Nápadem roku 2016 je projekt Neuron Soundware

Nápadem roku 2016 je projekt Neuron Soundware

Čtvrtek, 9. červen, 2016

Rekordních 171 projektů se přihlásilo do soutěže podnikatelských záměrů Vodafone Nápad roku. Absolutním vítězem letošního devátého ročníku a vítězem kategorie Coolpad Startup roku 2016 se stal Pavel Konečný, jehož Neuron Soundware učí počítače rozumět zvukům.

Vítězný projekt Vodafone Nápad roku získal finanční odměnu 300 tisíc korun, trojnásobek oproti předchozím ročníkům, a dalších 100 tisíc ve věcných cenách. Tým zároveň čeká pobyt v hlavním městě startupů, americkém Silicon Valley, včetně účasti na konferenci TechCrunch Disrupt.

Vítězný projekt Pavla Konečného Neuron Soundware je mladý startup, který právě dokončil pražský akcelerační program StartupYard 2016. Jeho tým vyvinul technologii umělé inteligence, která rozumí zvukům. To v praxi nachází využití zejména při audio diagnostice v průmyslových zařízeních. Zvuk a vibrace jsou totiž často nejjednodušší a nejlevnější metodou odhalování existujících či blížících se mechanických závad.

JAN_3198.jpg

Pomyslné stříbro a titul Ekonom Student podnikatel si letos díky verdiktu poroty odnesl Vladislav Vacek. Jeho Locaid.me je kombinace mobilní aplikace a jednoduchých zařízení, která detekují a v reálném čase mapuje krizové situace v soukromých i veřejných budovách, například požár nebo střelbu. Uživatelé (zaměstnanci či návštěvníci) jsou pak přes mobilní aplikaci okamžitě upozorněni a navigováni k bodům zájmu – k lékárničce, východu nebo hasicímu přístroji. Na základě polohy uživatele se navíc generuje jeho úniková cesta tak, aby se vyhnul všem nebezpečným zónám. Služba tak výrazně zvyšuje bezpečnosti a současně snižuje náklady na pojištění.

Třetí místo vybojoval Vladimír Vlach s brněnským startupem DevCharge, který reaguje na nástup takzvaného Internetu věcí. Stále více strojů, od automatů až po infostánky, totiž dnes díky napojení k internetu dokáže prodávat zboží či služby. DevCharge jim umožňuje přijímat platby a poskytuje tak jejich provozovatelům řešení pro monetizaci. Prostřednictvím specializované platformy propojuje samoobslužná prodejní místa společně s platebními metodami a mobilními telefony. Mezi typické místa použití patří například prodejní automaty, parkování, řízení vstupu a mnoho dalších.

Speciální cenu poroty za projekt s výjimečným společenským přínosem získal Filip Maleňák za aplikaci Záchranka. Přes ni lze v případě nouze jednoduchým způsobem kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň záchranářům automaticky odešle přesnou polohu a další informace. Aplikace také nabízí interaktivní postupy první pomoci či seznam nejbližších lékařských, lékárenských a zubních pohotovostí. Nadace Vodafone službě zajistí propagační stánek a vystoupení na konferenci INSPO, největší české konferenci o technologiích pro osoby se specifickými potřebami.

 

JAN_3473.jpg

 

Hlasujte a zvolte nejlepší podnikatelský projekt dle veřejnosti anketa zde 

 

  • Celkový přehled nejlepších projektů letošního ročníku naleznete ZDE.
  • Fotky z vyhlášení osmého ročníku ZDE

 

<< Zpět na výpis

E-book 10 kroků k podnikání

Přihlaste se k odběru novinek a získejte e-book

Odběr newsletteru

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole
"