >

E-book 10 kroků k podnikání

Přihlaste se k odběru novinek a získejte e-book

Odběr newsletteru

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole
"